Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megvadul ha idegen...

A kutyám megvadul ha idegen jön a kapuhoz közel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Legyen az postás, futár, szomszéd vagy csak egy ritkán minket meglátogató ismerős.. Agresszíven viselkedik (még soha nem harapott meg senkit) és egy idő után lenyugszik... De mégis az az agresszív viselkedés amit. Művel..

Mivel tudnám ezt korrigálni? 3 éves szuka ivartalanított németjuhász



2020. febr. 5. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
SEmmit,ő csak kötelességét végzi.
2020. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom, hát a kutyád védi a területet. Főleg egy német juhász. Nem agresszív viselkedés ez,hanem jelez az ugatással.


Ha nem akar harapni csak ugat ha jön valaki és csöndbe marad ha beengeditek az illetőt,akkor szó sincs agresszióról.

2020. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha 3 évig hagytad neki, most miért akarsz változtatni rajta?
2020. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már kölyökkorában ki kellett volna nevelni belőle, akkor könnyebb lett volna.


Én ezt úgy orvosoltam a saját kutyámnál, hogy amikor a kapuhoz rohant ugatni, akkor elcsalogattam onnan jutalomfalattal és adtam neki egy könnyű feladatot, azt jutalmaztam vele. A hangsúly a könnyű feladaton van (ültetés, fektetés), hogy magát kínálja a jutalom, hiszen gondolj bele: Egy ösztöncselekvésről kell önként lemondania, amikor úgy dönt, hogy ugatás helyett inkább a feladatot és vele járó jutalmat választja.


Ha ez nem működik nálatok, látod rajta, hogy nem fog bedőlni, akkor csinálhatod azt is végső esetben, hogy alányúlsz és elviszed egy félreeső helyre és úgy tréningezel vele pár percet, de ugye ez kölyökkutyánál sokkal kivitelezhetőbb, mint egy 3 éves, dög nehéz kutyánál.


Még egy opció:


"Agresszíven viselkedik (még soha nem harapott meg senkit) és egy idő után lenyugszik..."


Jutalmazd a nyugodt viselkedést! Közben kérj meg valakit (vagy várj egy járókelőre), hogy menjen át a kapu előtt és gyakorold vele a nyugton maradást.

2020. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kutyad helyesen viselkedik. A te es o terulete,’meg kell vedenie az elete aran is. A mieinktol is ezt varom.


Ma mar az uj jogszabalyok szerint a kis betorot megolheted.... hajra! Jutalomfalatot a kutyanak

2020. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem.. :D ez szép és jó hogy védi a házat.. De ha látja hogy vendég jön akkor ne akarja kitépni magát a kezem közül és ugrani neki.. Mert ezt csinálná az első 20 percben kB.. Utánna nyugszik csak le éppen.. Egyébként nem rég durvult el a helyzet.. Ahogy kérdeztétek miért most jut ez eszembe ha 3 éves a kutya.. Pedig kB fél éve lett ivartalitva..

Hogy tudnám leszoktatni hogy a postásnál ne szedje szét a kaput? Heti egyszer vagyok itthon hetkozbe mikor jön a postás.. Akik itthon vannak rájuk meg nem igen hallgat.. Én is elzavarom hátra.. Jönne előrre, de nyűszitt, és látom hogy reszket az idegtöl kB.. Ezt szeretném orvosolni

2020. febr. 6. 22:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Más esetben meg egy halál nyugodt kutyáról van szó egyébként.. Minden más téren..
2020. febr. 6. 22:56
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ezt magyarazom a kutyamnak! Ha vki van a lakasomban,tartsa lelki terrorban es ereztesse vele,h az az o terulete es menjen minel hamarabb. A leolvasocska,szerelo. Postas nem is jon be :D Vendeget nem hivunk.


Teljesen ok a kutyad.

2020. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- Rászólsz, hogy hagyja abba.

- Elküldöd a helyére.

- Hozzászoktatod, ráneveled, hogy ezekre az ingerekre nem kell bekapcsolnia.


És még ezer megoldás lehetne.

2020. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!