Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan módszerek,...

Vannak olyan módszerek, metódusok, samponok, vagy veszélytelen vegyszerek, melyekkel meg lehet mosni egy komondort? Anélkül, hogy a szőrzetének bármi baja esne?

Figyelt kérdés
Legalább hetente, télen meg séták után a lábait.

2020. jan. 30. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kutyasamponokkal :)

Ami nekem eddig a legjobban tetszett, és bejött, azok a MyBulldogShop termékei, az összes vegyszermentes és gyógynövényes, így napi használatra is alkalmasak.

Bár a napi kisebb nagyobb sarat én csak sima vízzel mosom le, utána törölközzővel megtörlöm, vagy hajszárítózom, ha tényleg nagyon vizes az eb.

2020. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Állatorvosnál, állateledelesnél, kisállatpatikában lehet venni kutyának való sampont.

A kisbabáknak való, gyengéd sampon vagy fürdető is jó lehet, de fontos, hogy jól öblítsd ki a szőréből.

2020. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Hetente mosni?

Semmilyen kutyafajtát nem ajánlott ilyen gyakran mosni! A komondornak meg elég egy sima törölköző meg víz amivel áttörlöd ha durván koszos lesz.

2020. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Kisbaba samponnal SEM és ember samponnal SEM mosunk kutyát, más a bőr ph értéke, tönkre teheti az állat szőrét, bőrét, bekorpásodhat...ne!

Szánjuk rá azt az 1000-2000 forintot egy kutyánaknak való normális termékre.

2020. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Shelia kutyakozmetikumok.
2020. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Komondort hetente?

Vegyél kutyának való törlőkendőt és azzal tisztítsd meg.

Ha egészséges a szőre, egy idő után letisztul.

2020. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
2-es vagyok, igazatok van, ne használj babafürdetőt, babasampont: [link]
2020. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Éppen ezért írtam ki a kérdést, mert komondorokat senki nem ajánlja hetente mosdatni... :(


De mivel körülbelül ötven százalékban benti ebek is lesznek, ezért mocskosan, vagy sárosan nem tartózkodhatnak egy percet sem idebent, ez értelemszerűen vitán felül áll.


Ellenvélemények ellenére mégis szeretném őket valahogy tisztogatni.

2020. jan. 30. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ilyen sűrűn max tiszta vízzel, de az sem fog hosszútávon jót tenni. Raadásul mire megszárad vagy megszárítod... nem két óra
2020. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!