Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik! Ti a kutyáitokkal mit...

Gazdik! Ti a kutyáitokkal mit sportoltok, és honan jöttek ezek az ötletek nektek?

Figyelt kérdés
biciklizés,futás,kutyás versenyek
2020. jan. 31. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

agility: 10 évesen kaptam az első kutyámat (ez volt kb 12 éve), elkezdtem vele suliba járni és ott volt agility oktatás is, ami nagyon megtetszett, ezért azt is kipróbáltuk és ennél a sportnál is ragadtunk.


futás-canicross: gondoltam jó lesz az agility miatt is, a neten pedig már láttam egy csomó videót róla. Kb 5 évig futkároztam, de sajnos ez nem igazán az én sportom, meg a kutyáim sem olyan tehetségesek benne. Viszont van komplett felszerelésem és néha még egyszer-egyszer elmegyünk kocogni. Kipróbáltuk a bikejöringet is, az nagyon tetszene nekem, de ugye ahhoz azért még nagyobb szükség lenne egy jó driveos 20 kg+ kutyára.

2020. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Bikejöring: nem az én fejemből pattant ki az ötlet. Egy kutyás barátnőm már aktívan versenyzett amikor megismerkedtünk, és megfertőzött :D

Nagyon jó döntés volt, imádom én is és a kutyám is. Remek fizikai/szellemi fárasztás, és nagyon szeretem a versenyek hangulatát.


Canicross: na a futás végképp nem az én sportom, de néha megyünk 1-1 kört valamerre. Inkább csak vészmegoldás, amikor a bicikli nem jöhet szóba valamiért. Az a gond, hogy a kutya tempója a biciklihez igazodik én pedig soha nem fogom tudni azt a tempót produkálni 2 lábon :D De a HDR-t élveztem :D


Kutyasuli: munkakutyám van, már oviba is jártunk és alaposan ott is ragadtunk. 5 éves múlt, gyakorlatilag egész életében jártunk. Van hogy csak engedelmesre állunk be, van hogy utána még egy kör örző-védőre is maradunk. Mindig van mit javítani egy-egy mozdulaton, és a társaságot is nagyon szeretem.

Ez teljesen tudatos döntés volt, mielőtt hozzám került tudtam hogy menni fogunk suliba.

2020. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Én kocogok és túrázok a kutyámmal, illetve van pár futtatóban agility játék, amiket már próbálgatunk, későbbiekben az agility is tervben van, illetve a dog dancing.

A kocogás és túrázás az én életmódomból jött, a kutya előtt is megvoltak ezek, így eleve olyan kutyát kerestem, aki ebben társam tud lenni, de nem is tesz túl rajtam. Az agility és a dog dancing tetszik, az utóbbi pedig azért is került képbe, mert én a kutya előtt 5 évig táncoltam, amit légkondi ártalom miatt abba kellett hagynom, de ebben meg tudunk nekem is jó koreográfiát kitalálni. A kutyám meg élvezi a tanulást, jól tanítható, így több legyet ütnék egy csapásra.

2020. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyomkövetést kezdek vele tavasszal, ha ez sportnak számít.
2020. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Bikejöring, súlyhúzás, frisbee, agility, klikker.

Egy nagyon aktív pitbullom van:D

2020. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Futas. 15 eve futok. Az elozo kutyammal is egyutt futottam. Egy ilyen szemvedelyes futokent bun lenne ,ha nem tartanek kutyat,aki fut velem.


Most rendeltem sulyhuzo hamot.


A kutyam,ha kint vagyunk es futunk,aktiv es szalad sprinteket is. Ha itthon vagyunk,fekszik. Ha jon a kutya baratja( csaladtagomnak hasonszoru kutyaja van) ,akkor birkoznak a lakasban is.


Enyem amstaff,a masik bulltipusu. Legnagyobb megleoetesemre semmit se dontenek fel a 40 nm-es agyonzsufolt lakasban.



Az ilyen nagy eros rancosfeju izomagy kutyakba vagyok szerelmes.



Kutyas versenyt meg nem probaltunk. Majd beugrok ilyen versenyekre,amiket a szulei myertek. Miert ne?


Bicajozni utalok. Futni szeretek meg birkozni. En is jarok kutdosportokra mar 12 eve folyamatosan. A legjobb izomepito es koncentracio fejleszto.


N

2020. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Kocogás: akitám van, viszonylag nagy mozgásigényű fajta, illetve nekem sem árt, ha elmegyek kocogni, így a kellemeset a hasznossal összekötve eljárunk kocogni. Az ötlet onnan jött, hogy a tenyésztője is aktívan canicrossozik/bikejöringezik a saját kutyáival.

Puller: mivel vadászkutya, kellett valami sport, amivel kiélheti a vadászösztönét, illetve ez nem csak fizikailag, hanem mentálisan is fárasztó neki. A kutyasutiban ajánlották nekünk.

Kutyasulis klubfoglalkozás: már egész fiatal korától kezdve jártunk oviba, majd tanfolyamokra, egyrészt a szocializáció miatt, másrészt amiatt, hogy én is megtanuljam, hogyan kell egy ilyen kemény kutyát megfelelően kezelni. Annyira tetszett nekünk az ottani közösség és hangulat, hogy végül ottragadtunk, így a tanfolyamok elcégeztével is vissza-visszajárunk.

2020. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A skót juhászommal pullerezünk, agilityzünk és aktívan járunk kutyasuliba.

Voltunk terelni, a jövőben pedig a nyomkövetést szeretném kipróbálni vele.

2020. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mert egyikőnk sem igényli
2020. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyikkel rally obedience, másikkal pedig nem sport, hanem szolgálati ágon személykeresek.

A harmadik egy kanapékutya, ő semmit nem igényel.

2020. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!