Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám?

Depressziós a kutyám?

Figyelt kérdés

Helló!


Az a helyzet, hogy eléggé tanácstalan vagyok a kialakult szituációval kapcsolatban...

Lehet hülyének fogtok nézni, de nekem a kutyám, egy megbecsült tagja a családomnak, és lelkiismeret furdolasom van felé.

Ő egy nagyon energikus sheltie, akivel állandóan jártunk agility edzésekre, kirándulni, a legjobb tápot, a legtöbb szeretetet kapja. Viszont 1 hónapja elromlott az autónk, és így a meszebbi helyek amiket úgy szeretett, kiestek. Nem tudunk edzésre járni, mert messze van, kutyasuliba se tudunk az is messze van, és nagyjából a hétvégéket leszámítva a közeli hatalmas parkra szorítkozhatunk. Hétvégén elmegyünk az erdőbe, és közelebbi helyekre de hétköznap az autonélküliség miatt korábban kell munkába mennem. Nem fér bele egyszerűen. :(

Létezik olyan, hogy ő emiatt depressziós? Nem bagyadt, nem beteg, mert állatorvoshoz elvittem már. Nem játszik nagyon kutyákkal a parkban, az új kutyusokhoz odafut, de nem sokáig van velük. Nem bandazik, csak sétálgat, szaglaszik mellettem. Ja és elképesztően sokat alszik. Mikor napi 20km-t túráztunk, akkor se aludt ennyit! :S

Míg nincs kész a kocsi, addig sajnos nem tudok nagyobb utakat betervezni, a tömegkozlekedest bírja, olyan szemszögből hogy nem kavarja fel a gyomrát, de azért nem szívesen utazik rajta. Kiveve a villamost, a villamost szereti. (fuck logic. :D)


Az is lehet, hogy vitamin hiánya van?

Az is lehet, amint meglesz az autó helyreállnak a dolgok és feleslegesen írtam ki a kérdést, de hát na, azért mégis, hátha jár valaki ugyanebben a cipőben.


Köszönöm!



2020. febr. 10. 18:10
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja elfelejtettem írni, hogy napi 5x megyünk le.

Egyszer reggel 6kor, eu seta. 9kor egy 30 percet szaladgalós gyors séta, 12kor egy hatalmas játszós tanulós séta, 17 kor egy kb 1 órás seta játékkal, utána dolgozni megyek és még éjfélkor is elhozom egy eu sétára.

2020. febr. 10. 18:13
 2/10 anonim válasza:
89%
Hány éves? Nem lehet,hogy csak öregszik szegényke?:(
2020. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Hivj taxit,ha belefer a koltsegvetesbe. Tutira amiatt rosszkedvu,h nem mentek a megszokott tarsasagba,helyekre :(

Kutyasuliban nincsenek hozzatok kozel lakok? Stb.

Telekocsi

Oszkar

2020. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha jól értem napi 4-szeri sétával váltod ki az eddigi agility-s, kirándulós rutint. Nem csoda, hogy unja.
2020. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
fölösleges napi 5 séta , inkább kifárad a nap végére ez nem jut eszedebe?
2020. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
amúg y5 órát kell dolgoznod? Kell törődni a kutyával , de neked kb csak körlütte forog az lééleted ez sem egészséges már.
2020. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Neki az 5 séta nem sok, vagyis eddig nem volt sok, ő ebben nem szokott elfaradni. Ezért furcsállom az egészet, hiszen állandóan pörög, amikor túrázni és stbstb jártunk akkor is, amikor másnap nem mentünk túrázni akkor is 5x mentünk le. :) Ez a megszokott nálunk. Nem hiszem hogy az öregedésről lenne szó, mert ugye csak 2-éves,és ez a dolog csak azóta áll fenn amióta nem jó a kocsi. Néha megkértem a barátaim, tesóm, hogy vigyenek el ide oda, a barátainkkal túráztunk is, csak most nekik se alkalmas.


A telekocsi, Oszkár vagy mi nem is rossz ötlet, köszönöm, bár ha úgy nézem ha heti 4x legalább hívnom kell ilyen kocsit akkor biztos nem fogja ezt a pénztárcám megköszönni. :D eddig nem is értem miért nem jutott eszembe, lehet azért mert amikor egyszer régen hivtam egy taxit, nem engedték hogy kutyával beszálljak pedig nyilván akár többet is fizettem volna. Ezekkel az autókkal ilyen problémám nem lesz? Kutyabarat szolgáltatás? :)


És azt, hogy hogyan dolgozom igazán nem lehet a rovásomra felhozni. Ilyen a munkarendem, és engem boldoggá tesz hogy ennyi időt és minőségi időt tudok tölteni azzal, amit szeretek. A barátaim is ilyen kutyás emberek, akik közel laknak velük mindennap többször is találkozunk, és együtt setaltatjuk a kutyáinkat. Van férjem is, ő is kutyabolond, miért baj ha nekünk jól esik? Nem élhet mindenki az úgynevezett társasági norma szerint. :)


Szép napot!

2020. febr. 11. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:
napi 3 séta akkor is elég kell hogy legyen. kicsit élj is.
2020. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Élek én, neaggódj. :)
2020. febr. 11. 14:59
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha ismerned a kutyám, tudnád hogy nem elég 3 séta. 4 elég lenne, és 2 séta akkor, ha elmegyünk edzésre vagy túrára vagy valami. Az 5. Tényleg csak a játék kedvéért van. :) maximum ezt elhagyhatom, de tényleg nem jelent problémát az, hogy így csináljuk. Ma mindenesetre kipróbálom azt, hogy csak 4x megyünk le, hátha tényleg elvan fáradva amit azért meglehetősen kétlek. :D

Ma jön a kedvenc kedvenc kutyája is felénk, az is lehet hiányzik neki az a kutya, és azért ilyen. Meglatjuk.

2020. febr. 11. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!