Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy a kutyák...

Elképzelhető, hogy a kutyák abszolút és relatív értelemben vett túlszaporodása, illetve a fanatikus állatvédők tevékenységei miatt létezik az országban több, a linkelt cikkben találhatóhoz hasonló gödör?

Figyelt kérdés

[link]

Először, is akár bevalljuk, akár nem, hazánkban a kutyák túl vannak szaporodva. Eleve jóval több kutya születik, mint amennyire szükség van, de relatív értelemben a kutyát tartók aránya is nagyságrendekkel magasabb, mint amely problémamentes közösségi együttélést eredményezne.

Az alapvető gond, hogy a magyarok nagy többsége nem ivartalanítja az állatait, és erre sajnos jogszabály sem kötelez senkit. De még nagyobb problémának tartom az állatvédő szervezetek, egyesületek tevékenységét, amelyek foggal, körömmel ragaszkodnak minden egyes, menhelyre vagy ebrendészeti telepre kerülő állathoz, amelyek közül sok olyan van, hogy csodával határos lenne, ha valaki befogadná.

A kutyák számát is – az erdei vadakéhoz hasonlóan – szabályozni kellene, erre azonban a kutyalobbin alapuló jogszabályi előírások nem adnak lehetőséget. És így alakul ki a linkelt cikkben szereplő jelenség, mivel a sok felesleges kutyával mégiscsak kezdeni kell valamit és – a hatalmas kutyalobbinak köszönhetőn – erre csak elhagyott külterületeken, az erdő mélyén kerülhet sor.

Véleményem szerint, ha a felesleges kutyákat humánusan elaltatnák és hamvasztanák, akkor egy idő után csökkenne ez a már-már tarthatatlan túlszaporulat és nem lennének az erdők mélyén eldugott kutyatemetők.


33/F


2020. febr. 18. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A fanatikus állatvédők pont hogy az ivartalanítás mellett vannak.

Nemhiába van ivartalanítási kötelezettség kutya örökbefogadásánál és nemhiába körülményesek, szóval ezt nem értem miért kifogásolod...


Nem a kutyákat kéne bántani, hanem a felelőtlen embereket megbüntetni példaértékűen, de ebben az országban erre nem fog sor kerülni. Leszarják a bántalmazott gyerekeket is, lassan kitüntetik azt, aki megerőszakolja a gyerekét.

Tanfolyamot kéne végezni a kutyatartás előtt.

Azt bírom még amikor nyavalyognak, hogy jaj drága az ivartalanítás. De cigire meg HD tévére van pénz. Aztán meg jaj Foltika megint vemhes lett, jaj hogyan történhetett, rossz kutya.

A durva az, hogy diplomás ismerősöm is kioktatott, hogy én csak ne ivartalanítsam a macskámat, mert az kínzás. :D

2020. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt a felesleges szaporulatot pont annyira nem értem, mint az emberek esetében. A mi kutyáink nem voltak ivartalanítva, de vemhesek sem lettek soha, mivel vigyáztunk rájuk, és 1-1 esetben, mikor baj történt, azonnal vittük az állatorvoshoz. Ugyanis állatok számára is létezik esemény utáni tabletta. Aki figyel a kutyájára, nem létezhet, hogy ne vegye észre, baj történt.
2020. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

64%

Szerintem nem foglalkoznak vele. Majd lesz valami kb.

2020. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de a következtetésed rossz. A cikkben szereplő tetteseknek is meg lehetett volna a lehetőség, hogy elhamvasszák a tetemeket és akkor ugyanúgy nem lett volna gödör. Nem is értem hogyan gondolod, hogy az állatvédőkre és a menhelyekre tolod a felelősséget. Hát mégis mit kellene csinálniuk, nem rajtuk múlik a túlszaporulat?! A kutyák szabályozását pedig nagyon szépen körülírtad, de mindenki tisztában van vele, hogy a vadakat hogyan szabályozzák (súgok: kilövik őket). Tényleg azt gondolod, hogy a feleslegesség vált kutyákkal is ezt kellene tenni?!
2020. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Én mondjuk inkább azt ivartalaníttatnám aki ilyen dolgot elkövet, nekünk a szomszédban volt egy ilyen sz@rházi de tavaly megdöglött,rákos volt senki se sajnálta, mindenki tudta hogy régebben miket művelt.


Az ilyen állatkínzási eseteknél azt is számba kell venni hogy aki ezt elkövette, bármikor áttérhet az állatokról akár emberre, ezt egy beteg "ember" tette.

2020. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Macskaszaporulat szintjén mégdurvább a helyzet...
2020. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
12%

Jómagam küldeném a dögtelepre, fejében egy baltával azt aki az én kutyámi golyónál matatna.


És a magyar nép még nem hódolt be a nyugati agyhalálnak,nem is fog.

2020. febr. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Jajjj, már megint ez a provokatív hülye. Heti 1 pitbullos kérdés és heti 1 kérdés az állatvédelemről. Teljesen mindegy, csak provokáljon.
2020. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Megjött a homi, okoskodó cimboránk :)
2020. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

47% Na te is egy kártékony fajtája vagy az embernek, negyedannyit nem teszel meg, de közben szidod az állatvédő szervezeteket...hogy nem sül le a pofádról a bőr. Nem mindenegyben blogról kéne tájékozódni.


Ja ez a kérdező az az állatgyűlölő, akire gondolok?

2020. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!