Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kistestű, idős kutyánk ugat a lakásban. Mit tehetünk ellene? Szájkosár?

13 éves. Napközben a szüleimmel van, itt nőtt fel. 2 éve költöztünk el innen nem messze. Ha velem van otthon, nincs gond, de a szüleimnél ugat és már szóltak a szomszédok.

Édesapám nem érti meg, hogy ne tutujgassa, mert szerintem egyértelmű, hogy ő rontja el. De ezzel egyelőre nem tudok mit kezdeni...

Szájkosár, vagy valami más megoldás?

febr. 8. 08:04  Privát üzenet  

A válaszok
Szájkosárban ugyan úgy ugatna

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 8. 08:06 Privát üzenet

El viszed egy fél órai eggy órai futásra a szabadban.

A kutyák általába azért ugatnak sokat,mert a felesleges energiákat használják fel ezzel,tehát azokat az energiákat a kutya fel tudja dolgozni ha el viszed egy kicsit a szabadba le fárasztani. Remélem tudtam segíteni.

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 8. 08:29 Privát üzenet

Sajnos egy 13 éves kutya nem az unalom miatt ugat, kedves előző válaszoló.

Hanem általában egyfajta "demencia" miatt. Nekem az angol cocker spániel is ezt csinálta. Azt se tudta már szegény, hol van a végén... Kiállt az udvar közepére, és vakkantgatott a nagyvilágba vakon és süketen...

Ez van. Az idős kutyák ilyenek, ezt el kell fogadni. Az én kutyámat a végefelé már inni is vinni kellett, meg bevinni a napról az árnyékba. Már nem volt "önellátó".. :(

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 8. 10:50 Privát üzenet
Amúgy 15 évig élt.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 8. 10:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az enyém is süketke, de nálam soha meg se nyikkan. Nem hiszem, hogy demens, csak tudja, hogy ott kiharcolhatja a figyelmet, néhány falatot.

# 5/6Időpont febr. 8. 11:02 Privát üzenet
Ez így viszont nem kutyás téma, hanem családi probléma. Jussatok megegyezésre a családon belül!

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 8. 18:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy kutyát szájkosár nélkül sétáltatnak, ugat/morog rám mikor közel van hozzám és én rászólok akkor miért sértődik be a gazdája?
Komplex védőoltás után allergiás reakciója van a kutyának, és nem érünk el állatorvost. Mit tehetünk?
Van egy 2 éves francia buldogom és nem szocializálódott vajon fog még?
A vakvezető kutyákra miért nem kötelező a szájkosár a buszon?
Állandó bolhásodás ellen mit tehetünk még?
Francia Bulldog másfél éves korában tud még bármit is tanulni? Többi lent.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!