Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb/félelmetesebb...

A nagyobb/félelmetesebb kutyákra tesznek megjegyzést az emberek az utcán?

Figyelt kérdés

Sokan nem tartanak normálisnak, mert minden vágyam egy dobermann kutya. És mint tudjuk ez a kutya kinézetre, nem egy "ma született bárány". Többen mondták, hogy majd megszólnak az emberek az utcán, hogy fenevad, meg gyilkos stb. Ismerösöm meg a bullterrierjének megjegyzik félhangosan, hogy milyen kutya ez, meg de rondaaa! És megbámulják, de nagyon. Féltik tőle a gyerekeket, meg ők is megtorpannak. De, engem nem zavarna, ha az emberek fejvesztve menekülnének, mert mennék a dobermann kutyámmal.

Akinek nagyobb/félelmetesebb a kutyája külseje, vagy aki nem "bírja" az ilyen kutyákat az mit tapasztal, az emberek tesznek/teszel megjegyzést, kimondod/kimondják, amit gondolnak, külsőre ítélkeznek/ítélkezel?


2010. júl. 22. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyát és ember leszólnak és ez mindig is így lesz. Ha félelmetes azért, ha kicsi akkor azért, ha közepes akkor azért stb. Olyan nincs ami mindnekinek megfelelne. Ne foglalkozz vele.
2010. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem ítélek el senkit, nem teszek megjegyzést, szerintem undorító dolog, nekem is van kutyám(igaz kis picike) a nagyoktól félek, gyerekkori "élmény" miatt, de ez nem jelent számomra semmit, megtartom a tisztes távot, és annyi :)
2010. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem staffordshire terrierem van, mindig mikor megyünk, leszólnak az utcán, hogy ilyen veszélyes dögöket nem szabad utcára vinni, elhúzódnak, mindig mondják, hogy szájkosarat rá, pedig akkor még csak 5 hónapos volt.

A régi tanárom leszólta a kutyámat, hogy ne merjem utcára és emberek közé vinni, mert megtámad valakit.

Blogomba írtam:

"Kutyákért!! Előítéletek nélkül!!!

A harcikutyákért!!!!!!!!!!

sokszor ledögözik tódit, csak mert staffi, meg azt mondják szájkosarat rá!

Azt mondják egy kutyában nem lehet bízni... hogy kiszámíthatatlanok.... de ez nem igaz... Tódi nem kiszámíthatatlan, ő csak élni akar, nagyon játékos, szeretetteljes kutya, aki bármit meg tenne értem :)

Én nem értem hogy lehetnek ilyenek az emberek, ők is voltak gyerekek, biztosan volt kutyájuk, és tudták mit jelent számukra... hogy szeretik. És így érezhetett a kutya is irántuk... de ezek a szép évek feledésbe merülnek, és már csak a gyűlölet marad a kutya iránt. Mert meghalt, mert egyszer mikor hazament, már nem volt ott, cserben hagyta. mikor megharapott egy gyereket, vagy mikor elkapta a baromfikat.... esetleg sokat ugatott, láncra verve élte az életét. A szép emlékek, az olyanok, mikor először nyalt meg, vagy mikor visszahozta a labdát, mikor megtanulta első parancsát, mikor egy este egymás mellett ülve, elmondhattad bánatod neki.... ezekre már nem emlékszik senki...Féltik a gyereküket a kutyáktól, de tudják... hogy nekik is volt, és hogy milyen szép volt az élet,hogy volt egy igaz barát,akire mindig számíthattál... a fájdalmak, és a vidám dolgoktól leszünk olyanok, amilyenek..."

Én nem értem, miért tudják így félreismerni ezeket a kedves, aranyos kutyákat. Csak mert régebben harcikutyának tenyésztették ki őket, attól még nem vadak.

És attól is függ, hogyan neveljük őket.

Amúgy mikor választgattam kutyát, nekem is tervbe volt a dobbermann. Olyan szépek .) De most egy staffim,border colliem, és egy keverékem van :)

Soha nem bántam meg, hogy ilyen kutyákat kértem, mert megtapasztaltam, milyen mikor a keverékeket lenézik, milyen mikor ledögözik a "harcikutyákat", és mikor lekorcsozik a világ legokosabb kutyáit, a border collieket, csak mert ritka fajta :S

Szóval ha ilyen kutyust akarsz, hozzá kell szoknod a beszólásokhoz. Ha csak nincs a kezedben egy szájkosár, és a gondolataidban pár jó beszólás, megszívod!!!

Sok szerencsét a kutyához :)

Remélem nem csak mi harcolunk azért, hogy elfogadják ezeket a kutyákat, hamem mások is ebben az országban, akik ki mernek állni kutyáik jogaiért!

Nahh szóval, és ha most nem tetszik amit írtam, lepontozhattok!

2010. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem Amsraffjaim vannak,és nálunk is ugyan így van ha csak kivizem sétálni őket úgy néznek az emberek mint egy gyilkosra, meg félnek tőlük,a gyerekeiket féltik!Pedig semmi ok rá hiszen mindegyikőjük jól szocializált nem agresszív,barátságos de ez sok hozzá nem értő embert egyáltalán nem érdekli!De ez engem nem érdekel soha nem cserélném le őket semmire!Ja amúgy tapasztalat hogy a kisebb kutyák sokkal hamisabbak pl: pincsi vagy bármi ilyesmi!

Szerintem ne érdekeljen más véleménye ha neked dobermann kell tarts azt:)

2010. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A családunkban leonbergi kutya volt és van is. Régen egy újfoundlandi és a leo volt, még szüleimmel, most a húgomnak van leonbergije.

Ezek nem ijesztő vagy harcias külsejű kutyák, de nagyon nagyok. Séta során a legtöbb megjezést azért kaptuk, mert hogy milyen sokat ehet két ekkora behemót, és nahát nekünk van erre pénzünk. A testvéremnek is beszóltak, hogy amennyit egy ilyen kutya eszik, abból disznót lehetne hízlalni. Persze a húgomat sem kell félteni, visszakérdezett, hogy hogy nézne ki disznóval az utcán a póráz végén.

Persze nem kell ahhoz nagy kutya, hogy rosszindulatú, irigy frusztrált emberek köszörüljék a nyelvüket. Nekünk a párommal két angol cocker spániel van. De nagyon szépek és jól vannak tartva. A párom kutyakozmetikus, tehát az ápoltságuk No1. és prémium eledeleket kapnak. Namost, ők aztán pláne nem harcikutyák, de egy közelben lakó "úr" szerint "látszik rajtuk, de különösen a hangjukból hallatszik, hogy drága kutyák". Na erről Sinkó László rendőrszerepe jutott eszembe az Üvegtigris 2-ben.

(aqrvaéletbe :))

Szerintem ne foglalkozz vele, hogy ki mit szól. Vegyél olyan kutyát, ami tetszik és amit felelősségteljes gazdaként élete végéig JÓL fogsz tudni tartani, nevelni stb...

A hülyékkel meg ne foglalkozz!

2010. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem a bulldogra szoktak ugatni, hogy azonnal tegyek szájkosarat a harci kutyámra. Meg azt is mondták már, hogy szerintük betiltották a pitbullt.
2010. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem boxerem van és minket is megszoktak szólni pedig a légynem se ártana és még a gyerekeket is imádja ha nagyon bunkón szólnak be leállok vitatkozni ha csak dörmög valaki akkor észre se veszem már hozzá szoktam!
2010. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:

Azokra nem mernek. Csak azokat merik piszkálni, akiknek a kutyájáról lesír, hogy nem bánt.

Felszálltunk a buszra a lányommal és a pici kölyök huskynkkal, a sofőr egyből hisztériázni kezdett, hogy nincs rajta szájkosár. Érdekes módon tetovált kopasznak a pittbulljával senki nem mert beszólni érte.

Egyébként meg hogy mit mondanak mások, arra hatásos napi 1 lesz@rom tabletta.

2010. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem mudim és mindig megbámulják, korcs, korcskeverék, pitbull, róka, patkány, bárány. Ilyeneket mondanak. Pedig nem tudom mi sír le róluk de azt niztos hogy ők igenis bántanak ha kell, mégis leszólják őket...
2010. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
nekünk is boxereink vannak és van aki megjegyzi h milyen szépek van aki meg átmegy a túloldalra, vagy lehúzódik az úttestre. beszólni nem igazán szólnak mert arra oda sem figyelek. vegyél olyan kutyát amilyet szeretnél, nem az a lényeg h az utcán szembejövő ember szeresse hanem h te.
2010. júl. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!