Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl kemény vagyok a kamasz...

Túl kemény vagyok a kamasz kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 10 hónapos csivava kan kutyám. Eddig példa kutya volt. Pár hete elkezdte, hogy ha letiltom egy kutyáról a parkban, akkor is odafut hozzá. Eddig nem is nagyon érdekelték a többiek. Behívható, de a másik kutya nagy kísértés neki. Sokszor nyüszög is hozzá. Múltkor már elég dühösen megráztam a grabancát, mert konkrétan leszarta a parancsot. Amúgy mindenkivel barátságos, de akkor sem akarom, hogy minden kutyához az én engedélyem nélkül odamenjen. Ma már pórázra téve jött haza, mert megállt és nem volt hajlandó jönni a hívásra. Lassan a séták a tiltásból állnak. Gondolom beutott nála a kamaszkor. Látom, hogy némelyik kutyás csúnyán néz rám, mert igenis behajtom rajta a parancsot, hiába egy csivava. Ilyenkor keményebben kell fogni a kutyákat? Ti hogy csináltátok?
2020. febr. 24. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Arra nem gondoltál, hogy játszani szeretne más kutyákkal és azért áll meg mert elfáradt ?

Döntsd el, hogy rabszolgát vagy kutyát tartasz

2020. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondolom az acsarkodó németjuhász is játszani akarna vele :D amúgy vagyunk eleget kutyák között, van közös bandázás, amikor játszhat. De azt nem csinalhatja, hogy mindenkihez odarohan. Nem minden kutya szereti a többi kutyát.
2020. febr. 24. 10:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah és biztos, hogy nem elfáradt a 10 percnyi séta alatt. Szimplán makacskodik. Boldogan lenyomja a 3 órás kirandulásokat is.
2020. febr. 24. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy túl kemény, jól teszed. Kamasz, ilyenkor feszegetik a határokat. Attól, hogy csivi, ugyanúgy meg kell nevelni (legalábbis kellene, bár ezt sokan letojják). Dicséretes, hogy te neveled.
2020. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jól csinálod, Fifikéékre akik csúnyán néznek rád ne foglalkozz.
2020. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem a grabancát kell rázni, hanem megtanítani neki, nem mehet el csak úgy mellőled.

Kritikus időben van a kutyád, közeledik a felnőtt korhoz.

Amíg nem tudod szóval irányítani, nincs szabadon séta. Még jócskán gyakorolnotok kell a behívást, tiltásra hallgatást.

2020. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Én annak idején kaptam Apámtól akkora sallert, hogy lefejeltem az asztalt, azt kell mondjam megérdemeltem, és helyrebillent a fogaskerék. A magyar tanáromtól akkora körmöst, hogy szikrát szórt a szemem, ezt is megérdemeltem. Én azt mondom verni nem szabad, de a fenekére csapni, vagy egy jelzésértékű pofont kiosztani jogos lehet, egy FALKAÁLLATtal szemben, hogy helyretegyük a hierarchia pontos sorrendjét.


Tudom, tudom nem szabad mert a villám belém csap karma formájában, és a gyehenna tüzén fogok égni az örökkévalóságig.

2020. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 11:32

Egy fenékre csapás, egy pofon helyett hasznosabb a hosszú póráz tanulás alatt. A póráz néhány időbeni megakasztása a NEM, VISSZA szóval egybekötve éppen akkor , mikor rohan elfelé idővel meghozza az eredményt.

Persze, 10 hónapos kutyánál nem egy nap, nem is egy hét, mire az eredménye meg lesz.

2020. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudja a kutya, hogy nem szabad odamenni más kutyához? Megtanítottad neki? Vagy annyira érdekes séta közben, hogy inkább rád figyel mint másokra?


Vagy csak elvárod, hogy az amúgy is nehéz kamaszkora kellős közepén, úgy viselkedjen ahogyan azt te szeretnéd?

2020. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eddig mintakutya volt. Ment a behívás, tiltás, többi kutya nem is igazán érdekelte. Most kezdte el ezt a viselkedést, eddig mindent tökéletesen tudott.
2020. febr. 24. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!