Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz a kutyámnak velem?

Rossz a kutyámnak velem?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam egy labrador kutyust. Nagyon szeretem, de én a járásban korlátozott vagyok. Nem tudok vele futni, sportolni, próbálom sokat sétáltatni, de nem igazán fárad el, nekem pedig elég megterhelő. Nagyon szeretem, hogy mellettem van de félek, hogy nem jó neki velem. Panelban lakom, kicsit sokat van egyedül.
2020. febr. 3. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ne csak sétáljatok, frizbizzetek, labdázzatok, taníts neki trükköket.


Nem tudom, hogy mennyire vagy korlátozott, de akár felkereshetnél egy szervezetet is és csinálhatnátok belőle mozgássérült segítőkutyát. Ez persze közel sem megy egyik napról a másikra, de legalább veled lehetne a kutyus egész nap.

2020. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gazdájának elfogad, akkor jó neki.
2020. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
A rossz élet az nem itt kezdődik egy kutyának szerintem. Ha van lehetőséged vidd kutyák közé futtatóba a fajtársakkal való játék fizikailag lefárasztja, szellemileg meg trükk, engedelmesség tanítás.
2020. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem mertem még elengedni, mert nem tudnék utána szaladni, ha baj van. A lakásban labdázunk, visszahozza sokszor,bár néha elbujik bele, ha már unja :)

A lakásban mindig odajön, ha hívom, meg séta közben is sokszor, de sokszor meg nagyon izgatott és nem figyel rám.

Nektek hogy volt az első szabadon engedés?

2020. febr. 3. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván először úgy engedd el, hogy van ott valaki aki utánamegy ha kell, a behívást nagyon meg kell tanítani neki, ha kan akkor sajna ivartalanítás, különben tüzelési időszakban kezelhetetlen lesz. Arthrosis-ra szűrni hogy rendben lesznek-e az izületei, amúgy tündériek, sokmindenben tud segíteni ha megtanítod, beviszi az újságot, segít vinni a szatyrot a bevásárlásból esetleg akármi, rettenetesen okosak. Nem olcsó, de kutyaoktató rengeteget segíthet benne.
2020. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
80%
Először mindenképpen zárt kutyafuttatóban engedd el, és legyen nálad jutalomfalat vagy játék amit szeret és azzal jutalmazd ha hívásra visszajön, ha nem akar akkor távolodj el tőle és utánad fog menni.
2020. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Két rossz tanács is elhangzott:


1. Mozgássérült-segítő kutyának több mint valószínű, hogy nem lehet már kiképezni, maximum hobbi szinten, de az nem ugyanaz (nem kap kedvezményeket a kutya, stb.). Elég csak abba belegondolni, hogy direkt erre a célra szánt almoknál is 1-2 kölyök mindig kiesik, mert olyan a temperamentuma, hogy nem alkalmas erre a feladatra.


2. A szatyorcipelés jól mutat filmekben, de a valóságban én biztosan nem adnék az állkapcsába egy kilós szatyrot, mert tönkreteszi az ízületet.


A többire válaszolva:


"Nagyon szeretem, hogy mellettem van de félek, hogy nem jó neki velem."


Ne félj tőle! A kutya alkalmazkodik a gazdájához. Ha szeretettel van nevelve, akkor nincs olyan, hogy nem jó neki, mert ő is szeretni fog téged. Kicsit továbbgondolva, a kutyák talán az egyik legelfogadóbb háziállatok a Földön.


"A lakásban mindig odajön, ha hívom, meg séta közben is sokszor, de sokszor meg nagyon izgatott és nem figyel rám."


Akkor inkább ne engedd el! Ha izgatott, akkor csinálhatsz olyat, hogy megkéred valamire, pl. feküdjön le vagy valami, amit biztosan tud. Ha nem hallgat rád azonnal, akkor behívásra sem biztos, hogy reagálni fog. Először legyen meg az, hogy bármilyen körülmények között feltétel nélkül hallgasson rád (ez lehet, hogy több hónapnyi gyakorlás után fog csak menni, nem kell sietni!).

2020. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Közterületen nem is lehetne elengedni, mert jogszabály kötelez a pórázhasználatra. Zárt futtatóban viszont nyugodtan, ilyet kellene keresned a környéken.
2020. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt esetleg nézd át: [link]
2020. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. febr. 4. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!