Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Mudi tényleg olyan fajta,...

Enkidu kérdése:

A Mudi tényleg olyan fajta, hogy nem lehet egyedül hagyni, mert mindenben kárt tesz? Ha valaki egyedül lakik, akkor ne is gondolkozzon ebben a fajtában? (Ha pl el kell mennie dolgozni 8 órát).

Figyelt kérdés

2020. febr. 26. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök korában, de minden más fajtával így lenne.
2020. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy szobakutya, szóval kertesház, és/vagy rengeteg séta, sok-sok fárasztás. Mivel terelő munkakutya nem szeret henyélni, szóval ha nem foglalkoztatod, akkor talál magának szórakozást és ebből lesz a rombolás. De ez nem csak erre a fajtára igaz, hanem minden munkakutyára (beagle, juhászok.. stb).
2020. febr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is most fogok mudit vásárolni tenyésztőtől. Amikor felhívtam őket azt mondták, hogy elég esélyes, hogy károkat okozna a lakásban, ha szabadon van és itt főleg az első évet emelték ki. VISZONT! Ha normálisan foglalkozik vele a család (3-4 óra naponta) akkor tartható szobakennelben/ketrecben, de szigorúan csak arra az időre, amikor nem vagy otthon. Egyébként igényli a gazda közelségét és fontos, hogy minél több időt tölts vele, de ez a 8-9 órát simán ki kell bírnia, ha lemozgatod és feladatokat adsz neki. Egyébként mivel valóban terelő fajta érdemes a tenyésztő véleményét is meghallgatni kiskutya választásánál és egy nyugodtabb egyedet kérni tőle.


Amikor mondtam neki, hogy 9 órát vagyok távol és egyedül élek kicsit hülyének nézhetett, mivel mondta is, hogy ő is ennyit van távol, mert neki is van munkája. :D

2020. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik kutyát nem lehet egy percre sem egyedül hagyni az nem alkalmas a társadalomban való élésre és nagyon el lett rontva a nevelése. Eddig 3 mudim volt, + 2 kettő a családban és nem tapasztaltam az átlagostól eltérő gondokat. Kölyökkorban minden kutya megrág néhány dolgot.
2020. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!