Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illene...

Milyen kutyafajta illene hozzám, az életmódomhoz?

Figyelt kérdés

Heti 3-4x 14 órát vagyok távol, más napok szabadok. Van udvar. Munkanapokon napi 4 órám lenne rá, a többin akármennyi. Sportolok, szeretek futni, úszni, mozogni. A középnagy-nagyobb testű kutyákat jobban kedvelem. Vevő vagyok kutyasulira, kutyás sportokra, imádok kutyázni, mindenben benne vagyok, amiben a kutya is. Szeretném, ha a kutyus "nem lenne barátságos a rossz emberekkel", vagyis pl a beagle, aki a betörőt is képen nyalja. Nem házőrzőnek szeretnék kutyát, csak pl késő este kutya séta közben ha úgy van .. Értitek ..

Nagyjából ennyi, havi keresetemből jutna rá bőven, van tapasztalatom kutyákkal(vigyáztam párszor ismerősök kutyáira, míg távol voltak).


2020. febr. 9. 16:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Kint is bent is lehetne, ahogy neki tetszik, kerítés rendben és 2 méter.

Ha úgy van kérdezzetek.

2020. febr. 9. 16:27
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Azért az a heti 3-4 nap amikor 14 órákat is egyedül kéne lennie a kutyának, inkább nem tartanék kutyát. Addig magí ezen nem tudsz változtatni, ne legyen. Utána ha ez a idő csökken max. 8 órára akkor gondolkodhatsz. Pl: Németjuhász, doberman, vizslára stb.
2020. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Én sem tartanék így a helyedben kutyát, hogy 4 nap 14 órát kellene egyedül lennie.
2020. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan tarthatsz attól. Az itteni kutyások nem dolgoznak, nincs család, semmi dolguk, hobbijuk, kötelességük. Szerintük aki a kutyával nem törődik a 24 órából 20-at, az állatkínzó, börtönbe való.
2020. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

#3 vagyok. Kedves #4-es: Én is 12 órát ram korábban. A kutyám miatt váltottam 8 órásra. A hobbimat pedig tudom vele együtt csinálni.

Azt pedig betiltanám, hogy egy kutya kerti vagy lakásdísz legyen. A kutyának is igenis kell a társaság.

Lehet lepontozni.

2020. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Le is pontoztalak. 14 órát van távol. Hetente háromszor. Reggel-este tud vele menni egy-egy órát. A hét többi napján meg szinte egêsz nap. Sok gyerekkel nem törődnek annyit, mint ezzel a kutyával fognak. Semmi baj. Tartson nyugodtan.
2020. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

A beagle-vel tévedésben vagy, az vadászkutya, a higgadtsága nem összekeverendő a mujasággal.

Én németjuhászt ajánlanék.

2020. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert vadászkutya, még a betörőt nyalogathatja. A Golden retriever is vadászkutya lenne. És az embereket szereti.
2020. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
#6 Azért, mert az emberek lesz*arják a gyereküket, (akik járnak iskolába, vannak barátai, ott vannak a mamánál ergo SOHA nincsnek full egyedül), akkor ez bárkit feljogosít arra hogy 4 napon kereszül legyen egyedül a kutyája 14 órát. Csak megsúgom, hogy az a kuzya semmit nem fog egész életében csinálni, csak várja a gazdáját. De jó élete lesz.
2020. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya van az emberért, nem az ember a kutyáért. A 14 órából 10-et alszik majd.
2020. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!