Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első séta oltások után vagy...

Első séta oltások után vagy előbb?

Figyelt kérdés
Világ életemben azt hallottam, hogy amíg nincs meg az összes oltása a kutyusnak, nem szabad sétálni vinni olyan helyre ahol kutyák megfordulnak. Mi erről a véleményetek? 8 hetes a kutyusunk, két oltással rendelkezik.... Budapesten élünk, park mindenhol - rengeteg kutyával. Beszélgettem egy-kettővel, szerintük hülyeség, vigyem nyugodtan, nem kap el semmit. Hát nemtom... fosok, mivan ha mégis elkap valamit. Cipővel sem megyünk be a lakásba.

2020. febr. 5. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Előbb az összes oltás, aztán a séta. Jobb félni, mint megijedni.
2020. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Én csak az oltások után vittem sétálni. Addig csak az udvarra vittem ki. Az állatorvos is azt javasolta, hogy ameddig nincsenek meg az oltások, addig ne találkozzon kutyákkal, macskákkal.
2020. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább várd meg, amíg megvannak az oltások. Kibírjátok még azt a pár hetet, utána meg van még 15 évetek nagyokat sétálni :)
2020. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is csak oltás, plusz a védőhatás kifejlődéséhez szükséges napok letelte után vidd utcára.

Szinte semmit sem veszítesz a várakozással, de mindent elronthatsz a sietéssel.

2020. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az erdő mellett lakunk, kisvárosi környezetben. Néhány kutyát szoktak sétáltatni, én is vittem már egyből miután hozzánk került, viszont ilyen kiskutya még nem nagy sétára való, eleinte csak kb. 100 méterre mentünk aztán vissza, minden nap kicsit messzibb. Ja és nem lett semmi baja.
2020. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Oltások után. Nem egy sztorit hallottam,hogy a kiskutya beteg lett.
2020. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb 10 hetes volt a kutyám mikor elhoztam, aznap kapta az első oltását.

Eleinte csak a lakás előtt lévő fűre mentünk le. Aztán kövi oltás után már kb 300 méterre is. Nem akartam pelenkára szoktatni kicsi korában.

2020. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem vélemény kérdése szerintem, hanem tény, hogy a parvo és társai, amik ellen védenek az oltások komoly betegségek, és könnyen elkaphatóak. Várd meg azt a pár hetet, egy laikus ismerős sem tudja jobban az állatorvosnál.
2020. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, ezen a pár héten semmi sem múlik. Úgyis megy oviba majd, ott bandázhat eleget :D
2020. febr. 5. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Előbb legyen meg minden oltás. De a veszettség elleni oltás előtt lehet, csak a 3. kölyök oltáson amit mindenféleképpen meg kell várni, és utána még 10 nap, hogy kialakuljon a védettség.
2020. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!