Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy Staffbull vagy...

Amstaff vagy Staffbull vagy Pitbull?

Figyelt kérdés

Kinek melyikről mi a véleménye? Melyikkel tudnál együtt élni? Melyik tetszik a legjobban külső/belső tulajdonságok alapján?

Köszönöm.


2020. febr. 7. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Minharommal is egyszerre. Elek halok ertuk.


Amerikai saffordshire bullterrier-a leglustabb kozuluk. Alkalmatlan a futasra-1 -2 orakat nem tudsz bele futni. Minel szelesebb,annal kevesbe a futas az o sportja.


Amstaff: 1-2 oras futasaimat elvezi-8-10 km. Heti 3-4 futas az igenye. Tobbi napokon birkozas mas kutyakkal. nagyon fegyelmezett(autouton varosban nem engedem poraz nelkul. Latszik az orzovedo ver rajta. Foleg,ha ugy kered,h fegyelmezett,alacsony energiaszintu legyen. Ird le,mit akarsz sportolni milyen gyakran es hany km-t vele!!


Mind3 fajta nagyon tarsasagi kutya. Imadjak az osszejoveteleket,az embereket,a kozos soppingolast,joves menest. Ha a tenyeszto szocializalta kisbabara ,gyerekre,akkor viheted a gyerekeid melle,egesz nap fog veluk jatszani orommel. Szeret a gyerekeket kulonosen az amstaff! Ha macska mellett nott fel a tenyesztonel,akkor macska melle is viheted. Illetve,ha 6 hetesen hozod el,akkor rogton engedd ossze rendszetesen kisgyerekkel macskaval tengeri malaccal egyebekkel,amikkel azt akarod,h jol ellegyenek!!


Pitbull(csaadtagomnak van,rendszeresen talalkozunk es kolcsonkerem a futasainkhoz) : siman birja a 8-10 km futast. Napi futast igenyel (vigyed -te setalsz,o felfedez,vadaszik,stb masik naponon fusson veled- eros a vadasz ver benne,fegyelmezetlenebb,mint az amstaffom. Az amstaff jon es tapad rajtam,a pit meg vadaszik es tobbedjere jon oda futasainknak. Sokkal jobb a mozgaskoordinacioja,legiesebb akat. Erosebb a futas vonal. Nala mar sokkal szigorubbnak es turelmesebbnek kell lenni.



Amerikai staffordshire bullterrier (ilyenunk nem volt. De az amstaffom egy nagyobb es szelesebb kivitel az atlagnal. Igy latom,h minel szelesebb,annal nehezkesebb a mozgas. A bulldog lustasaga megerosebben benne van.


Ha a futas a szenvedelyed es allandoan viszed sportolni(het 5 nap kimerito sport,akkir a potbull a te kutyad)


Ha szenvedelyed a futas heti 3-4-amszer es tarsasagba tudod vinni (kutyak es emberek koze) akkor az amstaff.


Ha kb 3-5 km-ekst futsz,inkabb a sulyhuzast erolteted,akkor az amstaff a bullterrier.


Nekem az amstaff. Szereti a futast,de tud lustul i is.


Fontos ,h a tenyesztonek leird az elvarasaid,mit mennyit (km) hany napot egy heten sportolsz,hova jartok,otthon milyen allatok vannak meg,gyerekek stb van-e,jarsz-e kozejuk. Akkor a tenyeszto tudni fogja ,melyik energiaszintu kutyaja felel meg az igenyeidnek.


En felig felnottet akartam (6 honapos),mert latni akartam,h biztos szeles,vastag nagydarab lesz-e es a szemelyisege milyen. Tokeletesen elegedett vagyok vele. Kiskoratol az engedelmessegre szoktTtak.


Igazabol az lenne idealis nektek is,h egy kozel lako csaladtagoddal vagy baratoddal egymas utan vesztek kutyat(nezitek,h rogton szimpatizalnak-e egxmassal) es akkor biztositva van az allando birkozas is!!


Meg gyujtsed instan,facen azokat,akiknek a kutyajaval jol eljatszott.


MindharmT csodalom es imadom. Olyan gyonyoruek es okosak.



Sokszor megyek az utcan es a lathatoan menhelyes/nem orzovedo kutya elkezd ugatni rangatni felenk a gazdajat,az enyemnek csak intek es megyunk tovabb mondenfele problemazas nelkul. Olyan csodalatos ez a fegyelem. Ilyenkor nem ertem,mit esznek azokon a problemas kutyakon.


Nagyon inteligensek,alkalmazkodoak es konnyen tanunak.


Azer a cuccaid pakold el 2-3 meter magasra meg zart szekrenybe,ha epp olyat fogsz ki,amelyik ragcsal :D Ne legyen veszekedes belole. Az a te felelosseged,h szerhagytad es megragta. Ez minden kutyanal mas. A pit nem rag semmit nalunk. O mas modokon vezeti le a feszkot. De ez nem minden pit meg amstaffnal van igy. Mindkek megvan az elonye meg hatranya.

2020. febr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Azt is ird le a tenyesztonek,h bujosat akarsz vagy nem. Szoval aki igenyli az olelesejet meg puszikat (en ilyet akartam) . Mennyire legyen ragaszkodo,nxomodban levo. Szoval a szemelyisegjegyeket ,ne csak a kulsot. A korrekt tenyeszto visszavasarladi garanciat ad a szerziben. Illetve az igenyeidnek megfelelot ad vagy visszautasitja a keresed.


Nagyon fugg a kutya szemelyisege,milyen a tenyeszto csaladjaval egyutt. Ranyomja a belyeget a csalad stilusa. Nezz korul tobb helyen es veszelgess el veluk,nezd meg milyen a hatuk,hogy tartjak a kutyakat,szeretik-e oket.


Next guard spectraval etesd havonta. Fontos. Ezt rontottuk el az elozo kutyanak.

2020. febr. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de nem mindenben van igazad.

Leginkább abban, hogy menhelyes kutyák problémásak és fegyelezetlenek. Nálunk pont fordított a helyzet, van egy menhelyről 5 évesen örökbe fogadott kutyám. Az elején mindentől rettegett, meg kellett vele ismertetni a nagyvilágot, mivel egész addigi életét egy 3x3 négyzetméteres ketrecben töltötte. Szocializálva lett és onnantól minden kutyával csak játszana, amelyik meg betámadja(többek között amstaffok és más, kölyökként vásárolt, de neveletlen fajtatiszta kutyák), azt 1xűen elkerüli, rá sem néz, ennyire érti mikor mit kell tennie. Erre még csak nem is én tanítottam. Elvittük mindenfele, hogy ismerje meg a dolgokat, mert amit nem ismer, attól fél, ezért félt kb mindentől(a függönytől, a saját tálkájától, minden embertől és gyermektől, viszont amit ismert, annak nagyon tudott örülni, kivéve a felemelkedő kéz, az az amit ismert, de rettegett tőle...).

Ja és az angol staffordshire bullterrier, az a staffbull. Az ami 10-18kg, ő a legkisebb és a legenergikusabb, robbanékonyabb.

2020. febr. 8. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyésztő se ad 6 hetesen kutyát, törvény írja elő, hogy 8 hetes kora előtt nem választható le a kölyök.
2020. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, az a 3, köszönöm 4-es.
2020. febr. 8. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!