Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kangal kutya vélemények?

Kangal kutya vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kangalon gondolkodtam, olvasgattam már a neten, de személyes tapasztalatok is érdekelnének.


Jelenleg egy munkavonalas németjuhászom es egy belgám van, aki már elég öreg, szeretnék melléjük egy kiskutyát, hogy besegítsenek a tanításban, mert tényleg mindkettő mintakutya.


Általában reggel futunk 1 órát, aztán este 2-4 órás séták vannak. Van, hogy a futtatóban bandázunk, ha pedig jó idő van, akkor délutánonként lemegyünk a közeli vízpartra úszni, akkor 4-5 órát lent vagyunk.

Hétvégente túra, kirándulás, erdei séta, utazás stb. Nyaralni is a kutyákkal szoktunk menni, szóval teljes értékű családtagnak számítanak és szinte mindenhova jönnek velünk.


Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ismerek egy nagyon jó kiképzőt és nagyon sokat tanultam tőle, így kutyasuliba nem kellett mennünk.


A kérdésem az lenne, hogy mi az, amire a kangalnál oda kell jobban figyelni (étrend, nevelés stb), melyik tenyésztőt ajánlanátok.


2020. febr. 10. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen leírás alapján kétlem, hogy nyaralás, bandázás, stb egy valódi kangalnál opció lenne.

"Kangal Hungary DABAS

2016. szeptember 24. ·


Az FCI által nem elismert kutyafajta.

Származása és története:

Törökországban csak ez a kutya érte el az elismert fajta rangját. Sivas térségben parasztok és a katonaság tenyészti őrző-védő kutyaként

Törökország hatalmas, magját az anatóliai fennsík képezi. A területén talált csontleletek szerint, már az i.e. 10. és 9. évezredben tartottak, illetve tenyésztettek itt juhokat, tehát meglehetősen régi hagyományai vannak a pásztorkutya-tartásnak és -tenyésztésnek.

Jelleme:

Önálló, ha a szükség úgy hozza, de meglepő módon mégis engedelmes. Rendkívül értelmes, ”okos” fajta. Bizalmatlan, távolságtartó az idegenekkel, sőt erős agresszió is jellemző lehet. Domináns, verekedős idegen kutyákkal. Árad belőle a fensőbbség, amit idegen kutya láttán, hátára kunkorodó farkával jelez is. Mégis rendkívüli falkaösztönnel rendelkezik, a falkatagokkal szinte békés és óvatos. Rendkívül erős falkaösztönnel rendelkeznek, amelyhez a gazda és családja is hozzátartozik."

2020. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam, de a belgákat sem családi kutyának adják, mégis abszolút beleillik az életmódunkba és a családba, ezért kérdeztem, hogy valakinek van-e személyes tapasztalata.
2020. febr. 12. 13:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy elég agresszív, egy gazdás kutya a kangal.
2020. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!