Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kizökkenteni a...

Dorcsa54 kérdése:

Hogyan tudom kizökkenteni a kutyámat séta közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ti hogyan tudjátok kizökkenteni a kutyusotokat? Mert nekem mikor meglát egy kutyát nem hall bármit csinálok csak a kutyát figyeli. Ti mit ajánlotok?
2020. febr. 19. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt csinálja, én is szenvedek vele. De én azt szoktam csinálni, hogy ha ledermed, akkor a labdájával próbálom elvonni a figyelmét, ha pedig odajön hozzám és tovább tudunk sétálni, akkor kapja érte a jutalomfalatot. Használj valami vezényszót, én a "tovább" szót szoktam neki mondani. Nem tudom mennyure fog neked ezzel sikerülni, nekem úgy tűnik kezd beválni :)
2020. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

A teljes kajajat darabold be es setakozbe add oda a vezenyszavak/kezjelek teljesitese utan azonnal.


Kezjelre szoktatas utan elsosorban rad figyel a kutya!!!

Nyershallal meg fott zoldseggel etetem. Seta kozben mindig ezzel tanitottam.


Stresszmentes a kutyam,mert betartom a sorrendisegi szabalyokat,jarunk futni rendszeresen es en is kiegyensulyozott vagyok. Ezt nem mondjak el sehol.


Oktatot kirugtam,mert hulyesegre tanitotta. Suliba nem erek ra elvinni. Sokat dolgozok minden nap.

2020. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Seta elott otthon MINDIG atismetelnzk a nehany parancsszavunkat :/kezjelunket.


Nekunk meg a piros lezerpont (is)valt be (bivajereju amstaffom van) . Minden gazos szitubol siman kizokkentem a piros ponttal. Sot sokszor mar a mutatss is eleg,a kezemet figyeli folyton. A kezemen van a lezer,de nem vilagitok vele. De a reflex beleivodott! Sokat jatszunk,sprinteltetem vele sotetben szabadon.

2020. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj h kajára se figyel ahogy lát egy kutyát teljes káosz ránthatom a pórázt mutathatom a falatot semmi. De próbálkozok hátha. Utolsónak ezt lehet kipróbálom köszönöm 😊
2020. febr. 19. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lézerre ne kapasd rá, könnyen rászokhat más fények kergetésére is, simán meg tud tőle kattanni.

Nekem az vált be egyedül, ha én szúrtam ki előbb a másik kutyát/embert, amit tudtam hogy mindenáron meg akar nézni, ilyenkor ha észrevettem, hogy jön valami zavaró tényező, akkor még amikor a kutyám nem szúrta ki és ezért nyugodt, figyelmes volt beültettem lábhoz, az orra elé dugtam a jutit és miután elment mellettünk a másik kutya/ember megkapta a falatot. Sokszor gyakoroltuk ezt úgy is, mikor nem jött senki, csak hogy tudja, hogy ez is feladat séta közben is, próbálom minél többször elvárni a szemkontaktus tartását, de azért nem ebből áll az egész séta, bár én séta közben szoktam tréningezni is vele, szóval viszonylag kevés a bóklászós, szimatolós séta.

Az előző válaszolónak abban viszont igaza van, hogy ha nem pörög annyira a kajáért, akkor próbáld meg csak kézből, feladatért adni neki az ennivalóját, minden falat legyen jutalom, amiért meg kell dolgoznia, nincs olyan hogy a tálba megkapja "csak úgy". Makacs, önfejű és öntörvényű a kutyám rettenetesen, emellé sokáig finnyás is volt, a kézből etetés sok mindent megoldott. Nyilván ez egy fokozottabb helyzet, lehet így sem lesz elég neki az ennivaló, de az egyébként sem baj, ha motivált, mikor gyakorolnál vele, szóval ha van időd ennyit tréningezni vele, akkor szerintem mindenképp érdemes feladatért etetni.

Egyébként milyen szándékkal figyeli a többi kutyát? Fenyegetésnek érzi őket vagy csak nagyon szeretne játszani velük?

2020. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Feladatot kérsz tőle, pl szemkomtaktot, melléd beigazodást. Vagy rászólsz, rátiltasz, ha nem akar veled együtt működni. Vagy szimplán él a pórázfegyelem, melletted kell jönnie továbbra is. A lényeg, hogy nem hagyod, hogy ignoráljon. Mert jelenleg te tanítod meg arra a kutyádat, hogy ne figyeljen rád abban a helyzetben.
2020. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még mielőtt kiszúrja a másik kutyát, te már elterelted a figyelmét.


Minden kutyának van egy leglegleg dolga. Van akinek a kaja, a labda, rongy, bármi.


Te már látod a másik kutyát, és feladatba teszed a tiédet egészen addig, amíg a másik kutya el nem halad mellettetek.

2020. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom a bioszkönyvet is kidobtad kedved #2, mert a hosszú időn át tartó nyers hallal etetés tiaminhiányhoz fog vezetni...
2020. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!