Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megcsípte egy darázs a kutyát,...

Megcsípte egy darázs a kutyát, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
úgy értem borogassam, vagy hagyjam úgy ahogy van?
2010. júl. 23. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
szerintem nem kell vele különösebben foglalkozni.
2010. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van otthon petrezselyem zöld, akkor morzsold úgy össze, hogy legyen nedve, és dörzsöld be ott, ahol megcsípte.
2010. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincs :S
2010. júl. 23. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha benne maradt a fullánk, szedd ki.Fenistil gél.
2010. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Adj kálciumot és ha fájdalmai vannak akkor vidd orvoshoz.


Az egyik ismerős kutyust (idősebb tacskó/dobberman keverék) tavaly a lakásban (9. emelet!) csípte meg egy darázs a hátsó lábán az ujjai között:

percek alatt bedagadt az egész lába, a combja és alig tudott ráállni és vinnyogott annyira fájt neki, azzonnal vittük a dokihoz 3 szurit kapott, de kb: másfél óra múlva szinte teljesen lelohadt a dagadás...

2010. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem rég voltam ugyanígy! Bekapta a darazsat, és belül megcsípte a száját. Percek alatt feldagadt, én meg sokkot kaptam, hívtam az orvost, aki kinevetett. Azt mondta semmit nem kell vele csinálni, legalább megtanulja, h nem eszünk darazsat, és akkor hívjam, ha látom, hogy elkezd reszketni, akkor van baj. Akkor viszont rögtön szóljak. Azt mondta a világ kutyaállományában kb 4% allergiás, a többinél semmilyen reakció nincs. Esetleg olyan helyzetben, mint mi voltunk, h 2-3 óráig nem tud enni.
2010. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Nálunk minden nyáron bekap egy kutya egy darazsat.

Először én is pánikba estem, rohantunk az orvoshoz. Mire odaértünk, le is lohadt a nagy duzzanat.

Nem sokat tudsz vele kezdeni, egyetlen mód ha van otthon kálcium injekció és beadod neki. De nem mindenki tud beadni a kutyájának egy injekciót.

2010. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kálcium nem jó az allergiás reakcióra, ez egy hülye tévhit, csak az antihisztamin segít. Azt pedig termel a szervezet, ha nem allergiás rá akkor nem lesz semmi baja. ISMÉTLEM a kálcium nem csinál semmit az allergiával, ez egy ostoba tévhit.
2016. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!