Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen ijedős a kutyám?...

Miért ilyen ijedős a kutyám? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
van egy labrador kutyám, már 1 éves. mindentől megijed, mindentől fél. pedig nem szoktuk bántani, mindig játszok vele, szoktunk néha menni sétálni, ha jönnek hozzánk annak örül. de ha valami leesik, vagy fura dolog van a kezemben akkor elszalad. és utána odahívom, hogy nézze meg nem bánt, de volt, hogy magaalá pisilt. ez miért van? miért fél ennyire? azt olvastam, hogy a labradorok ilyenek, de ez nem tulzás? egyébként nagyon érzékeny kutya, szeret bújni, hízelegni.
2010. júl. 23. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolákban léteznek úgynevezett közömbösítési gyakorlatok, ahol jutalmazással, pozitív megerősítéssel tudják a kutyákat leszoktatni. Nagyjából olyan "kutyaharapást szőrével" módszer, mert ott kutyák és emberek közé viszik, de nem egyből a mélyvízbe. Ha megszokja, megtanulja-tapasztalja, hogy nincs oka mindentől megijedni, félni, akkor akár el is múlhat neki ez a dolog.

Azt is megteheted, hogy sok kutya közé viszed és folyamatosan nyugtatod, beszélsz hozzá, jutalomfalattal ösztönzöd, hogy ne futamodjon meg.

De lényeges a türelem és a hosszútávú tanítás. Sok sikert hozzá.

2010. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy spiccem van (Imádom<3) ő viszont mindig a nyomomba van. És mindig mindent megnéz. És ha begyújtom a sütőt, akkor anyunak lekel fognia, mert (félünk, hogy nehogy bekapja már próbált :S) mindig ott ólálkodik. odajön. És a porszívót kergeti. A fel mosót kergeti elégé önfejű.

Szerintem örülj, hogy ilyen jobb, mint amikor halomra áll a szőr a szobában, mert valaki álandoan a porszívón van J

2010. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is spiccem van :) de ő is ilyen amúgy. mikor elmentem barátnőmékhez ahol van még 2 kutya, a barátnőm földobott egy játékot, az a másik kettő elkezdte kergetni, az enyém meg úgy megijedt, hogy odarohant hozzám :D az enyém is ijedős. mondjuk még pisi nem mvolt.
2010. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Distance10 válasza:
a kutyáknál előfordulhat hogy kiskorukban nagyon megijednek valamitől és ez egész életükre kihat!Kérdezd meg az orvostól
2011. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!