Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 11 éves németjuhász szuka...

Egy 11 éves németjuhász szuka kutyusnak szerintetek mennyi az ideális séta távja?

Figyelt kérdés
egy ilyen idős kutyusnál kb mennyit szoktatok egyhuzamban sétálni velük?
2020. febr. 22. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Amíg el nem fárad
2020. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Kutyától függ. Én a lassan 13 évesemmel (májusban tölti) még lazán sétálok 10-15 kilométereket. Bár ő még ilyen korban is simán fut, bírja ezeket a sétákat, jó egészségügyi állapotnak örvend, ő border és foxi mix.

Én azt mondanám, hogy olyan 5-6 kilométer, de kutyától függ, hogy mennyit bír. Illetve szerintem az is fontos, hogy elengedve, labdázva, bandázva vagy csak simán pórázon viszed.

2020. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát nem tudom akkor mi baja lehet az enyémnek. Egy 5 napja is voltunk sétálni, akkor 4 km -t sétáltunk, 1 nagyobb pihenővel, de már a felénél akkor is csak kullogott mellettem...de akkor nem feküdt le.


Ma 3km sétáltam vele, semmi futás, de már a végén csak ismét kullgott mellettem, a felénél fogta magát és lefeküdt, sehogy nem tudtam felállásra bírni. 100m ként megálltunk mert lefeküdt. Itthon van, kapott enni inni..nem látom hogy annyira elvonulna pihenni. Jo kedve van..és mozog az udvaron mint máskor. Nem értem. De valszeg gyenge már a szervezete a nagyobb sétákhoz. De ahogy olvastam hogy Ti 10km is letoltok..hát durva.

2020. febr. 22. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk tényleg nagyon jó bőrben van, futni is szoktunk együtt, bár nem túl hosszúkat és ritkán, ha így megyünk, akkor egy 10-est is simán letolunk. Ha csak az utcán sétálunk szerintem kb.senki még nem mondaná, hogy 13 lesz. Mint írtam, ez kutyánként változik, az előző kutyánk, egy beagle, szintén ilyen volt, mint a tiéd 11 éves kora körül. Szóval megértem. Szerintem amíg jó a kedve nem kell aggódni, főleg egy nagytestű kutyánál a 11 év már szép kor, örülj neki, hogy még most is bírja a sétát, tapasztald ki, hogy mennyit bír menni. Lehet hogy a kicsit melegebb időjárás vagy frontok megviselik így idősebb korára, ezért is megy kicsit kevesebett. Egyébként az egészsége jó? Lábai?
2020. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jónak látom hálisten. Köszönöm

AZ lesz hogy rövidebb túrákat fogunk megejteni csak.

2020. febr. 22. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyit bír. Mi 10 évessel túrázunk hétvégente, meg órákat sétálunk. Ehhez van hozzászokva 10 éve, baromi jó a kondija, simán kibír egy egész napos túrát és este még lehet vele menni sétálni. :D
2020. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!