Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya személyiségét...

Egy kutya személyiségét befolyásolja, hogy milyen nemzetiségű vagy rasszú a gazdija?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista, a kérdésem szigorúan elméleti jellegű! Tehát arra vagyok kíváncsi, ahogy egy sokat dolgozó, legtöbbször stresszes és emiatt életunt ahogy sokan jellemeznek minket "tipikus pesszimista magyar" különbözik egy baromi liberális, jó életszínvonalú, "happy-life" beállítottságú örökvidám kaliforniaitól/némettől úgy lehet-e különbség ez által az általuk nevelt kutyák között? Az állat képes-e érzékelni a gazdi pesszimizmusát/fásultságát/kishitűségét (most szigorúan krónikus személyiségjegyeket vizsgálva) vagy baromira nem érzékeli és csak azt látja, hogy van a gazdi, aki neveli őt? És az eltérő nyelv - amit hall a kutya - is okozhat-e személyiségbeli különbséget egy német vagy magyar kutya között?


A másik dolog: a kutya képes-e felmérni, hogy a gazdi más rasszba való-e (japán/néger) és így eltérően vizsgálni az ő, a gazdi és a környezetük viszonylatában megfigyelt világot vagy ebből semmit nem érzékel? Lesarkítva: kutya ismeri-e az emberi rassz (és legtöbbször a rájuk jellemző különböző szagokat... igen no rasicm, de a fehéreknek és feketéknek eltérő a testszaguk) fogalmát és másként viszonyul-e egy homogén társaságba becsöppenő eltérő rasszú emberhez?



2020. febr. 11. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen!! A gazda szemelyiseget veszi at a kutya!!! Ezert vagyok nagyon nyugodt,amikor az amstaffom latja :D Mindig mondjak,h milyen laza es kedves :D Nelkule kibunkozom magam :D


Nem is vettem volna olyan agressziv bunkoktol meg. Nyugodt,laza kedves csaladtol vettem,akik imadjak ezeket a kutyakat. Meg is latszik rajta.


A csaladtagom kutyaja meg latszik,h egy olyan csaladbol szokott el,ahol vertek egymast,parvisnyellel is es a not a ferfi rendszeresen verte.... Mi dig figyelek,jh h reagal a kutya a dolgaimra. Nagyon durva,mit elhetett at szegeny.

2020. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nagyon tarsas leny, igy feltetlenul kihat ra mind a gazdaja alapszemelyisege, mind a pillanatnyi hangulata, es nagyon is befolyasolja az o viselkedeset is. Annak viszonylag csekely a jelentosege, hogy a gazda milyen nemzetisegu (kiveve ha pl. az adott kulturaban a kutya alapvetoen parancsvegrehajto munkaallat, es nem szokas kedveskedni neki, jatszani vele), annak viszont nagyon nagy, hogy a gazdaja mennyire nyugodt vagy stresszelt, mennyire turelmes vagy turelmetlen, stb. Ezek a szemelyisegvonasok nagyon belejatszanak abba, hogy ki hogyan neveli a kutyajat (pl. inkabb rabeszelessel, magyarazattal, jutalommal, vagy inkabb buntetessel), mennyit es hogyan foglalkozik vele, es a kutya is annak megfeleloen fog reagalni. Ugyanugy azt is erzekeli, ha a gazdaja szomoru, vidam, vagy mondjuk reszeg. (Ez a vadallatokra meg fokozottabban jellemzo, ezert van az, hogy az allatkerti apolo akkor se menjen be alkoholos allapotban a tigrishez vagy elefanthoz, ha mar evek ota a legjobb viszonyban volt vele, mert az allat azonnal eszreveszi, hogy a hangja, szaga, mozgasa valahogy nem normalis, es esetleg agressziven reagal ra.)
2020. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A gazda személyisége/nevelése befolyásolja a kutyát függetlenül a nemzetiségétől.

Tapasztalatom szerint felismeri a különböző "rasszokat" valószínüleg a szagukról.

Ismertem kutyákat, "akik" különböző "rasszokkal" ellenségesen viselkedtek -még vendég esetén is el kellett zárni.

2020. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A masodik kerdesre az a valasz, hogy a kutya, illetve mas allatok is erzekelik a kulonbozo embertipusokba tartozo emberek kozotti kulonbseget, reszben szag, reszben mas megfigyelesek alapjan. Sajnos, a brazil es amerikai rabszolgatartok be is idomitottak kutyakat arra, hogy eleve bizalmatlanok, ellensegesek legyenek a "negerekkel" szemben, es kovetkezetes tenyesztes eseten ez az attitud at is oroklodhetett. De ha egy kolyokkutya kicsi koratol fogva rendszeresen talalkozik kulonbozo szarmazasu emberekkel, es latja, hogy a gazdaja nem tesz kozottuk kulonbseget, akkor o is elfogadja, hogy ez is, az is barat lehet. Altalaban kell valamilyen szemelyes, ismetlodo tapasztalat ahhoz, hogy a kutya mas es mas attitudot tanusitson kulonbozo szarmazasu vagy kulseju emberek irant (pl. a postast altalaban utalni szoktak, mert sohasem talalkoznak vele a csaladi barat szerepkoreben, csak a keretlenul beallito, csengeto idegen szerepeben). Kelet-Afrikaban elefantokon figyeltek meg, hogy az egyik afrikai torzs tagjait latva elmenekultek, mig a masik torzs tagjaitol nem tartottak. Es az elso torzs eseteben is lathatolag kevesbe nyugtalanitottak oket a nok es a gyerekek, mint a felnott ferfiak. A magyarazat egyszeru: csak az elso torzs tagjai vadasztak nagyvadra, es kozuluk is csak a ferfiak...
2020. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

1. kérdésre a válaszom.:

A kutya (és minden házikedvenc) és az ember között a közös nyelv az energia. A kutya mindig olyan lesz amilyen a gazdája. Egyszerűbb példa alapján ha a gazda nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott akkor a kutya is és követni fogja, ha a gazda gyenge, stresszes, fáradt akkor a kutya is és átveszi a falka irányítását aminek lehet eredménye hogy a gazdáját agresszívan védeni fogja minden "veszélytől".


Eltérő nyelv: mint ahogy írtam a kutya energiával kommunikál, a szavak jelentését nem érti hanem a hangsúly és a szándék ami számít.


2. kérdésre a válaszom: Ha a japán/néger ember magához vesz egy kölyökkutyát akkor annak a kutyának az lesz a normális. De egy felnőtt bántalmazott kutyával már más a helyzet mert ha őt bántotta japán/néger akkor felismeri a jellegzetes kinézetet, szagot. Ezért van az is ha egy kutyának rossz élménye van férfival/nővel akkor egy darabig de hozzászoktatás nélkül egész életében félni fog a férfiaktól/nőktől.

2020. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, sejtettem, hogy a viselkedés hatással van.


De nem is tudom... igazából más válaszokra vártam. Na várj... tegyük fel, hogy akkor mondjuk van 2 gazdi aki tök ugyanolyan anyagi helyzetű, viselkedésű stb. De az egyik német vagy spanyol a másik pedig magyar. Az egyik kutyához németül/spanyolul beszélnek a másikhoz pedig magyarul és sétáltatáskor pedig mondjuk más "közeggel" szembesül. Mert azért ti is másképp érzitek magatokat a 2. kerületben vagy Győrben, mint mondjuk Stuttgartban vagy ha elmentek nyaralni mondjuk Madridba. Tehát a különböző környezeti hatások, nemzetiségi attitűdök milyen formában jelennek meg a kutyáknál? Lehet e azt mondani (mint az embereknél), hogy ez egy "tipikus magyar" kutya vagy német? Tudom a nevelés a fontos meg minden, de akkor is "más van a levegőben" meg a nyelv is más. :D

Szóval ez hogyan változtatja egy kutya stílusát/habitusát?

2020. febr. 11. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus magyar kutya az nincs, de ha neveletlen, agressziv, harapos, kotekedo kutyat latsz, boritekolhatod, melyik politikai parthoz huz a gazdaja...
2020. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Szoktunk egy vadádzházban nyaralni. Van ott egy moszkvai őrkutya, aki teljesen kezes bárány, még idegenekkel is, más kutyákkal is. Be lehet menni a kifutójába és oda áll az ember elé, hogy simogassa, ételt is szépen veszi el. Viszont azt mondta a gazdája, hogy a cgányokat megtámadja, megugatja. Hozzátteszem, hogy ez helyileg Borsod.

Másik ilyen eset, ami eszembe jutott a drogkereső kutyák. Megfigyelték, hogy Amerikában a drogkereső kutyák egy része előítélettel él, attól függően, hogy milyen rasszú az illető, akit vizsgálnak. A feketéknél hamarabb bejeleznek, sokszor még akkor is, ha tiszták, mivel gondolom megtanulták, hogy náluk gyakrabban találni cuccot, ezért biztosra mennek.

2020. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fogod megkapni azokat a válaszokat, amelyekre számítasz.


1. kérdésedre a válaszom:

A kutya az "kutyául" ért, ami alapvetően testbeszéd, energia és csak a legutolsó sorban vokalizáció (csak az idióta ember általában nem veszi észre a finomabb jelzéseket, csak akkor kapja fel a fejét, ha Buksika megmorogja Jancsikát). És alapvetően az emberen is ugyanezeket figyeli. Az, hogy angolul, magyarul vagy szuahéliül beszél a gazdi, tanítja a vezényszavakat, lényegtelen.

A kutyáknak az alapvető igényei azonosak: állatorvosi ellátás, normális étrend, szocializáció (értse maga körül a világot), fizikai és szellemi fárasztás, aktív és passzív időtöltés az embereivel és nagyjából kiegyensúlyozott gazdi(k). Ezt vagy képes felfogni és megugrani az ember, vagy nem. Semmi köze a rasszokhoz.


2. kérdésre a válaszom:

Ahogy a többiek leírták, a kutya nem hülye, érzékeli a különböző bőrszínt, a különböző testszagot, esetleg hogy furán beszélnek, de hogy hogyan reagálja le, az szocializáció és egyedfüggő. De alapvetően ez nem különbözik a többi fura emberi dologtól: kalapos férfi (úristen, mi van ennek a fején?!), szemüvegesek (dettó, az egyik idim erre volt érzékeny), bottal, járókerettel, ne adj isten tolószékkel közlekedők, fura hangokat kiadó kisgyerek stb. stb.

2020. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Az én kutyám pl nem kedveli a nègereket, a cigányokat meg kimondottan utálja. Szerintem megtudja különböztetni őket..
2020. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!