Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jobb egy nagyobb testű...

Hogyan jobb egy nagyobb testű kutyának? Ha fiatalon (6hó) lesz ivartalanítva, vagy amikor már teljesen kifejlődött, nem nő tovább (2 éves körül)? Amstaffról lenne szó.

Figyelt kérdés
Szóval az ivartalanítás bezavarhat valamibe? Esetleg megállhat a növésben a kutya? Vagy nem fejlődik rendesen? Vagy bármi "mellékhatása" a korai ivartalanításnak? És a 2 éves kor körülivel mi a helyzet? Melyik a jobb?
2020. febr. 4. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a doki fiatalabb korban javasolta. Én mindegyiket 6 hós körül ivartalaníttattam, nem láttam semmilyen hátrányát. Ugyanúgy fejlődnek, mint az ivaros társaik.


Ha szuka, akkor mindenképp a korai a jobb, ahogy az orvosom is mondta: "kiskutya kis műtét, nagykutya nagyobb műtét".

2020. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én 7 hónaposan ivartalaníttattam a németjuhászomat. Nem állt meg a növésben, hatalmas lett, mint a szülei. Ugyanolyan domináns, ugyanúgy örző védőzök vele, nem fél semmitől, kifejezetten kemény kutya lett belőle. Én semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam a műtétnek.
2020. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Nekem kan kutyaim vannak es en ezt a tajekoztatast kaptam:

Lehet szo a korai ivartalanitasrol, 1 eves kor elott, de jobb kivarni, mert addigra fejlodik ki normalisan a hugyuti szerveik. Tovabba a korai ivartalanitas (kb 1,5-2 eves koruk elott) mivel hatassal van a nemi hormonokra, ezert azok nem “kapcsoljak ki” a kutya novekedeset es nem jelentosen de par centivel es 1-2 kiloval nagyobbra nonek mint a tobbi fajtarsuk. (Tehat ez pont forditva igaz, mint nalunk embereknel.) Amugy a fiatalabbik kutyam most 2 eves es meg mindig nott egy picit szeptember ota, pedig nem nagy testu egyaltalan. (17kg most)

2020. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Mindenképpen megvárnám azt, amikor már teljesen kifejlődött. Nem áll meg a növésben, ellenben sokkal kölykösebb, aránytalanabb kinézete lesz. Illetve a korai ivartalanítás ugyan csökkenti az ivarszervi rákok kialakulásának esélyét, ugyanakkor megnöveli más ráktípusok (pl. csontrák) előfordulási esélyét, illetve az olyan betegségek kialakulásában is közrejátszhat, mint cukorbetegség, pajzsmirigybetegség, ízületi problémák.
2020. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!