Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél egyedül a kutyám és ugat,...

Fél egyedül a kutyám és ugat, mit tudok tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves csivava kutyusom. Nagyon barátságos, emberközpontú kutyus, nincs elkényeztetve, szófogadó, stb. Eddig a párommal éltünk hárman, ő műszakolt, így relatív kevesebbet volt egyedül a kutya, mert itthon volt vele attól függően milyen műszakban volt. De szakítottunk és elköltöztem, most új albérletben vagyok. Soha nem volt gond az ugatással, de amióta itt lakok, a kutya megállás nélkül ugat és nyüszög, amit a szomszédok nem díjjaznak... Munka előtt 1 órát sétálunk és minden játéka elöl van, interaktív meg mindenféle, rágókák, stb, van kuckója is ahova el tud vonulni, de ahogy kilépek az ajtón, nem érdekli semmi, a bejárati ajtó előtt áll és ugat/sír. Próbáltam azt is, hogy becsuktam a szobába, de addig birizgálta az ajtót, hogy valahogy sikerült kinyitnia. Sajnos 9 órát oda vagyok munkában és nem tudom magammal vinni... Borzasztó ez nekem is, nem tudom mit tehetnék... Ha nem marad más megoldás, akkor muszáj vagyok anyukáméknál hagyni, ott elvan és szeretik őt, de másik városban laknak, így én nagyon ritkán láthatnám :( Mit tehetnék? Nem akarom azt se, hogy neki rossz legyen...
2020. febr. 26. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Menj férjhez újra, vagy vidd el a kutyusodat anyukádékhoz. Kínzás az amit vele, és a ház lakóival csinálsz.
2020. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

A hiba ott volt, hogy egy kutyussal ha új helyre költözünk akkor szinte előlről kell kezdeni mindent, mint kiskutya korában. Szobatisztaság, lakáshoz szoktatás, mit szabad és mit nem, etc, az akár hosszú heteket, de ragaszkodóbb, kevésbé önálló kutyáknál akár hónapokat is jelenthet. A csivava pont egy ilyen fajta, szépen fokozatosan kellett volna hozzászoktatni a dologhoz, először csak fél-1 órára magára hagyni, és szépen tolni felfelé a határt.


Itt gondolom az történt hogy hétvégén elköltöztél, majd hétfőn minden átmenet nélkül elmentél dolgozni és magára lett hagyva 9 órára a kutyus. Aki egy új helyen szegénykém félt gondolom, azt se tudta hol van, visszajössz-e, ha igen, mikor, úgyhogy sírt. Aztán szépen megszokta, hogy ha nem vagy ott, akkor sír, úgyhogy most már mindig sír.


Azon túl hogy azt javaslom hogy a fenti hibát javítsd ki (magyarul kezdd el szépen lassan hozzászoktatni a kutyát ahhoz hogy egyedül lesz), a következőket lehet tenni. Azt nagyon jól csinálod hogy megsétáltatod reggel, próbálj meg egy kicsit intenzívebb sétát beiktatni, akár futást, akár kutyák közé vinni játszani, kergetőzni, ott jobban elfárad. Az a kutya amelyik a séta után képes 9 órán át ugatni, az nincs elfáradva:)

- próbáld meg a kis ketrecébe betenni, és úgy otthon hagyni (megint csak: szépen fokozatosan!) - hátha a ketrec biztonságérzete megállítja az ugatást

- próbálj meg hagyni neki valamit, ami a tiéd, hogy érezze rajta a szagodat

- ha az ajtó előtt sír csak, ne egedd oda. Legyen a nappaliban, vagy a hálóban, vagy ahol aludni szokott. El sem tudom képzelni hogy egy 1 kilós csivava hogyan "birizgálta addig az ajtót hogy valahogy sikerült kinyitnia". Miből volt az az ajtó, kartonból?:D

- próbáld meg bekapcsolva hagyni a tévét, valami lightos zene, vagy vegyél egy webkamerát amin keresztül néha tudsz szólni hozzá pár szót - a hangok megnyugtathatják valamennyire, hogy nincs egyedül

- próbálj meg nem nagy ügyet csinálni abból amikor elmész otthonról, és amikor hazajössz. Nem kell simogatni hogy jajj kiskutyám munka után jövök, vigyázz magadra. Egyrészt nem érti, másrészt annyit érez csak belőle hogy valami különleges dolog történik és ő sajnálva van. Erre meg nyilván sajnáltatással, hisztivel reagál. Ennek megfelelően, ha hazajössz se az legyen az első hogy babusgatod. Érezze azt, hogy abban hogy te jössz-mész semmi különleges nincs.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a fokozatosság a siker kulcsa.


Végső esetben tudsz venni ugatás elleni nyakörvet ami érzékeli ha ugat a kutya és vagy hangot ad ki vagy ad egy lightos elektrosokkot (csípést). Mielőtt jön valaki a hőbörgéssel én már próbáltam ki ilyen nyakörvet magamon és tényleg egy csípésről van szó. Nem mondom hogy kellemes, de a fájdalomtól messze van. És az én nyakamon vékonyabb a bőr, mint egy kutyáén. Természetesen az elején ehhez a nyakörvhöz is hozzá kell szoktatni és felügyelett mellett használni, aztán ha már megértette hogy miért van rajta akkor egyedül lehet hagyni vele.


Leges legvégső esetben ha tényleg minden veszve akkor van egy műtét (itthon legálisan elvileg nem végezhető, de az állatorvos álalában tud tanácsot adni hogy hol csinálják meg, ha ő maga nem) ahol a kutyus hangszálait picit visszametszik és továbbra is tud persze ugatni meg hangokat adni de nem úgy hogy az a szomszédoknak zavaró legyen. Hangtompító. Megint csak, nem kell hőbörögni, jobb ez, százszor, mintha egyszer elegük lesz a szomszédoknak és a levélnyíláson bedobnak a kiskutyának egy adag patkánymérget.


Ezt mind csak azért írtam le hogy az egyeshez hasonló paraszt válaszokra rá se hederíts, nagyon sok dolgot tudsz csinálni! Hajrá!

2020. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Végigolvasva, két dolgot elfelejettem írni:

- anyagi helyzetedtől függően opció még a kutyanapközi, kutyapanzió, vagy esetleg egy családtag, barát, aki rá tud nézni nap közben és kiviszi egy gyors sétára

- a rossz viselkedést kijavítani és visszafordítani sokkal több energia és idő, mint megtanítani a kutyát hogy alapból ne is rögzüljön nála semmi rossz. Úgyhogy legyél vele türelmes, és főleg, konzisztens!

2020. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tartsd be a sorrendiseg szabalyait ( Fennel; Kutyapszichologia!!’ Etologus irta!!! Mukodik. Ha elolvasod es megerted a szabalyokat,a kutya automatikusan lenyugszik,sokkal jobban szotfogad es nem fog nyusziteni meg folyamatosan ugatni,ha otthonhagyod!!
2020. febr. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. kedves kérdező, valóban van olyan műtét, amit a 2 es paraszt említ: átvágják a kiskutya hangszálait, így attól kezdve a kis kedvenc csak igen halkan hörögni fog tudni. Ez is megoldás...
2020. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!