Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jártatok már úgy, hogy végleg...

Jártatok már úgy, hogy végleg elveszettnek hitt háziállat hosszú idő, akár évek multán mégis előkerült?

Figyelt kérdés

Nekünk kutya kóborolt el, de alaposan. Eleve kóbor kutyaként fogadta be a nagyi. Aztán évekig nálunk volt, majd egyszer átmászott a szomszédba a kerítésen, ugyanis Budapestről egy pici törpepincsivel tértek haza a szomszéd néni rokonai. A mi korcs kutyánk összeragadt a kis pincsivel, amit a dühös rokonok nem néztek jó szemmel, és a seprűnyéllel eléggé kikaphatott, mert ezt követően egyszerűen elkóborolt, világgá ment. Több mint két év mulva láttuk viszont ismét a kutyust, kissé viharvertebb állapotban volt, mint ahogyan elment tőlünk, le volt törve elöl az egyik foga, cakkos lett a füle, a bundája is helyenként hiányzott, megkopott volt, valamint el volt törve a farka is, és a vége lényegében élettelenül fityegett egy bőrdarabon.


[link]


Aztán macskával is jártunk ugyanígy. Egy alkalommal a teljes mértékben korcs anya macskánknak olyan kiscicája született, aminek jóval tömöttebb volt a bundája, mint a normál házimacskának, hosszú volt a szőre az egész testén, a hasán pedig göndör. Az egész faluban híre ment, és mindenki a csodájára járt. Egy ált iskolai olvasmány következtében el is neveztük Micónak. Időnként még az is előfordult, hogy osztálytársaim kölcsönkérték a cicát amolyan reprezentációs céllal, had legyen 1-2 hétig az övék és dicsekedjenek vele a nyaralni vidékre hazatérő, vagy a külföldi rokonok előtt. Egyszer aztán eltűnt a különleges macskánk, hiába vigyáztunk rá, óvtuk még a széltől is. Felmerült bennünk, hogy esetleg ellopták, ellopta valaki, akinek megtetszett és irígykedett hogy nekünk milyen szép, hosszú szőrű cicánk van, és most otthon tarthatja bezárva, haza ne menjen. Kb 3 év mulva került aztán elő a macska, amiről már teljesen azt hittük, hogy biztosan elpusztult. Semmi baja sem volt, még jópár esztendőt töltött velünk egészségben. Hát így jártunk annak idején a mi kis falunkban!



#kutya #elvesztés #cica #megekerült
2020. febr. 18. 00:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ismeros kutyaja tobb evre eltunt, majd amikor kutyat kerestek maguknak nezegettek a kornyekbeli menhelyek lakoit, nem tetszett meg senki sem, majd egy tavolabbi, ugyan azon a megyeben levo menhelyen meglattak a reg elveszett kutyajukat. Sajna 4bol csak 3 laba maradt, ugy tudom elutottek szegenyt, de tulelte es vegul hazatalalt. Nemreg halt meg ugy tudom tizen x evesen, idosen.
2020. febr. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy fiú macsek. A nagymamámnál történt hogy elkóborolt néhány házzal arrébb ahol csak nagy ritkán jöttek haza a lakók virágot locsolni stb és véletlenül bezárták a házba amikor elmentek.

Körülbelül egy hónapot volt ott, már el is sirattuk szegényt mire egyik éjjel ott sírt az ajtónk előtt. Nagyon megölültünk és alig akartuk elhinni hogy ő az. Azonnal megetettük, itattuk, három napig aludt :-) . A körmei sebesre voltak kopva. Egyszerűen nem volt a mellső lábain egy darab köröm sem csak körömszálkák mert úgy kaparta ki magát a házból. Állítólag a konyhaablakon jutott ki szegény ami körül kibontotta valahogy a fugát.

2020. febr. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer laktam egy pesti társasházban, ahol élt, ill. gyakran volt kint a folyosón egy iszonyat cuki cica. Aztán egyszer elveszett, ki is volt plakátolva. Hónapok teltek el, már mindenki lemondott róla. Aztán tényleg marha sok idő után előkerült, úgy emlékszem, talán valaki befogadta, de aztán hazajutott. Úgy örültem neki.
2020. febr. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Hát elég jól reprezentalod, hogy milyen a falusi allattartasi kultúránk.

Sosem jártam így, vigyázok az allataimra és senki nem banthatja vagy veheti kölcsön.

2020. febr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Gyerekkoromban volt egy pulink, aki egyszer elment "csajozni" (ahogy a nagyapám mondta). Már mindenki lemondott róla, csak én bizonygattam makacsul hogy él, és hogy haza fog jönni (alapból nem vagyok bizakodó ember). Hetek múlva valóban hazajött: úgy nézett ki, mint aki bejárta a fél világot; teli volt bogánccsal meg mindennel, amit útközben magára szedett. Lefogyott, de élt és virult. Még kb. 7 évet, mert 12 körül volt, amikor meghalt.
2020. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédomnak volt egy fekete macskája.Éppen egy falusi vendégségre készülődött, amikor a macska megjelent valami szörnyű kinézettel, mintha a háta közepétől a nyakáig körbe ki lett volna szőkítve, elég elesett,beteg látványt nyújtott.Nem akarta, hogy a vendégek így lássák, és aznap nem volt ideje állatorvoshoz vinni, azt mondta a macskának, hogy aznap ne mutatkozzon, majd másnap elviszi orvoshoz.(Jelen voltam az eseménynél, nem mese)A macska el is ment az istálló végébe, vittünk neki vizet és kaját is. Másnapra eltűnt.Azt hittük, szegény elment elpusztulni valahová.5 év múlva hazatért, de éppen csak körülnézett a hajdani otthonában, és úgy döntött, hogy inkább nálam akar lakni. Haláláig ott is maradt.
2020. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy macskánk, egy ivartalanított nőstény a teleket tölti nálunk, amint kitavaszodik, szedi a sátorfáját. Kb. húsvéttől halottak napjáig eltűnik.


Aztán volt egy olyan szezonja, hogy valahol át is telelt, elment húsvét idején és következő év halottak napján jött haza. Egyszerű házi cirmos, mikor megláttam este az ajtó előtt, nem is voltam benne biztos, hogy a mi macskánk. Aztán kinyitottam az ajtót, a macska bevágódott a lakásba és szétnézés nélkül ment a konyhába. Eldőlt, ez a mi macskánk.

2020. febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem jártam így, én ugyanis vigyázom az állataimra, a kutya nem tud szökni, a macskák nem kóborolnak a nagyvilágban, hátha bajuk lesz.

A felelős állattartás itt kezdődik. Nem vicces és nem csoda, ha évekre eltűnik egy állat.

2020. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak madaraim repültek el, de családtagom felelőtlensége miatt olyankor, amikor nem voltam otthon, így esélyem sem volt megakadályozni, sajnos nem lettek meg, olyan madarak, akiket nem jelölnek chippel, mint a kutyákat szokás, és lábgyűrű sem kötelező. Nem lettek meg. A kutyám viszont nem tud elszökni, eleve ivartalanítva van, és sétánál, túrák alkalmával sem engedem szabadon pórázról, csak zárt futtatóban.
2020. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Kedves #8, ha megkérdezhetem, a ház körül tartott macskáidnál hogy akadályozod meg, hogy elmászkáljon?


Macska alatt ne ilyen masnis-csengettyűs fajtamacskát érts, aminek az a dolga, hogy az extra macskatápot kulturáltan elfogyassza, hanem istállóban, szénakazalban, pincében, műhelyben egerésző gyilkológépet...

2020. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!