Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajta tiszta jellegű shiba...

A fajta tiszta jellegű shiba inukban is meg találhatóak a "shiba vonások"?

Figyelt kérdés
Majd lehet hogy szeretnénk egy shiba inut. Viszont mindenhol azt írják hogy nagyon makacs és nem kezdő gazdiknak való. Márpedig nekünk nincs túl sok tapasztalatunk kutyákhoz. Ha vennénk is akkor fajtatiszta jellegűt mivel a törzskönyvezettek nagyon drágák. Csak azt nem tudom hogy egy shiba inu fajta tiszta jellegű kutyában is meg találhatóak a "shiba vonások" gondolok itt a makacsságra. Tudom hogy ez nagyjából kutya függő. De ha nem törzskönyvezett akkor meg van az esély rá hogy ez a rossz szokás nem maradt meg mert ugye lehet hogy keverék. A másik az meg az lenne hogy szerintetek hogyha jönne egy profi és ő segítene megnevelni a kutyát akkor jobban menne? Talán akkor meglehetne tanítani és kicsit vissza venne a makacsságábol. Szerintetek ez mennyire lehetséges?
2020. febr. 11. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan van esely ra, hogy bizonyos (vagy akar mindegyik) vonast megorokoljek. Egyebkent egy fajta jellegu shiba is 100k Huf korul mozog, azt vegkepp nem ertem, miert fizetnel egy velhetoen keverek kutyaert?


Azt vegkepp nem ertem, ha ti tapasztalatlanok vagytok (sajat bevallasod szerint) es azt olvasod, hogy kezdo tapasztalatlan gazdiknak nem valo, megis mi visz ra, hogy ezt a f

2020. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A "fajtatiszta jellegű" annyit jelent hogy keverék. Az hogy minek a keveréke sosem fogod megtudni. Egy fajtatiszta shiba inunál már csak egy shiba keverék lehet roszabb, nincs szelektálva, ideggyenge lehet, akkor pedig nem csak makacs hanem konkrétan kezelhetetlen lesz. Vagy fajtatiszta vagy fogadj örökbe menhelyről. Hagyd a szaporítókat.
2020. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: fajtat valaszd? Ezek jellemvonasok teszik a fajtat azza amive. Olyan, mintha a Labradortol varnad el, hogy kokemeny hazroszo legyen. Ha kullem apapjan valasztasz akkor regen rossz a kutyatartashoz valo hozzaallasod es erdemes lenne picit jobban elmerulni a temaban, mielott penzt, idot es nem keves energiat fecserelnel el.
2020. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan a bejegyzett tenyeszto tud neked olyan vervonalu es vermersekletu kutyat adni,amelyikrol garantalja ,h nem lesz makacs es ellatja a tole elvart feladatot. Meg visszavasarlasi garancia is van a kutyakra.

A kevereknel nem tudjak megjosolni annyira az ilyet.

2020. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért néznek nem törzskönyvezett kutyát mert az sokkal olcsóbb és én nem kiállításra akarom vinni! Otthoni kutya lenne és ezért nem fontos hogy törzskönyvezett e.
2020. febr. 13. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
a törzskönyv nem arra van hogy kiállításra vidd. Ay arra van hogy biztosra tudd kik a szülök, tehát fajtatiszta kutyád van, és emellé egyfajta garancia arra hogy örökletes betegségektől mentes.
2020. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából majdnem mindegy hogy fajta tiszta e. A törzskönyvezett is lehet beteg! Akkor még lehet hogy nem beteg mikor meg veszem de fél évre rá simán lehet beteg. Ezért egyatalan nem olyan biztos hogy egészséges lessz.


A másik meg az hogy azért erdeklődők hogy megismerjem ezt a kutya fajtát! Persze a külseje is vonz de akkor nem azt a fajtát választom aminél nem felelnek meg az igények! Csupán csak érdeklődni szerettem volna.

2020. febr. 15. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:

" A törzskönyvezett is lehet beteg!" Ez egy nagyon rossz gondolkodas. Kb. olyan, mintha azt mondanad a Zebran is elcsaphat az auto. Nyilvan igen, joval nagyobb az eselye, ha nem ott mesz.


A torzskonyvezettseg jo esetben azt is jelenti, hogy sok betegsegre szurik. Azaz csokkentik az eselyet, hogy a kutya eleteben megjelenik (pl. patella). Aztan, hogy egeszen kiskrouk otra foglalkoznak veluk, szocializaljak, szoktatjak a dolgokhoz.


Ha csak a kinezet szamit tovabbra sem ertem miert fizetnel egy keverek kutyaert? Korbenezel a menhelyeken es nagyon sok hasonlo kutyat talalni.


Ezer dolgot tudnek mondani, miert nem jo valaszta sa Shiba, de a legfontosabb, hogy NEM AKAR NEKED MEGFELELNI, emiatt nagyon nehez a kepzese es a nevelese.

2020. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyelore inkabb tanulj a kutyakrol, olvasgass a temaban. Nem csak cukik, rengeteget kell veluk foglalkozni, felelosseg...
2020. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nagy mozgàsigènyű, makacs , jellemre mint egy macska, öntörvènyű, gyerekekkel nem biztos hogy el lesz , a hangja idegesítő sokaknak, és mèg drága is


de kell mert cuki.


Utána meg elviszi a fajtiszta kutyàt kiherèltetni, mert mèg kevèsbè tud bánni vele.


Erre mit lehet mondani?

2021. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!