Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem érzékeny a kutyám,...

Ha nem érzékeny a kutyám, akkor is árt neki a tápváltogatás?

Figyelt kérdés
Kiskorában találtam kidobva, közepes keverék. Mivel előtte nem volt kutyám még, az állatorvos javaslatára simán csak száraz kölyökkutya eledellel kezdtem el etetni, mert azt mondta, hogy az teljes értékű, akkor nem lesz semmilyen hiánya. Végül ennél maratunk, a kutya meg imádja. Internetről szoktam nagyobb zsákokkal rendelni és eddig akármit próbáltunk, mindegyik tökéletesen bevált(a kutya szereti, a végeredmény normális, a bundája ragyog, az egész kutya is vidám, energikus). És hát mindig nézegetem az ilyen kutyás weboldalakat és mindig találok valami (számomra) új tápot, ami érdekel. Már vagy 15 félét vettem neki eddig, most 2 éves. De most találtam egy cikket, miszerint a kutyáknak rosszat tesz a takarmányváltogatás, a gyomruk nem bírja. Ha az enyém bírja, akkor is lehet belőle később baj? Ártok neki ezzel? Mert akkor segítséget kérnék abban, hogy melyik tápot válasszam véglegesen, mert fogalmam sincs. Ha épp úgy jövök ki a havi béremből, akkor meg vettem már az Orijen-t is, de ha sokminden volt a hónapban, akkor egy Brit Premium vagx Fit Active is jó volt. Nem láttam különbséget a kutyán. A tápon kívül nem kap mást, teljesen elég neki és sosem hagyta még ott, 1 perc alatt befalja mindig. Beteg sem volt sosem.
2020. febr. 7. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem baj, de annyit megtehetsz, hogy a vége felé fokozatosan keverve váltod a tápot, így a szervezetének is lesz ideje felkészülni a váltásra, plusz a székletéből is látod, ha mégsem lesz jó.
2020. febr. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!