Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több mint egy évesen szobatisz...

Több mint egy évesen szobatisztaságra tanítani?

Figyelt kérdés

Együtt voltam egy sráccal, a kapcsolatunk alatt Ő szeretett volna egy kutyust, vett is egy csivavát magának. Én többnyire hétvégén voltam ott vele és a kutyussal. Szerintem a kutya vásárlása után jött rá arra, hogy elég nagy felelősséggel jár ez a döntés. Nem vitte le sose sétálni mert lusta volt és antiszociális, annyiból állt a gondoskodása, hogy néha adott neki kaját és eldobta párszor a játékát. Amikor ott voltam abban a kevés időben én vittem el egyedül sétákra, hogy legalább szocializálódjon kicsit és ne csak bezárva legyen egy lakásba, többnyire én foglalkoztam vele, igyekeztem nevelni ahogy időmből kitellt. Így a kutya egyre jobban hozzám kezdett ragaszkodni, még úgy is, hogy engem látott kevesebbszer. Majd amikor szakítottunk ezzel a sráccal, mondtam neki hogy most szeretném magammal vinni a kutyust de ha szeretné, pár napra majd visszahozom. Erre a válasz az volt hogy nem kell többé visszahoznom...mert neki már nem kell. Ez szerintem egy undorító dolog, mintha a gyerekéről mondana le az ember csak mert van egy két nehézség.

Szóval ez a csivava kutyus a srácnál pelenkára végezte a dolgát. Hétvégenete amikor sétáltunk nagyon ritkán csinálta a szabadban, de amikor mégis csinálta, nagyon meg lett dicsérve érte. Viszont mióta már az én házamban van, nagyon nem megy ez a szobatisztaságra tanítás. Sokszor van hogy nem is a pelenkára csinálja hanem a szőnyegre. Igyekszem minél többet kivinni de semmi. Egyre tanácstalanabb vagyok és nem tudom mit tegyek, a kutyus novemberben volt egy éves.



2020. febr. 16. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán menni fog csak rendszeresen vidd le reggelente, még mielőtt a lakásban végezné el...
2020. febr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menni fog, hiszen már tudta a pelust, csak meg kell szoknia az új helyet. Ha bepisil, itasd fel a pelenkával, hogy érezze a szagát és hátha legközelebb oda végzi a dolgát.

Mi felszedtük a szőnyeget amúgy, mert csak megzavarta szegény kutyát, majd letesszük tisztítva, ha már megbízhatóan szobatiszta.

Egy kicsit le kell szidni, ha rossz helyre megy és nagyon dicsérni, ha sikerül neki.

Jutifalatot is adhatsz, ha érdekli őt.

Néha elég kilátástalannak tűnik megtanítani őket, de menni fog.

Kitartás!


És nagyon jól tetted, hogy elhoztad szegényt és hogy szakítottál azzal a barommal.

2020. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat. El kell meséljem ma milyen jól indult a reggel. Neki általában ébredés után egyből pisilnie kell szóval amíg gyorsan felöltöztem, odaadtam a reggelijét. Utána kimentünk sétálni és elhatároztam hogy addig nem megyünk haza, amíg nem végzi el minden dolgát. Fél óra rákészülés után sikerült minden. Kapott jutifalatot és nagyon megdicsértem, utána olyan boldog volt, hogy még a házban is össze vissza rohangált. Kitartóan csinálom ezt és remélem meg lesz hosszútávon az eredménye. :)
2020. febr. 17. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szuper. :)

Ma nekünk sem volt balesetünk. :)

Csak így tovább!

2020. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így tovább nektek is :)
2020. febr. 17. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Fog ez menni. A kutyák nagyon hálásak, ha sétálni viszik őket. A hosszú séták legyenek rendszeresek. (persze főleg a reggeli)


És a kaja is legyen rendszeres mindig ugyanabban az időben.


Hajrá

2020. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!