Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám oldalából belülről...

Kiskutyám oldalából belülről kifelé kiáll valami, a bordájánál, az oldalán. Mi lehet? Lehet eltört a bordája?

Figyelt kérdés

nem fáj neki, nem fájlalja. engedi simogatni tapogatni


lehet eltört a borija? mert ha igen, akkor embereknél semmit nem szoktak vele csinálni, összeforr magától?


álatorvoshoz csak később tudok elmenni, most a viharba nem


2020. febr. 4. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet, hogy csomó? Mert a daganat pl. általában nem szokott fájni.

A bordája csak úgy nem fog eltörni, ahhoz komoly ütés kell, vagy ha valóban arról van szó akkor azt fájlalná, nagyon is. Ettől függetlenül a lehető legjobb ha orvoshoz viszed, még ha nyilván nem is tudják gipszelni. Belső szerveit simán nyomhatja, amibe akár bele is halhat.


Irány az orvos, vihar ide vagy oda!

2020. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem


akkor lehet daganat?


azért gondoltam hogy törés, mert egy 1 kg-os mini yorkiról van szó!


és a csont nyomódik kifelé!

2020. febr. 4. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor kapott utoljára bármilyen oltást, injekciót az oldalába?

Nekünk a bénán beadott/nem elmaszírozott szurikból, szokott brutálnagy pukli nőni az oldalára, nem is feltétlen az oltás napján és nem is pontosan ott, ahová kapta, van hogy 4-5nap mire előjön és általában 1-2 hétig ott is van, szóval ha csak egy kiálló puklit érzel, akkor az akár oltás helye is lehet ha az elmúlt hónapban kapott oda injekciót.

Ha eltört volna a bordája még a legjólneveltebb kutya is jelzi a fájdalmat, ha elkezditek simogatni a sérült területet, ha nem látsz rajta semmilyen fájdalmat egészen biztosan nem tört el a bordája.


Mennyi idős a kutya amúgy? Mert 1-2 éves kutyánál az ilyen jellegű daganat is szinte kizárható.


Ezzel nem azt mondom, hogy ne vidd dokihoz, csak nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

2020. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

9 eves


Akkor kicsit megnyugodtam.. 1 hete kapott injekciot.. ok. Tores kizarva


Amugy kivancsisagbol, egy daganateltavolittatos mutet, kemoterapia videki kis telepulesen kb. mennyibe kerul? Mar persze hogyha lehetseges itt ezt kiviteleztetni

2020. febr. 4. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy hete kapott injekciót, akkor én gyanítom, hogy annak a helye, ha előtte nem vettétek észre, doki sem látta, akkor 99%, hogy csak az oltás helye dagadt fel neki.


Nincs személyes tapasztalatom daganatos kutyával, de egy mezei rendelőbe szerintem nem nagyon van lehetőség ilyen komoly műtétre, kezelésre, vagy ha esetleg azt is mondja a doki, hogy megcsinálja nem biztos, hogy rábíznám a kutyámat, de reméljük erre nektek sem lesz szükségetek.

Azért egy dokival nézesd meg a pukliját, biztos, ami biztos alapon.

2020. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a segitsegedet
2020. febr. 5. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!