Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutyára milyen...

Német juhászkutyára milyen hatással van egy örző-védő tanfolyam?

Figyelt kérdés

Első sorba tapasztalatokra lennék kíváncsi, aki járt már juhász kutyával. Magabiztosabb lesz az biztos, de nem szeretném, ha agresszívebb lenne. Ő családbarát kutya, kisgyerek elesik, és a fülébe kapaszkodik se bántja. Viszont megvédi magát, tehát ha támadólag lép fel valaki azt visszatámadja, illetve oktató járt nála, és nem merte kivenni a szájából a labdát. Kicsit kiszámíthatatlan, gondol egyet és a kocsikat is végigkergeti a kerítés vonalában hátán álló szőrrel, ugyanígy emberekkel, van akire rá se hederít, másnál le akarja bontani a kerítést.


Engedelmes, szófogadó kutya, más kutyákkal nem támadó, de nem adja meg magát egy kutyának se, ha falkán kívül van, családon belül egy mopsznak is hátra fekszik.



#őrző-védő #kiszámíthatalan
2020. febr. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Jó hatással. Itt nem agresszívra nevelik, a zsákmányszerző ösztönükre épül a képzés, és nem csak fogni tanul, hanem ereszteni is. Tehát összességében koordinálhatóbb lesz, levezeti az energiáit, mindenképpen jót tesz neki.

Engedelmesség, legtöbb helyen alap engedelmes képzés és vizsga is szükséges hozzá.

2020. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hova mennél öv-re.

Rengetegen csinálják, de kevesen értenek is valóban hozzá.

Láttam már nem egy videót, ahol simán csak hergelik a kutyát, aztán vagy fog, vagy nem.

2020. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én laikus vagyok, de szerintem ha nem nagyon jó helyre viszed, akkor nem tesz jót neki...

Legalábbis azok a kutyák akiket ismerek/ismertem, előtte kezesek voltak, macskákkal kedvesek, de ha pl. cigányok hangoskodtak a kapun kívül, maguktól készenlétbe álltak, ha bárki hozzárt a kapuhoz akkor ugattak, ha pedig bementek, úgy hogy nem a gazda engedte be, akkor támadtak is.

ÖV. után már egy bizonyos méter után mindenkire ugattak, kivéve a gazdára.

Séta közben is, ha leült a gazda egy padra, az az Ő területe volt, bevédték...

A macskákat pedig elkergették, vagy akár meg is ölték.

2020. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáértő iskolán, segédnél nagyon jó feszkó levezető az öv foglalkozás.

Mellette még megtanul a kutya csak vezényszóra fogni és vezényszóra ereszteni, álló emberre csak felugatni.

2020. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Vigyed. Ma mar legalis a mocskos betoro megolese. Jarj loveszetre is. A csaladdal ugyanolyan tunder marad.
2020. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkavonalas németjuhászom van. Mi jártunk tanfolyamra, de leginkább a felesleges enetgia levezetése volt a cél.


Agresszívabb nem lesz, ennek nem az a lényege. Nálunk is van egy 9 hós gyerek a családban, semmi nem változott, rajta kapaszkodik fel és együtt csúsznak-másznak, játszanak. Azaz inkább még csak a kutya játszik. :D


Azzal egyet értek, hogy nem mindegy, hogy hova viszed, nagyon nézz utána a suliknak, mert sok kontár "kiképző" van, akik gyorstalpalón elvégeztek egy tanfolyamot és max 10 kilóig tudnak bánni a kutyával.

2020. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!