Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem sajnáljátok a segítő...

Ti nem sajnáljátok a segítő kutyákat?

Figyelt kérdés
Gyakran utazom együtt vakokkal a buszon, annyira sajnálom a segítő kutyákat. Rángatják őket, kiabál vele... Múltkor már én szóltam rá az egyik nőre, hogy ne rangasaa már neki a fejét a korlátnak. Tudom, hogy nem a vak ember tehet róla, de akkor ír úgy sajnálom őket. Olyan szomorúan néz mind :(
2020. febr. 5. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem
2020. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
A vakot jobban sajnálom
2020. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Sok kutyafajta a külső adottságai miatt kizárólag szomorúan tud nézni.
2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Sosem láttam még sérültet csúnyán bánni a segítőkutyával. Mindig csak a nagy szeretetet, vigyázást láttam, ha ilyenbe futottam bele.
2020. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Amelyiknek agresszív barom a gazdája, azt persze hogy sajnálom, de ennek meg semmi köze ahhoz hogy segítő kutya-e vagy sem.
2020. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

A kutya szociális lény, az tesz neki a legjobbat ha segíthet.

Egy vak ember meg nem fog szándékoltan ártána annak a dolognak, amitől az élete függ...

Nem, nem sajnálom.

2020. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Te melyiknek életet elvezned jobban: A: van munkád amivel másokon segithetsz B: egész életedet egy szobába vagy udvarra zárva kellene toltened. Persze ezzel nem azt mondom hogy átlag kutya ne lehetne boldog, de nagyon sok kutyanal boldogabbak azok a segítő kutyák. A vak meg valószínűleg nem látja ha nekirantja a fejét a korlatnak. Te meg jól letamadod hát gratulálok.
2020. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hat akkor csak itt (vidék) bánnak szegények kel ilyen rosszul.
2020. febr. 5. 17:52
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Mindennap az 1-es villamoson utazom, gyakran találkozom vakvezető kutyákkal a vonalán, soha senkit nem láttam, aki bántotta volna a kutyáját, a többi válaszolóhoz hasonlóan én is csak azt tapasztalom, hogy a rengeteg szeretetet, csodálatot kapnak ezek a kutyusok, a gazdáik abszolút társként kezelik őket, hálásak nekik.

Másrészről ha az érzelmi kötődés esetleg nincs is meg a gazdában (bár én nem tudom elképzelni, hogy ez ne lenne), akkor is, a vakvezető kutya drága dolog (egy kölyök kiképzésének a költségei 2millió körül vannak) és a mindennapi életben tényleg hatalmas segítség, okkal akkor sem tenne kárt benne senki,ha nem szeretné úgy, mint egy családi kedvencet, azzal, hogy szándékosan bántja több év komoly munkáját gyengítheti meg a kutyában.


Ami miatt "sajnálatra méltóak" lehetnek ezek a kutyák, hogy borzasztóan leterheltek, napi 4-6 órán keresztül, hosszú éveken át folyamatosan aktívan dolgoznak, koncentrálnak nem nagyon van pihenő, ha elfárad, ennyit semmilyen más munkakutyától nem várnak el, a vakvezető kutyák éppen ezért bizonyítottan előbb is halnak meg. Cserébe viszont jó életük van, a gazdáik gondoskodnak róluk, szeretik őket, szerintem is sokkal jobb dolguk van, mint sok családi kutyának. Úgy gondolom, hogy csodálatos lények, akik nehéz, de csodálatos munkát végeznek, inkább tiszteletet érzek irántuk, mint sajnálatot.

2020. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel nemrég jött elő egy barom, libsi, angol, aki mozgalmat akart a vakvezető kutyák betiltásáért. Elküldték az anyjába!
2020. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!