Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy magabiztosabb legyen a kutyám?

Figyelt kérdés

Sokszor persze nagyon jól jön, hogy nem egy domináns, akarnok típusú kutyám van, a kölyökkort és a kamaszkort is viszonylag könnyen átvészeltük, más kutyákkal szemben is megadóan viselkedik, ha valamelyik bele akarna kötni azonnal kihátrál, átenged idegen kutyának is labdát, botot, bármit és mivel ilyen nem is féltem attól, hogy más kutya bántaná. De azért ezt mégsem tartom feltétlen egészségesnek, attól félek, hogy ha ezt most nem kezelem jól, akkor később akár még félelmi agresszió is kialakulhat ebből, bár ennek egyelőre semmi jelét nem mutatja, soha semmilyen agresszív megnyilvánulása nem volt.

A legszembetűnőbb talán, hogy itthon, nyugodt környezetben is 3x kell neki szólnom, hogy ehet, övé a tál, amit elé raktam. Általában kézből eszik feladatért, de nincs mindig erre időm, lehet ez is összezavarja, de ismeri a "tied" vezényszót mégis többször kell mondanom, hogy elkezdjen enni, pedig látom rajta, hogy éhes, nyalja száját, néz rám meg a tálra, hogy egészen biztosan ehet e. Pedig soha nem bántottam, nem ütöttem meg soha, mindig elég volt erélyesebben rászólni, tenyésztőtől van, ahol konkrétan folyamatosan kényeztetve voltak, szóval nem hiszem, hogy valami súlyos kölyökkori trauma állhatna a háttérben, bár igaz, hogy mindig is elég kis önbizalomhiányos kutya volt.

A másik, ami miatt aggódok, hogy múltkor egy ivaros kan elég egyértelmű szándékkal kezdett közeledni felé (az enyém ivartalan szuka, szóval nem tudom, hogy a kan csak a környéken lévő más tüzelő kutyáktól volt rákattanva az enyémre is vagy csak le akarta dominálni), de úgy effektíve nem csinált semmit, nem kapta el a hátát, az én kutyám mégis visnyogva menekült a lábam mögé. Ezt én nem tartom egy normális reakciónak, most először láttam tőle ilyet, de nagyon megdöbbentett.

Ha több kutya jön egyszerre, őket is inkább kikerüli, aki kicsit is durvábban játszik, azoktól menekül. Szinte minden sétánk alatt van egy-egy olyan helyzet, amitől bepánikol, lefagy, pedig mindennap más kutyák között sétálunk, megtanulhatta volna már, hogy attól még, hogy többen jönnek, nem bántanak. Szóval nem azt akarom, hogy más agresszív kutyával szemben védje meg magát, sőt, de azért az jó lenne, hogy ha szinte vagy teljesen ártalmatlan szándékú kutyáktól nem kezdene el ennyire stresszelni.

Az elméleti részének már utánaolvastam, az ilyen szituációkban igyekszem én magabiztosan viselkedni, nem dicsérek rá a pánikra, nem nyugtatom, úgy teszek, mintha mi sem történt volna, de ez nem igazán használ.

Ami segített, hogy rengeteget tanítom pozitív megerősítéssel, ha sikerül rájönnie a helyes feladatmegoldásra akkor nagyon tud örülni magának, azokon a helyeken ahol tréningezni szoktunk már sokkal felszabadultabban viselkedik, sok mindenben javult, de az etetés és a más kutyáktól való félelem még mindig változatlanul problémás.

Egyébként 2 éves nagytestű kutya, szóval nem arról van szó, hogy az apró termete miatt túlféltettem volna.



2020. febr. 26. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az etetes: jol csinalod. Azert nem nyul hozza,mert szeretne,h kezbol add.


Tobbi kutya. Jarjatok kutyak koze jatszani. Neked latnod kell,’melyik kutyanak szimpatikus es azzal engedd jatszani. Amelyiken latod az agressziot,onnan hivd el. Menjetek el onnan.


Sokat vidd kutya tarsasagba. Nem lesz olyan felenk.


Szigoruan tartsd be a sorrendisegi szabalyokat,akkor megnyugszik es lelazul megjobban.


De igy is kulonlegesen jo vezer vagy.


Az egyutt futas a kutyaval nagyon eros stresszoldo kapcsolatepito es kozben tudod tanitsni dolgokra sokkal hatekonyabban,’mint maskor . Akar falattal akar dicserettel jutalmazva.


Hasonlo kutyam van nekem is. Laza,konfliktuskero(ennyire azert nem) es nagydarab tenyesztotol.


A tenyesztod nem szocializalta elegge. Az enyemet rendszeresen jatszatta a tobbi kutyajaval.

2020. febr. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 komis1 ***** válasza:

A kutyád sajnos ilyen, gyenge idegrendszerű. Nem akarlak elkeseríteni, de érdemben ezen nem fogsz tudni javítani. Ezért jól le fognak pontozni, mert mindenki azt akarja hallani, hogy mindent meg lehet javítani, helyre lehet hozni, aki majd ezt mondja, azt felpontozzák. Én azonban azt vallom, jobb az igazság.

Ismerem a szitut, mikor olyan kutyád van, aki senkivel szemben sem tudja magát megvédeni, borzasztó.

Amit javasolni tudok, találjatok olyan kutyapajtikat, egyet, akár többet, akikkel a kutyád összebarátkozik, már ismerősök, velük együtt sétáljatok. Úgy magabiztosabb lesz, elvégre a haverokkal együtt van. Ráadásul ha ez megy huzamosabb ideig, mondjuk egy évig, akkor már magában is nyugodtabban fogja fogadni a külvilág ingereit. De teljesen oké sosem lesz, csak némi javulás remélhető.

Az etetést illetően én azt javasolnám, hogy hagyj fel minden engedélyeztetessel, szabályokkal. Egy nagyon félénk kutyád van, ne korlátozd szabályokkal, inkább próbáld engedni, hadd tegyen saját belátása szerint. Még ha esetleg rosszalkodna, azt is pozitívumnak venném a helyedben. Nyilván az etetési időt te szabd meg, ne legyen egész nap előtte az étel.

A kutyapajtikat akár egy környékbeli kutyaiskolában is megtalálhatod. Elmész, megkérdezed a kiképzòket, tudnak-e olyan kutyát, amelyiket ajánlanák nektek pajtinak. Mikor én kutyaoviba jártam a kölyökkutyámmal ( aki óriás méretű), többször hoztak oda hozzánk a kutyaiskola vezetői rehabilitálandó kutyákat, akik féltek mjndenkitòl. Hisz az én kutyám egy békés ovis kölyök volt, de a nagy mérete miatt azt az érzetet adta a rehabiltálandó kutyának, hogy egy nagyméretű kutya mellett is biztonságban van.

De ha kiírod, merre vagytok helyileg, akár itt is jelentkezhetnek kutyások, akik szívesen barátkoznak veletek.

2020. febr. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!