Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha túletetek egy...

Mi történik, ha túletetek egy staffi kölyköt? Nagyobb és erősebb és "izmosabb"?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm pasija vett egy "staffit" 15-ér'. A barátnőm csak úgy áradozott róla, hogy 6 hetes és 5kg(igen, 6 hetesen hozta el a gyerek). Most már 4 hónapos azóta és tiszta dagadt az a szerencsétlen kutya, a barátnőm meg azt mondja "nézd, milyen gyönyörű, tiszta izom". Mondom az csak a háj, erre totál be vannak rám sértődve, mert hogy az nem háj, mer' ez a fajta nem tud elhízni, me' minél többet eteted annál izmosabb lesz ... -.-"

A pasi meg már most arról beszél, hogy majd szeretne tőle kiskutyákat..


2020. febr. 3. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"15"ért nem staffit vettek.

Túletetés következményei---elhízás- szív-máj elzsírosodás-csont rendszer-ízület elfajulás.

2020. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak siman dagadtabb lesz. Az ismerőseid meg idi.tak, ilyen csak proliknal vagy cigóknal szokas. Olcso szaporított kutyat nem szaporítunk tovabb, így is tele vannak a menhelyek. A staffi a genetikajatol lesz izmos, anélkül etetheted mint egy disznót. Persze a kaja is fontos, de nem a mérvadó.
2020. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Santitani fog futas meg jatek utan. Tonkremennek az izetei. (Sajat kutyamon tapasztaltam. Meg idobe fogyasztottam le!! Igy is szinizom a sok birkozas es futastol)
2020. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Izületei 1 éves korára tropák lesznek és csontgyulladása is lehet!!!


Szóval egy kölyök inkább legyen vékonyka, mint sem dagadt!!


Izmot építeni,meg 1,5 éves kor után szabad sporttal!! Ha csak etetik és alig mozgatják az háj lesz és nem izom :D

Nincs ennyi logikájuk.


Elfogják cseszni a kutyát egy életre!

2020. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Értem és méltányolom, hogy aggódsz a kutyáért, de miért jó ezt kibeszélni a háta mögött egy internetes oldalon?
2020. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amint írtam, nekik is megmondtam, hogy hülyeség, nem kibeszélem őket.

Egyébként azért kérdeztem rá, mert annyira nem értek hozzá, de józan ésszel hülyeségnek tartottam, de érdekelt, ki mit mond, van-e valóság alapja, hogy ha egy staff féle kutyát túletetünk, akkor az tényleg nagyobb és izmosabb lesz-e.

Köszi.

2020. febr. 3. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a 3. kérdésed ebben az etetős hízlalós kérdéskörben. Mindenki leírta, hogy nem ebből lesz az izom. Tönkremegy miatta a kutya 1 éves korára.

Nem értem, miért fogalmazod át mindig ugyanazt... Tizenéves vagy?

2020. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem kérdeztem még itt. De ezek szerint mások is túletetéssel akarnak "nagykutyát"...
2020. febr. 4. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

"de józan ésszel hülyeségnek tartottam, de érdekelt, ki mit mond, van-e valóság alapja, hogy ha egy staff féle kutyát túletetünk, akkor az tényleg nagyobb és izmosabb lesz-e."


Nem hülyeség, teljesen igazad van ebben. - Az edzéselmélet általánosságban igaz az állatokra is: Az izomnövelés megterhelő a szervezet számára, ezért aztán ha nem szükséges, nem is épít izmokat, sőt hosszú távon leépíti a nem használt izomzatot. Ha valaki kigyúrt kutyát szeretne, akkor nagyon sokat kell mozgatnia és fehérjedús étrendet kell adnia. Az megint más kérdés, hogy hosszú távon az emelt fehérje meg a vesében tesz kárt, tehát ezt sem szabad túlhúzni.

2020. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!