Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ezzel a...

Mit lehetne tenni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Röviden: A szomszédaim egy amstaffot tartanak. Nem is lenne ezzel bajom, főleg, hogy javarészt bent tartják, de abszolút nem értenek a kutya neveléshez, az ott élő nénit is megharapta már párszor. A férfi ki szokta vinni a kutyát sétálni, általában póráz nélkül, illetve sokszor ki is szökik a kutya! Ebből sokszor balhé van, 3x ejtett vérző sebet az én kutyámon, "szájzárat" kapott. Nem szóltam a jegyzőnek, mert tudom, hogy képes arra, hogy ez a kutyám életébe kerüljön. Egyszerűen nem normális, élvezi ha a kutyák balhéznak én meg nem merek lépni, mert megölné az enyémet. Elkerülhető lenne ez az egész, millószor megkértük, hogy vigye a túloldalon, ha már arra nem képes, hogy a kapunál visszafogja. Sírva könyörögtem, ordítottam, próbáltam szép szóval is, de semmi nem használ. Újabban hátul viszi ki a dögöt, a házak mögötti szántóföldekre, persze ott is ez történik, direkt. Ma is hátra vitte, időben észrevettem, hogy kint vannak, de mire szóltam volna a férjemnek, hogy figyeljen, addigra már ott volt a kutya. Uszítja! Nem történt baj. Ilyen eset után jópár hétig nyugi van, nem sétáltatja a kutyát, gondolom, hogy lenyugodjunk, ne jelentsük fel. A kerítés viszonylag jó állapotú, de a staffi agresszív lendülete látszik rajta, nincs jelenleg pénzem lecserélni. Féltem a kutyámat, 14 éves, epilepsziás, így is van elég baja.

Tudom, hogy reménytelen, de hátha valakinek van valami ötlete, hogy mégis mit lehetne tenni.


2020. febr. 6. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én levideóznám sutyiban ahogy ráuszítja a kutyáját az enyémre majd még mindig videózva a jelenetet kérdőre vonnám és megmondanám neki, hogy ha még egyszer ezt csinálja, a videóval együtt megyek a rendőrségre.
2020. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen, csakhogy ha feljelentem, megveretem, vagy levideózom, akkor is ellenem, de legfőképp a kutyám ellen fog fordulni. Elintézné, mert ha nincs kutyám, akkor nincs is miről beszélni. Tutira kivédené magát, ezért is félek. Meg az, hogy annyira hirtelen történik az egész, a kutyám épsége az első ilyenkor, őt kapom el onnan, nem tudok ráijeszteni a dögre. Bottal, vagy bármivel ütés, fej taposás nem használt, mikor a kutyám pofáját elkapta. A paprika spray jó ötlet lehet, ha folyamatosan magamnál tartom. Hol lehet beszerezni?
2020. febr. 6. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Elkergetni nem akkor kell, amikor már harapja a kutyát, hanem amikor még távolabb van és kisebb az ösztönszintje. Harc közben nyilván sokkal nehezebb leállítani a kutyát. Bár ha raksz rá egy pórázt, le tudnád fojtani.
2020. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
A kerítés rongálásáért jelentsétek fel. Azt írod, látszik rajta a kutyája nyoma.
2020. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg szerezz egy ilyet:

[link]

2020. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 De ha nem tudom, mert fél másodperc múlva már ott is van? Nem tudom 0-24ben figyelni, hogy éppenséggel mikor szökik ki, vagy mikor mennek sétálni. Alap, hogy megteszem, amit tudok, ha nem tudok olyan gyorsan reagálni, mint a kutya.

#5 A te válaszodra csak annyit reagálnék, hogy nincs a halálán, erős terület védő továbbra is, azért is problémás ez a dolog, mert ő is menne neki. Ennyi, többet nem fűznék hozzád...

#6 Lenyomta, illetve feszítette a kerítést, itt-ott kilyukadt, de értelemszerűen ezt sem ismerné el a gazdája, hogy az ő kutyája tette.

#7 Köszönöm, utána nézek.

2020. febr. 6. 20:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha valahova ilyet fel tudtok szerezni, annak is lehetne haszna. :-)


[link]

2020. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*szerelni (jav.)
2020. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fu en az az igazsag, hogy rongyosra vernem a kutyajat, hogy megtanulja nem lesz ebbol jo buli, ha a kozelunkbe jon. (Bocsanat, de a soraidat olvasva egyszeruen ment fel bennem a pumpa. Ha az en kutyamra igy tamadnanak raadasul rendszeresen nem lenne nekem se Isten se torveny..)

Mivel viszont elhiszem, hogy kulturember vagy, ebbol kifolyolag lehet, hogy felhivnam a fajtamentest, 1-2 szervezetet. Epp az ilyenek miatt van erositve az a sztereotipia hogy a staffik verengzo fenevadak...


Nem akarom elhinni, hogy amugy az urgevel nincs masnak is problemaja! Es en igenis feljelentenem, a kutyamat meg onnantol bevinnem a hazba es csak felugyelettel engednem ki.

2020. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mást nem tudsz tenni, minthogy feljelented. (A kerítésért, póráz nélküli sétáért, kutyád támadásáért stb.)

A saját kutyádat pedig bent tartod, és felügyelettel engeded csak ki, hogy megvédd.

2020. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!