Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves koráig lehet befedez...

Hány éves koráig lehet befedeztetni a mopszot?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éves lesz a kutyám,most tudtunk olyan körülményeket teremteni,hogy lehetnének kölykei.Albérletbe nem akartuk... Viszont már lehet,hogy idős ehhez.
2010. júl. 23. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elsőnek már idős, főleg mopszban, belepusztulhat az ellésbe, fiatalom is gyakran gondok vannak vele.
2010. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor inkább kihagyjuk ezt.Nem akarom,hogy baj legyen.Csak 1000 rémtörténetet hallottam,hogy ha nem fog elleni,akkor belehalhat,mert daganatos lesz a méhe,stb... De állítólag ez tévhit.
2010. júl. 23. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
az én beaglem most tavasszal volt 6 éves, most szült először, nem lett semmi baja. (németjuhász apukától)
2010. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen,csak a mopsz az már más,mert turcsi az orruk,nehezen vesznek levegőt,hallottam,hogy az ellések túlnyomó részében császározni kell őket.. ezért vagyok tanácstalan.
2010. júl. 23. 11:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, első elléshez már idős, szerintem kíméljétek meg őt ettől.

Tudom, hogy falnak megy mindenki ettől, de inkább ivartalanítsátok. Ahhoz még nem idős, viszont sokat segíthet a későbbiekben:)

2010. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondolom ezzel arra céloztál,hogy elkerülhetők az esetleges betegségek.Valóban meggondolandó.Semmiképp nem akarom veszélyeztetni.Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 23. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ezt a beagle-németjuhász keverékes gazdit nem fogod példaértékűnek tartani. Őt minősíti, hogy ilyen párosításból születtek kutyái, és az is, hogy ennyi idősen szült először.

Semmi baja nem lesz, ha nem szül!!

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem rákosodhat el, vagy nem kaphat gennyes méhgyulladást. Azt tényleg csak az ivartalanítással tudod megelőzni.

A barátnőm yorkija most 11 éves, 4 évesen lehoztak vele egy almot, két évvel később rákos lett, és akkor ivartalanították. Szerencsére meggyógyult, de nem kell megvárni a bajt.

2010. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem,nem.Nem lesznek kölykök,eldöntöttem.Így is mindig rémeket látok és beképzelek dolgokat,hogy ilyen-olyan baja van.Aztán rohanás az állatorvoshoz.Lassan már bérletet váltok hozzá:)De nem volt eddig komoly baj,szerencsére.Azon a párosításon én is meglepődtem,bár szerintem ez a véletlen műve... Erre jó az ivartalanítás.
2010. júl. 23. 11:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Egyébként nekem egy 4 éves yorki szukám van. Anno én is gondolkoztam a kiskutyákon, aztán idővel megértettem, hogy ez milyen komoly munka, a tenyésztés nem játék, és nagyon körültekintőnek kell lenni.

Így tavaly ősszel inkább megműttettem, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb a kutyusom:)

2010. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a műtét kb. mennyibe kerül?
2010. júl. 23. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!