Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos volt ezért a beszólás?

Jogos volt ezért a beszólás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel setaltattuk a kutyáinkat egy gáton, ahol általában a madár sem jár, maximum futók tévednek néha erre. Nekem egy huskym van, tesómnak egy dobermannja és egy yorkija. Láttuk, hogy jön egy futó, behívtuk őket. Tesóm kutyái fent voltak, tesómtól kb.5 méterre, így ők nyilván gyorsan ott teremtek, megfogta őket, mert bár nem bántanak, nyugodtan el tudjon futni a nő. Az enyém messzebb volt, a gát aljában, gondolom a nő nem látta, amikor hívtam, úgy jött vissza, hogy fel a gátra, majd futott hozzám, egyenesen a futónő mellett sprintelt el, aki valószínűleg nem vette észre, hogy hátulról felé fut, és kicsit megijedt, amikor elfutott mellette. (A kutya rá sem nézett, csak futott hozzám) Nyilván én is megfogtam, had menjen el nyugodtan a futó. Amikor mellénk ér, akkor beszólt hogy miért kell szabadon vinni a kutyákat, majd szól a vadásznak, hogy járjanak erre... Stb.

Ez csak szerintem nem normális reakció? A kutya csak simán elsprintelz mellette, nem ment oda, rá se nézett...


2020. febr. 9. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Gyoker. En futok kozt futok a ket pitbullommal poraz nelkul. Soha nem azolnak be mostanaban. ..😂

Tessek venni megegy dobit 😂

2020. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

abban igaza van, hogy lehet nem kellene elengedni (én is el szoktam engedni, ha olyan helyen vagyok, aztán ha jön valaki, visszahívom)

de ez a vadászos beszólása túlzás volt és elég undorító...

lehet neki volt már rossz élménye kutyával, aztán ezt reagált igy



te amúgy mondtál neki valamit erre?

2020. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Közterületen tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni!
2020. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Előző: városhatáron belül tudtommal.
2020. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

" aki valószínűleg nem vette észre, hogy hátulról felé fut,"

Naná, hogy megijedt, ha elsprintelt mellette egy nagy kutya a semmiből.

Persze, a vadászra hivatkozást valószínűleg az ijedtség miatti harag hozhatta ki belőle.

2020. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mi a problémád, de picit gondolj bele a futó nő helyzetébe. Meglepte őt a kutya, és nem tudhatod, hogy eleve fél e a kutyától. Lehet én is így reagáltam volna, ha valaki a tigrispitonját sétáltatja a gáton és hirtelen megelőz :D Túlzó példa, de remélem érted :)
2020. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy felénk a legtöbb futót érte már valamilyen kutyás incidens a töltésen. Megijedt, bunkó volt, szerintem engedd el.
2020. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!