Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi/mudi miért nem olyan...

A pumi/mudi miért nem olyan népszerű fajták?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

ugatós

makacs

ápolni kell a szőrét

nehéz cukih tatyóban hordani

nem olyanok vannak a XY videósnak meg celep ribinek

2020. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
#1, teljesen igazad van, csak annyi, hogy az első 3 szempont igaz sok mai divatos fajtára is.
2020. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősömnek van. Nekem pl nem tetszik sem külsőre, sem alap viselkedésre.
2020. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Hm... Felénk sok puli van.

Nekem mudim van 10 éve (fekete kan).

Húgomnak pulija van (szintén fekete kan)

Rokonnak juhai vannak, van kb 10 puli-mudi a háznál, meg kb 4 komondor.

Még az állatorvosunknak is mudija van.

(Sz-Sz-B megye)

Itt azért még vannak :).


A nagyvárosokban ne is legyen népszerű. Nem oda valóak. Alkalmazkodnak persze, de nem boldogok.

2020. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy a mudi öntisztuló, és nem kell nyírni sem. Az enyém heti egy szőrkeféléssel vígan elvan, és a nyári nagy vedléskor el szoktam vinni kutyakozmetikába is. Évente 1x neki is kijár.


Sokan azért nem vesznek, mert munkakutyák. Az első 6 évben rengeteget mentem a mudival, és csak tanítottam. Mindenre. Rendkívül okos kutyák. Csak nem cukipofiselymesszőrűtáskakutya, hanem munkás. Vele dolgozni kell. Sokat. Nem elég a tömb körüli séta meg a kutyafuttató. Ki is röhögne,ha odavinném...


Nem lehet velük menőzni sem, a mudit fel sem ismerik az esetek 99%-ában. De legalább el sem lopják.

2020. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért beszél itt mindenki a táskakutyákról. Pitbullok, boxerek, németjuhászok, retriverek, rotik, vizslák mind népszerűek Magyarországon, mégsem táskakutyák. Vagy ez valami frusztrációs kisebbségi komplexus a pásztorkutya tartóknál?
2020. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Budapesten a rovid fenyesszoru fajtak a kedvencek: foleg amstaff,pitbull,cane corso,boxer,dalmata,roti. Az orzovedokon kivul labi,gonden ,vizsla stb.


A pumi meg puli tiimusan videki kutyak. Senki sem akar megjelenni egy csunya,koszgyujto kutyaval vagy kinek van ideje minden nap megmosni es fesulni????

2020. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Valaki említette a munkakutyákat/sportkutyákat. Nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos vagy nem sajnos, nem tudom, mérföldekkel több border, mali, labrador, német juhász van munkában/sportban változatos területeken, mint mudi vagy pumi. Persze előbbiek törnek fel, mint a talajvíz, de így is kevesebbet látok, mint amire hivatott.

Aki ma még birkákat tart, juhász is sokan előnyben részesítik a sinkákat. Ez miét van, miért lehet? Nem fedezték még fel? Vagy van olyan tulajdonsága az említett két fajtának, ami miatt nem kedveltek?

2020. febr. 5. 02:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy nem "divatkutyák".


Népszerű kutya -> Nagy kereslet -> Szaporítás haszon reményében -> Beteges egyedek

2020. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége divat alapján választ fajtát, ezért népszerűbbek bizonyos fajták a többinél.


Ráadásul sajnos a puli/mudi/pumi trió valóban elég ugatósak és hiperaktívak. Le kell őket fárasztani agyilag és fizikailag is, amennyire lehet. Azaz vannak náluk sokkal könnyebben kezelhető fajták.


Aki zora kutyát akar, az eleve nem választ ilyet, hanem megmarad az amstaff/pitbull vagy ezek keverékeinél, esetleg ha tehetősebb akkor roti, cane corso, kanári szigeteki.


Aki őrző-védőben gondolkodik, de nem tetszenek neki a malacpofájú kutyák, azok megmaradnak a németjuhásznál, esetleg a malinois vagy óriás snaci.


Aki pedig családi kutyát akar, az labrador vagy goldie.


A macskaméretű fajtákat kedvelők pedig megint egy külön kaszt.


A pulinál sokakat elriaszt a bundája, pedig igazából az első pár év a nehezebb, amíg ki nem alakul a raszta, utána már nincs vele semmi gond. A rasztaszőrzet is kb. évi 2 tépést jelent, ami egy ekkora kutyánál 1 óra alatt megvan. De akár le is lehet nyírni.

2020. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!