Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom, hülye kérdés, de ez...

Tudom, hülye kérdés, de ez mitől függ?

Figyelt kérdés
Platinumot adok a kutyámnak. Webshopon ebben a pillanatban is 3.370/1.5kg kölyök táp. Ahol szoktam venni, 3990. Nem foglalkoztam vele. Most viszont felemelték kb. egyik napról a másikra 5.590re. Ezt ki dönti el vagy mi alapján? Nem hiszem hogy ennyiért bárki meg fogja venni.
2020. febr. 26. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent emeltek. Az euróhoz képest romlott a forint.
2020. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Késő van, nem tudom eldönteni hogy poénnak szántad-e, de az euronak ide nem sok köze van. Magyar termék, a saját webshopban változatlan árral.
2020. febr. 26. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bolt vezetése úgy ítélte meg, hogy ilyen áron is lesz rá vevő, ennyitől függ.

Még mindig kevesebben vásárolnak webáruházakban, így amíg van aki másfélszeres áron is megveszi, addig a boltok akkora hasznot tesznek rá, amennyit nem szégyellnek és amennyiért a lehető legjobban jönnek ki az árusítással.


Bár ilyen durva áremelés egyik napról a másikra még akár elírás is lehet, azért az tényleg nagyon ritka, hogy egyik napról a másikra másfélszer annyiba kerül ugyanaz a termék, inkább szép fokozatosan szokták feltornászni az árakat.

Én ilyen brutális emelést blackfriday előtt láttam, de ott ugye nagyobb cégek meg azért szoktak játszani, mert annak az árnak, amit leakcióznak az akciózás előtt 2 hétig érvényesnek kell lennie (tehát ha van egy tv ami 50.000 és utána akciósnak akarják feltüntetni ezt az árat, előtte 2 hétig magasabb áron kell árulniuk). De kétlem, hogy a platinum esetében erről lenne szó.

2020. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A bolt vezetése úgy ítélte meg, hogy ilyen áron is lesz rá vevő, ennyitől függ."

...vagy a gyártó emel árat vagy a nagyker, ha onnan szerzi be a bolt. Nagyon sok mindentől függ ez. Akár már az is áremelést jelenthet, ha a gyártó valami miatt késlekedik, a nagykerben pedig fogy a készlet, ilyenkor a nagyker emel, hogy tovább kitartson a készlet. A gyártó pl. olyan okokból emelhet, mert megdrágul az alapanyag vagy csak mert üzletileg így látja jónak (pl. drágulnak az alternatív termékek, ezért hozzájuk igazítják az árazást, stb.).

2020. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként megjegyzem a koronavírus miatt most Olaszország egyes területein késleltetik a postázást, szóval, ha onnan szerez be valamilyen alapanyagot a Platinum, akkor bizony ez is lehet akár a drágulás oka.
2020. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

S. Nikolas Nick

A kérdező írta, hogy a platinum webshopján maradt ugyanaz az ár, ezért tartja furcsának ezt az emelkedést a boltban, a platinum saját oldalán ugyanannyiba kerül mint eddig, ezért nem lehet, hogy a gyártó emelt rajta. Én legalábbis ezt szűrtem le a leírásból.

2020. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Jól értetted. A webshopban, és más boltokban is maradt az ár. Legaábbis 3 másik boltban néztem meg, és van, ahol 2490/kg. Ezzel szemben ebben a boltban 5590/1.5kg. Ezért nem értem a logikát. :) Köszi a válaszokat.

2020. febr. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!