Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sikerül megnevelni a...

Nem sikerül megnevelni a kutyát adjatok tippet?

Figyelt kérdés

2 hónapja érkezett hozzánk egy tündéri boston terrier kislány.

Már fél éves mielőtt elhoztuk a tenyésztő azt mondta szobatiszta, sajnos nem az. Kertes házban élünk sokszor kiengedem viszont ha bejön akkor végzi el a dolgait legyen szó bármiről. Az egész házunk csupa sz@r szag naponta nem győzök felmosni hippoval.

Másik dolog az hogy annyira zabagép ha eszik akkor állandóan hányik 10 percenként. Ezt is takarítsam...

Másik dolog pedig a lopkodás felmegy az étkezőasztalra, ha eltolom a széket akkor is kicselez és felmegy valahogyan. Nem hagyhatok ott semmit, legyen az chips, keksz gumicukor, csoki vagy gyümölcs.(persze nem a jelenlétemben) Ha a gyerekem eszik valamit rögtön elveszi tőle. Természetesen rögtön hányás a vége. Én pedig nem tudom őrizni őket, vagy a konyhában nem tudom úgy végezni a dolgom hogy a gyerekre rá csukjam az ajtót hogy a kutya ne tudjon bemenni ezáltal elvenni tőle a nasit.. igazából a kutyát féltem a nasitól nem a gyereket hogy megharapja mert erről szó sincs,félreértések elkerülése végett jelzem ezt.

Mit tegyek az idegeim romokban. Hisz ez mar több a soknál.

Ha reggelre lenne egy baleset elnéző lennék de ezek a napközbeni esetek felörlik az idegeim.


2020. jan. 30. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Fuha, ez jo problemas eset.

1.) szobatisztasag: etetes utan kis ido elteltevel kb 20p vidd ki es addig maradjon kint, amig nem vegzi el a dolgat. Akar felora, akar 3, addig nem jon be. A hideg is meg fogja hozni a pisilhetnekjet eleg hamar. Ha ez megtortenik suru dicseret. (A csecsemoreflexet a gyermekeid miatt tuti ismered!)

2.) ebedloasztalra ugralgatas/egyeb szemtelenkedes. Vannak kutyak, akik nem igenylik a hatarozottabb fellepest es sajnos vannak olyan kutyak, akik imadnak az idegein tancolni. Ha tiltod/szidod legyen annak sulya, nyekken nyugodtan, semmi baja nem lesz tole.

3.) az etetes: adj neki inkabb kevesebb etelt, kisebb adagot hatha akkor nem hanyja ki. Es etetes utan szigoruan tartsd be a minimum 20 perc csendespihenot a kutyanal. Valoszinuleg a vihancolasa miatt hanyja ki az etelt. Ha a kisebb adag es csendespihi ellenere is hanyni fog, azert konzultalj egy orvossal is.


Nalunk is volt nagyjabol 1 eve egy utcakutya ideiglenesben, ugy talaltuk. Ugyanezeken mentem keresztul, ahogy olvastam a soraidat bevillant 1-2 kep. :D Szoval oszinten egyutterzek veled, kitartas! Es konzekvens neveles!!

2020. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaságnál továbbra is csinálni kellene az evés, ivás, alvás, játék utáni kivitelt és kint maradást addig, amíg el nem végezte a dolgát. Nyilván azért ürít bent, mert még van ingere rá, mert kint nem ürített.


Nagyon javasolnám egy szobakennel beszerzését és az abba való jó beszoktatást!


Mennyit mozgatod? Mit dolgozol vele? A boston egy nagyon is energikus kutya, kell neki a feladat és munka!


Kutyasulit nagyon javasolnám, hogy tanuld meg jobban kontrollálni!

2020. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt ne várj csodát.

Én a szobatisztaságról azt olvastam, hogy a kutya a saját vackába nem piszkít, vagyis persze, amíg kölyök, addig nem tudja olyan sokáig tartani, meg betegség esetén vannak balesetek, ehhez még azt is olvastam, hogy minél kisebb (természetesen nem szűk) területet kell "rendben tartania", annál könnyebben megtanulja, hogy ott szobatiszta legyen, szóval erre például egy megfelelő méretű kennel tökéletesen alkalmas lehet, de akár az is, ha nem az egész lakásban van lehetősége mászkálni eleinte, meg amikor távol vagytok, és ő otthon van, hanem csak egy kisebb területen, mondjuk ez lehet egy szoba, a közlekedőfolyosó például.

2020. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Kerdezo,hypoval ne moss fel,mert zonkreteszi a kutya nyakahartyajat(szemet,orrat szajat kicsipi) ! Eleg az ecetes viz.


Napi 2 etetes legyen. Abban az idopontban magadhoz hivod,miutan ettel es odaadod neki az etelet. 10 perc mulva elveszed,ha nem ette meg. Ha abbahagyja az evest vedd el es tedd el zarhato helyre.


Etelt nem hagyunk mi se soha elol. Ezt tobb szabalyt felrugna!!!

Minden ajton ti menjetek be,utana a kutya. Az evesnel is o egyen utoljara!!

Megerkezeskor eloszor magaddal foglalkozz. Kabat kaa cipo taska sal letesz,utana foglalkozz a kutyaval.

Tavozas otthonrol: az uccso percekben mar ne foglalkozz vele :kkalakabat sa cio felvesz es kimesz az ajton.


Ezekbol veszi le a kutya,h te vagy a falkavezer es automatikusan jobban azot fogad!!



Ha nagyon leszidod sok erzelemmel a hazba isi kakit,az megmarad benne. Max egy “ Ezt ne itt csinald a hazban” mondat es ramutatsz a kaki pisire. Ennyi. Nincs drama meg orditozas v bunti egyebek!!!



Eves ivas utan menj ki vele a kertbe es ott jatssz vele stb. Amikor pisi vagy kaki van,nagyon dicserd meg!!!


Egy jo tenyesztonek tudnia kellett volna,h problemamentes megado kutyat akarsz es olyat kellett volna eladni neked!!!

2020. jan. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A tenyésztő (aki szerintem inkább szaporító), gondolom pelenkára szoktatta, ezért az maradt meg a kutyában, hogy bent a házban kell üríteni...

Kezdd el a kutyát szobakennelbe szoktatni, amikor bent van. Ha eszik a gyereked, akkor is legyen bezárva, ha épp nem tudod felügyelni őket. Tehát ne a gyereket zárd be, hanem a kutyust.

Az udvarra ne csak random kiengedd, hanem szoktasd rendszerhez a kutyát. Nagyjából mindennap ugyanakkor legyen az evések, séták (ugye nem csak az udvarra kell kivinni, hanem naponta séta, lefárasztás is program), alvás, udvari játék időpontjai. Udvaron is legyél kint vele eleinte, ne csak egyedül engedd ki.

Addig kell kint lenned vele, míg nem végzi el a dolgát kint, vagy a sétán, vagy az udvaron (de még jobb, ha a sétán). Ha egész nap, akkor egész nap. Eleinte fárasztó, de meg kell változtatni a rossz beidegződést nála, hogy ne bent végezze a dolgát. Hosszú távon csak ez vezet eredményre, ha átprogramozod a rossz megszokást nála, másként soha az életben nem lesz szobatiszta.

A lakásban csak akkor engedd szabadon, ha tudod felügyelni, így észleled, ha lopni akar, vagy dolgát végezni készül. Addig is tényleg ne hagyj elöl kaját, mert van, ami a kutya számára végzetes lehet (pl. xilit-tel édesített nasi).

Ha a gyerek eszik, addig te is legyél ott, véletlenül se engedd, hogy elvegye tőle! Ez nem csak etetési, hanem nevelési célból is fontos lenne. (Maximum a gyerkőc is rendre szokik, és nem nasizik random, ami neki is jót tesz:) Sőt még oda se mehessen ilyenkor a kutya, ha a gyerek, vagy te esztek! Nincs koldulás, nincs saját kajából etetés.

Mit kap enni egyébként? Ha a normális, neki való kaját is rendszerint kihányja, akkor egy komolyabb kivizsgálásra lesz szükség.

Habzsolás ellen lehet kapni ún. habzsolásgátló tálat, illetve megoldás lehet az, hogy a napi adagjának egy részét kézből kapja jutalomfalatként, a tanítások során.

2020. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért hány mert habzsol. Vannak erre speciális tálak amikből lassabban tud enni. Próbáld ki hátha segít.
2020. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tessék. Két kiváló trainer, akik részletes videókat is csináltak a módszerükről:


https://www.youtube.com/user/zakgeorge21

https://www.youtube.com/channel/UCJDSFaLJsLt2yHEKp3JM4_g


Ha akarnám, se tudnám náluk jobban elmagyarázni. Ha ezek után sem megy, akkor vegyétek fontolóra a kutyaiskolát!

2020. jan. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a tápról érdemes lenne beszélni; mivel etetitek? Egy egészségesen táplált kutyának nem szabadna olyan büdöseket tojnia, hogy hipózás(!) után is szaga maradjon.


A lopkodásról annyit, hogy neveléssel leszoktatható, meg idővel komolyodni is fog valamennyit, de elhiheted, hogy élete végéig ügyelned kell majd arra, hogy nem elérhető helyre tedd ki az ételeket, mert úgyis lesznek sunyi pillanatai.


"Mit tegyek az idegeim romokban. Hisz ez mar több a soknál."


Nyugodj le és fogadd el, hogy ezzel jár a kölyökkutya. Idegbeteg állapotban nem lehet kutyát nevelni. :) Ha belegondolsz, ő még semmit nem tud a világról, ennélfogva teljesen természetes, amit csinál.

2020. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Reál nature tápot kapott ami ló húst tartalmaz, szerintem lehetséges hogy a büdös székletet ez okozza. Ma vettem neki ajánlás miatt purina pro plánt, ez rizs és lazacos ízű. Kíváncsi leszek... egyébként nem akarom elkiabálni de tegnap óta egész ügyes lányként viselkedik.

Habzsolás gátló tápra én is gondoltam már, valószínű beszerzek egyet.

Egyébként tényleg tenyésztő, és nem szaporító.

Nem is gazdagítanám a bevételi forrását egy szapinak. Na meg kaptam törzskönyvet is. Na meg ez az összeg amennyiért vettük is azt mutatja.

Köszönöm szépen a válaszokat.

Próbálkozom a javítással:)

2020. febr. 2. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!