Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ivartalanítottátok a szuka...

Ti ivartalanítottátok a szuka kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem őt, lányoknál ez azért mégis csak nagy műtét. Viszont szinte semekkora esély nincs arra, hogy vemhes legyen, tüzelési időszak alatt ki se mozdulunk (akkora telek van, hogy elfáradok ha körbesétàlom, úgyhogy ezzel nincs gond, akkor is tud mozogni) amúgy sincs rá túl sok esély, más kutya nem tud ide bejutni. Meg egy ismerős ivartalanított kanjaival szoktunk bandázni, más kutyákkal nem nagyon találkozik és akkor sincs rá lehetőség, hogy megtörténjen a dolog. De azért tudom, hogy kellene ivartalanítani, mert sok betegséget meg lehetne előzni ezzel. Mit csináljak? Nagyon féltem, hogy rosszul sikerülne a műtét, borzasztó milyen állatorvosok is praktizálhatnak, a városunkban kapásból 3 kezébe biztos, hogy nem adnám. Meg a gyógyulási időszaktól is félek, mi van ha megviseli lekileg vagy elfertőződik, szövődmény lép fel... :( Tényleg nem tudom mit csináljak, meg szakadna a szívem, ha tudnám hogy éppen műtik..
2020. febr. 13. 21:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt is tudom, hogy ha ivartalanítom, akkor minél előbb kell, mert öreg korban sokkal veszélyesebb. És mielőtt valaki félreértené, SOHA nem akarnék kiskutyákat, nem vagyok szaporító!
2020. febr. 13. 21:06
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha igazán félted, akkor jobban kellene féltened az ivaros állapottól.Nekünk ugyan macskánk van, el is fertőződött a sebe, be kell vinni vissza hogy pucolják ki neki, kap egy oltást: antibiotikumot. Ennyi a történet.
2020. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Mi ivartalaníttatuk. És ha vártunk volna még 2 hetet elpusztul... tünet nélküli gennyes méhgyulladása volt. Ha tovább halogattuk volna perforál és a kutyumnak annyi. 3 éves volt már,mai ésszel már hamarabb megcsináltattam volna. Szépen gyógyult, kap gallért és figyeled a gyógyulási szakaszban akkor nem lesz semmi baja.
2020. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan, hogy nincs esély arra, hogy a tüzelő szukához bejut egy kan. Egy tenyésztő ismerősöm mesélte, hogy ő tüzelési időszakban beviszi a kutyáját és a nagytestű kutya szobakutyaként él, amíg le nem cseng a tüzelés, mert többször előfordult, hogy valahogy bejutott egy szomszéd kan kutya hozzájuk. szerencsére nem történt baleset, de csak a szerencsén múlott.

Az én szuka kutyám ivartalanítva van, ahogy számos ismerősé is. Pár nap alatt rendbe jött mindegyik kutya és azóta boldogan élnek. Az enyém már a műtét utáni nap úgy szaladgált, mintha semmi nem történt volna. Én sem örültem a műtétnek, féltettem is, sajnáltam nagyon, de nem bántam meg. Vigyáztam rá, tisztán tartottam a sebet, betartottunk minden orvosi utasítást, így szerencsére nem volt szövődmény.

2020. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Az én kutyám álvemhes volt, azért lett ivartalanítva. Mivel egyszer volt álvemhes, és úgy voltunk vele, hogy ha még egyszer álvemhes lesz, akkor ivartalanítjuk. Na és másodszorra is álvemhes lett. Azért sem akartuk ivartalaníttatni, mert még előtte sosem ivartalanítottuk egyik kutyánkat se (viszont egyik se volt soha vemhes, szóval nem arról van szó, hogy valaha is szaporítottuk volna őket). Viszont ugye muszáj volt ivartalaníttatni. Minden simán ment. Miután meg volt a műtét, az állatorvos azt mondta, hogy még kb. 3 órán át kába lesz a kutyánk, meg minden. Na, fél óra múlva már lábra állt... mondjuk nekem ez a tipikus 'le se lehetne lőni' típusú kutyám van. Egyáltalán nem viselte meg a műtét, mintha meg se történt volna. Szóval te se aggódj. Találj egy jó hírnevű orvost, és ennyi. Azután már nem kell aggódni ezen, hisz rutinműtét, kevés az esélye, hogy bármi történjen.
2020. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
Nekem 2 fajtatiszta kutyám van és az állatorvos azt mondta, hogy ne ivartalanítsam őket, ha teljesen meg tudom oldani, hogy ne találkozzanak kan kutyával.
2020. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Én igen, pedig nálunk is meg volt a biztos kerítés, kanmentes séta/mozgás lehetőség, én mégis azért döntöttem mellette mert:


-csak így előzhetők meg az ivarszerveket érintő daganatok és betegségek (gennyes mehgyulladás)


-a kanok kilométerekről megérzik ha tüzel. Ha már őt nem ivartalanította a gazdája, akkor legalább ne az én kutyámtól szenvedjen ebben az időszakban


-mindig van az a bizonyos 0.00001 %, hogy még is valahogy besikerül egy alom, és ha nem ivaros akkor ez esetben a nemi úton terjedő betegségektől sem kell tartani


De vedd figyelembe, hogy valóban komoly műtét, nagy vágással, amire nagyon kell figyelni. Gallért vagy ruhát nagyon-nagyon ajánlom, akkor sem ha "nem piszkálja", mert ha még is, akkor már meg van a baj...

Illetve visszafordíthatatlan, és vannak kockázatai a műtétnek és az altatásnak.



Én mindent összevetve mellette döntöttem, nem bántam meg, a kutyám semmit sem változott, nem viselte meg (leszámítva azt az egy napot) és nem volt semmilyen komplikáció.

2020. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

10 éves korában mentettem a kutyámat. Az ivartalanítás elmaradásának iskolapéldája:

- régi (beporcosodott, bemeszesedett) méhnyak daganat, se röntgenen, se uh-n, se felnyitva nem látszódott, hogy érinti-e a húgyvezetékeket, így maradt. Nem tud miatta szabályosan ülni.

- emlődaganatok: 2-3 kisebb seb és egy nagyobb, az egyik emlőlécét levették, 4 év múlva kiújult

- annyira megnyúlt méh szövetek, hogy az utolsó tüzelésnél annyira megvastadogodott, hogy elzárta a széklet útját (2 nappal az ivartalanítás előtt kezdett tüzelni)

-kezdődő méhgyulladást fedeztek fel a dokik, amikor végre sikerült ivartalanítani.

-mindezekután: folyik a pérájából valami? Tiszta, nem büdös, nem fáj? Örülj neki, hogy kifelé jön! (Természetesen alaposan kivizsgálták, kizárásos alapon a daganat az oka)


Nem minden kutya ilyen szerencsétlen, de gondoltam jó lesz látnod példát a klasszikus emlődaganaton és gennyes méhgyulladáson túl is.

2020. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ivartalaníttattam.

Rutinműtét, természetesen mint minden műtétnek, lehetnek ennek is kockázatai, elsősorban az altatás. De egy egészséges, fiatal kutyánál ez elenyésző. Lelkileg nem viseli meg, mert nem tudja, mi történik. A műtét után 2-3 napig levert, bágyadt lehet, fájdalma van, ez ezzel jár. De mindenképpen több az előnye, mint a kockázata. A tüzelések jobban meg fogják viselni, illetve kialakulhat álvemhesség, gennyes méhgyulladás - ez utóbbiba könnyen belehalhat.

2020. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem volna. Viszont az orvos közölte, hogy nem valami jó a szíve, így 90%, hogy nem élné túl az altatást. Mivel jó a kerítésem és 9 év alatt sosem találkozott ilyenkor kannal, így nem lett ivartalanítva...
2020. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!