Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik mostanában a...

Miért eszik mostanában a kutyám lényegesen többet a szokottnál?

Figyelt kérdés

kb 1 hete vettem észre, hogy kb a dupláját eszi.

4 éves és sosem volt jellemző rá, hogy kunyerálna az ételért.

Este a szokott időben leült és szépen kivárta, amíg elkészítem neki a kaját.

Most megeszi a szokásosat és utána negyed-fél óra múlva kifejezetten kér még.

Nem falánk és nincs is súly problémája.

Állhat vemhesség a háttérben?

Eddig nem volt még kölyke.

Tapasztaltatok már hasonlót ?


2020. febr. 6. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha vemhességre gyanakszol, akkor gondolom nemrég tüzelt szukáról van szó. Igen, lehet vemhesség is (ezt neked kellene tudnod, hogy mikor tüzelt? hozzáférhetett-e kan kutya?), de lehet akár álvemhesség is, amiből könnyen kialakult gennyes méhgyulladás.

Állatorvos tud biztosat mondani.

2020. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az ilyet sosem értem. A kutya azt eszi amit a gazda ad neki. Nálunk ez úgy működik, hogy ki van szamolva a fix adag és annyit kapnak. Szép is lenne minden egyes kunyerálásnál kapna mégegy adagot.

Viszont ha tüzelt és vemhességre gyanakszol akkor vidd el orvoshoz, csináljanak ultrahangot.

2020. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2-es


Feltételezem te is azok közé tartozol, aki a kutya életének minden napján este benyúl a bögrével a száraz tápba és grammra kiméri az adagot.

És még azt hittem, hogy én nem értek a kutyákhoz.

Még egy gép is különböző mértékű villamos energiát fogyaszt, nem hogy egy élőlény.

Tél előtt az állatok többet kezdenek enni, hogy zsírt tartalékoljanak és a tél folyamán több kalóriára is van szükségük, mert a testhő veszteséget ezzel tudják fedezni.

Ha a kutya az egyik napon végig ugrálta három másik kutyával , akkor több kaja kell neki, mint, ha egész nap csak lustálkodna.

Ha egyszer megfordulna a világ és a kutya adagolná neked a kaját, akkor megszívnád.

2020. febr. 7. 12:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát akkor zabáltasd a kutyát, mit érdekel engem.
2020. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincsen. Mint írtam ki van számolva a napi adag. Ez nyilván télen több mint nyáron. Mindkét kutyám mást eszik, egyik sem az útmutató alapján, hanem saját igényeiknek megfelelően (illetve az egyik főtt étrenden is van). Egy egészséges kutya egész nap éhes és enne, ez evoluciós tulajdonságuk. Nem étvágynak megfelelően kell etetni, hanem a szükségletet kell fedezni.

Pont ezért lenne fontos, hogy elvidd ultrahangra mert egy vemhes kutyának más szükségeletei vannak, más összetételű étrend kell neki.

2020. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Meg voltam róla győződve, hogy amikor leteríti a vadkutya az antilopot, akkor degeszre tömi magát.

Persze lehet, hogy gondol az alakjára is.

De biztosan igazad van, ha te mondod.

2020. febr. 7. 15:09
 7/14 anonim ***** válasza:

Csakhogy a vadkutya napi több 100 km-t fut, nem ritkán 50 km/h-s sebességgel, ha meg épp nincs mit elkapni vagy nem sikerül a vadászat akkor akár hetekig nem is eszik.

Szerinted ez ugyanolyan mint ahogy a te kutyád él? Napi 100 km-eket fut? Hetekig nem eszik?

Szerintem nem...

2020. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tehát több száz km-ert és ezt nem ritkán 50 km/órával.

Értem.

Majd hetekig nem eszik és utána ismét képes több százat 50-el futni.


Hahó, ébresztő !!!!


Egyébként a hím oroszlán is degeszre tömi magát, oszt nem fut az semennyit.

Ha az evolúciót hoztad fel, akkor észre vehetnéd, hogy a háziasított kutya akkor evett, mikor az ember és nem tápot, hanem emberi kaját.

A tápot a lusta embereknek találták ki és sok lökött ezen az oldalon másról sem tud dumálni, mint hogy melyik a legjobb táp.

Szegény kutya meg egész életében ugyanazt kapja.

2020. febr. 7. 17:00
 9/14 anonim ***** válasza:

"Hahó, ébresztő !!!!"

Ezt neked kéne mondani!

Akkor nézz utána hogy is élnek a vadkutyák! Képzeld nekik a szervezetük ehhez van szokva, képesek tartalékolni az energiát...

De nehogy már a tényeken kelljen vitatkoznom egy féleszűvel.

2020. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ne túlozz, nincs meg már a fél eszem sem.

Ahhoz viszont elég, hogy tudjam, több száz km-t nem tudnak futni naponta és ha hetekig nem esznek, akkor már nem is fognak futni.

Nem is beszélve arról, hogy a kölykök és egyéb otthon maradottak is éhen haltak közben.

Ez egyszerű fizika. Energia csak abból van, amit magukkal visznek, nincs lítium ion akkumulátoruk.

A tartalék csak zsírból áll, ami ugye nincs sok egy ilyen állaton.

Szóval gondold át , hogy ki a hülye , mikor ennyire elrugaszkodott adatokkal okítod a tömeget.

2020. febr. 7. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!