Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit lehet mozogni egy...

Mennyit lehet mozogni egy cane corso-val?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Régóta szeretnék egy cane corso kutyát mindenem lenne hozzá elég (idő,hely,pénz,stb)

De arra lennék kíváncsi elsősorban a gazdiktól/volt gazdiktól hogy mennyire lehet velük pl.futni



2020. febr. 24. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem egy hiperaktív fajta.

Laza tempóban lehet kocogni valami ösvényen, heti 2-3x negyed óra bőven elegendő, de inkább sétáltasd meg néha hozd össze hasonló méretű kutyákkal, hogy birkózzanak. Attól elfárad, kellőképpen átmozgatja. Ez is elég heti 2-3x amíg bírja.

2020. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy cane-corso-m, illetve nekünk (a családomnak).

Mikor elvisszük sétáltatni, eléggé húzza a pórázt, szinte alig lehet visszatartani. Mikor jövünk vissza, már az utca elején levesszük a pórázt, mert 5s alatt otthon van. Nagyon szeret játszani, bár egy jack russel-lel van együtt, szóval ő meg is futtatja a Nagyot :D

Szerethető, gyerek- és felnőttbarát fajta, de van ám hangja is.

2020. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Ha a futas a szenvedelyed kb 10-15 km/alkalom,akkor inkabb nagynovesu amerikai staffordot valassz. Ugyanolyan gyerekbarat,engedelmes (ha ez kell,a tenyesztonek mondjad es olyat ad).


Sajnos minel nagyobb egy kutya,annal kevesbe birja a hosszas futast.


De ha kiskoratol motog rendszeresen es nem hizlalod el es igazi hus meg husos csontot eszik (szovas semmi tap!!!) ,akkor birni fogja szerintem.

De nekem amstaffom van.

Egy cane corso gaazdi nekem azt mondta,h hozzaszoktathato a futashoz.


De csak 1-1,5 eves kora utan futhat veled egyutt! Addig csak futkoraszhat mas kutyakkat meg labda meg lezerpont utan!!

2020. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget és a gyors válaszokat😊
2020. febr. 24. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Igazabol meg amstaffokat se szoktam latni a futokkal. Pedig nekik kene jarni. Fura,h pont tespedo emberek tartanak ilyeneket.


Ha a horpaszt meghagyod es enyhen latszanak a bordai es nyershus,nyers hal,nyerscsonton el,birni fogja a futasaid.

Emyemet is le kellett fogyasztanom,h ne legyen santulas minden futas utan :D En is a cane corsokat neztem,amikor a kicsimet vaasztottam . Egy jegyzett kennelt talaltam magyarorszagon es a megkeresesemre azt mondtak,h elfogyott a kolyokkutyajuk :( Kisebbsegi szapis tesztalevesen nevelt kutyat meg nem akartam. (Ilyet lattam amstaffnal is. Tesztat adott a kocs.g a fejlodesben levo amstaffnak. Aztan en adjak ki szaz ezreket a mutetekre es meg futni se jart volna velem.)

2020. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A mi corsonk tele van energiával és imád mozogni, túrázni, de nem futni. Fiatalabb korában sokat játszott a többi kutyával, de egy idő után leült és úgy próbált birkózni a többiekkel. A hosszabb távú futásokra szerintem nem ők a legalkalmasabb fajta, de túrázni és nagyobb sétákra teljes erőbedobással mennek és bírják is. Előtte rotink volt és nagyon látszik az "olasz beütés", akikkel eddig találkoztam corsok, mind imádtak sziesztázni. :D

Szóval igénylik a fárasztást, a mozgást, de inkább többször és rövidebb ideig, mint a hosszabb és megerőltetőbb futásokat.

Valamint figyelj az ízületekre, sajnos a sok nagytestű kutya diszpláziás, ami óriási szenvedés számukra.

2020. febr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!