Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya melegen tartása hogyan?

Kutya melegen tartása hogyan?

Figyelt kérdés
van egy tacskókeverék kutyánk ami szinte kinézetre majdnem teljesen egy rövid szőrű tacsira hajaz, alapvetően benn tartjuk jó időig, de most vércseppeket kezdett hullatni és a szüleim annyira makacsok hogy nem tűrik meg a csepegtetést, azt mondták míg tart kinn lesz a kutya. nagyon családcentrikus nem tudnám megtenni hogy bezárjam a pincébe vagy kamrába, meg ha kinn van állandóan járőrözik jön-megy, macskát les, kapuhoz rohangál, kicsit szocializálatlan és túl aktív. de ha megpihen néha látom rajta hogy reszket, nyilván hideg van neki. azt már kiharcoltam hogy aludni bejöhet, napközben nem lehet valahogy javítani a helyzetén? kisruhája nincs, nem is tűrné meg magát, vidéki elmaradottabb környezetben élünk
2020. febr. 23. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

A vércsepp hullatás azt jelenti, TÜZEL.

Ha kiteszitek, jönnek a kanok hamarosan és lesz sok-sok keverék kiskutya 2 hónap múlva.

Találjatok megoldást a benttartásra és a tüzelés után jelentkezzetek be az állatorvoshoz ivartalanításra.

2020. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én már mondtam nekik, nem hajlandóak ivartalanítani mert sajnálják rá a pénzt sajnos. tudom ezt nem szereti a kutyás közösség. nem jönnek a kanok, jól elkerített helyen van szerencsére
2020. febr. 23. 18:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért csepegtet, mert tüzel!

A világ legokosabb dolga egy tüzelő szukát kizárni, hadd csinálja már fel valami kutya.

Vagy bent tartjátok a lakásban, valami köves helyen, (persze legyen ott a kosara, ne a kövön feküdjön!) amit aztán egy mozdulat feltörölni, vagy számoljatok vele, hogy jönnek a kiskutyák!

Hiába van kerítés, a kanok kiássák, átugorják és meglesz a baj. Egyébként is miféle lelkiség kell ahhoz, hogy egy szőr nélküli alacsony kutyát ilyen hidegekben kint tartson valaki? Kap egy tüdőgyulladást és elpusztul!

2020. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:(
2020. febr. 23. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A nepáli nő esete jut róla eszembe: Kizárták a lakásból, mert abban a kultúrában tisztátalan dolognak tartják a menstruáló nők közelségét. Természetesen másnapra meg is halt odakint a hidegben.


Egyébként elég ha nem engeditek szőnyegre, laminált padlózatra és akkor fel lehet törölni a vércseppeket. Mondjuk nem ismerem a lakásotokat...


Az ivartalanítás ára egyébként kb. 2 oltás árának felel meg, legalábbis nálunk, itt vidéken. Biztosan felétek is van olyan orvos, aki nem kér el egy vagyont érte. Ezzel szemben, ha felcsinálják, akkor az már egy komplikáltabb eset, így drágább is lesz. Ha megtartjátok a kölyköket, akkor 100.000 Ft. feletti összegről beszélünk ultrahanggal, kölyöktáppal, oltásokkal együtt.

2020. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kanok megtalálják a módját, hogy bemenjenek, ez 100%. Lesz ebből még kiskutya sereg tavasszal....
2020. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki masik gazdát. Az én tacskóm 20 fok alatt fázik ha csak fekszik. Ez így konkrétan állatkínzás.
2020. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Teszel ra egy pulcsit, kialakitasz neki egy meleg kuckot es kesz.

A kutya amugy is kertbe valo nem a lakasba.

Raadasul ezekben a 15 fokokban ami most van szerintem meg melege is lesz.

2020. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs gyűjtögetett zsebpénzed?


Mostanában vannak akciók ivartalanításra, lehet rá adni tüzelő bugyit, hogy ne csepegtessen stb.


Egy ekkora kutya ivartalanítása nem olyan drága, de ha még mindig nem lehet, mert messze van, nincs busz ect, akkor valami régi pulóverből készíts rá kutyaruhát, lehetőleg sötét, szigetelő anyagból van sok minta hozzá a neten, és még ügyesnek se kell hozzá lenni.

2020. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Most azért nincs olyan hideg napközben hogy megfagyjon. Nekem törpe pinscherem van, az se egy szőrös darab, és elvan napközben odakint sokáig. Mondjuk ő bejöhet, ha unatkozik, bekéredzkedik.

Ha nincs ruhája, honnan tudod, hogy nem tűrné meg magán? Egy elnyűtt pulóver ujjából pikk-pakk lehet csinálni, nem kell venni. Mondjuk ez kétesélyes dolog, ha kint van, és pl megázik, akkor még rosszabb is, hogy rajta van a ruha.

Egy beszalmázott kutyaház is segíthet, ha fázik, be fog bújni, van esze.

+ Tüzelőbugyit is lehet csinálni egy elnyűtt bugyiból (kétoldalt elvágod, csinálsz egy lyukat a farkának, ráadod, kétoldalt megkötöd - nem lesz örök darab, de egy tüzelést kibír), és akkor nem fog csepegtetni. Ha megpróbálja leszedni magáról, le kell tiltani, meg fogja szokni. Mi évekig éltünk lakásban ivaros szukával, bugyiztuk, sose találtam csepegtetést.

2020. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!