Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés
Wonny nevű felhasználó kérdése:

Ma délelőtt,11-kor volt a szuka kutyám ivartalanítása. Nagyon aggaszt, nem pihen csak álldogál. Miért nem fekszik le?

Leszegett fejjel csak áll, ha le fektettem,azonnal fel áll. Ő kinti kutyus, ki akarna menni, van egy zárt kenel a teraszon. Máskor szeret bent is lenni, most miért nem? A gallért is állandóan le akarja venni. Mikor lesz jobban?

Keress kérdéseket hasonló témákban: ivartalanítás, műtét, kutya, viselkedés

febr. 11. 17:58  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szerintem pár nap és jobban lesz, csak megviseli ez őt is. Simogasd, próbáld felvidítani. Lehet azért se akar lefeküdni mert ott a hasán friss seb, amire nem akar ránehezedni. Az altató is benne lehet még egy ideig, ami miatt a viselkedésük is picit megváltozik.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont febr. 11. 18:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Most az előbb VÉGRE lefeküdt a konvektor elé, és alszik. Ezt a kutyust ezelőtt 3.hónappal fogadtam be. Sajnos utcára volt kidobva, vemhesen, soványan, éhesen. Született 3.szép kis kutya, egyet megtartottunk, az anyukájával együtt. A másik kettő kutya baba is jó gazdikhoz került. Eddig fíú kutyusom volt még régen, azért nem tudom mi a teendő ilyenkor.

# 2/13Időpont febr. 11. 18:31 Privát üzenet
Ne aggódj! Lány kutyának ez nagy műtét, fáj is, a gyógyszerek is hatnak, én sem tudnám ,hogy mit kezdjek magammal. A gallért nem raktam rá míg magához nem tért teljesen, de addig végig vele voltam és figyeltem. Jobban talán reggelre.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont febr. 11. 18:57 Privát üzenet
A kan kutyánkat három hete ivartalanították, reggel volt a műtét, hazahoztuk, ráadtuk a gallért, és ezután órákig a gallérban álldogált, láthatóan félt benne. Le kellett róla venni hogy legalább az altatót kifeküdje, szerencsére nem piszkálta a sebet, aztán éjszakára már a gallért is elfogadta. Másnap estére lett úgy teljesen jól.

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont febr. 11. 19:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én kutyám is pont így volt, órákig leszegett fejjel álldogált. Most már jobb, aludt is. Ez a gallér ki készíti szegényt. A problémát tetézi, van egy édes rosszcsont kisfia, ő most 10.hetes, és szinte mindig rá kell szólnom, mert a gallért rágcsálja, rángatja. Csodálkozik szegény, hogy most miért nem jàtszik, hancurozik vele az anyukája.

# 5/13Időpont febr. 11. 21:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egy hét múlva varrat szedés, addig kell a gallér. Megfogja szokni? Nektek végig fent volt?

# 6/13Időpont febr. 11. 21:02 Privát üzenet

Megszokta. Éjszaka mindig rajta volt, simán aludt benne. Nappal csak akkor, ha nem tudtuk figyelni. Ő mondjuk nem nagyon piszkálta magát, csak párszor kellett rászólni.

Szuka kutyánál nekünk elég jól működött a műtét utáni ruha, esetleg azzal is lehet próbálkozni.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont febr. 11. 22:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

# 8/13Időpont febr. 12. 07:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedden volt a műtét, minden rendben van a kutyussal. Egy probléma van, a pici baba kutyusa, (10.hetes) állandóan nyalogatni akarja a sebét! Egy pillanatra sem lehet őket együtt hagyni. Állandóan egymás után sírnak, éjjel-nappal ez van. Félek, hogy a varatokat kiszedi neki a pici. Ugyanis a nyalogatást így hagyta neki az anyja.

# 9/13Időpont febr. 13. 18:56 Privát üzenet
Próbáld ki magadon és te sem fogsz virgonckodni!

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont febr. 13. 21:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok szép doberman szuka neveket?
Szuka ivartalanítás után 3. emeletre lépcsőzés?
Szuka vagy kan kutyával egyszerűbb?
Mikor tűzel először egy labrador szuka?
Milyen nevet adnátok egy szuka közép-ázsiai juhász kuytusnak?
Miért lehet az hogy az 1 éves szuka kutyám hágó mozdulatokat csinál felém?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!