Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a kutyákkal, ha kitör...

Mi lesz a kutyákkal, ha kitör Magyarországon is a járvány?

Figyelt kérdés

Ha karanténba kerül a gazdi kire bízhatja a kutyáját?

Ha kijárási tilalom lesz a panelkutyákat hogyan fogják sétáltatni?

Hogyan lehet megoldani a kutya etetését ha bezárnak a boltok? barfos kutyám van és kicsi a fagyasztónk, 2 heti adagot nem tudok eltenni, szerintetek érdemes lenne tápot rendelnünk?

Ha állatok is terjesztik, akkor elkobozhatják a kutyákat, macskákat, háziállatokat?


Nem pánikot akarok kelteni, de engem is megijeszt ez az egész, tudom, hogy a csapból is ez folyik, de egyre több helyen írják, hogy készüljenek fel az emberek, viszont állattartóknak még nem nagyon találtam tippeket és érdekelne, hogy felelős kutyatartóként hogyan tudok erre a helyzetre jobban készülni.

Igyekszem a lehető legreálisabban hozzáállni ehhez, de szerintem már túl vagyunk azon, hogy el lehessen bagatellizálni, ezért szeretném megkérdezni, hogy ti, kutyatartóként készültök-e és ha igen hogyan?

Előre is köszi a normális válaszokat, most tényleg nem az érdekel, hogy mennyire reagálják túl az emberek vagy mennyire nem, csak tippeket várok, hogy ha lehet, akkor hogyan kell erre felkészülni.



2020. febr. 27. 18:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél tápot, az is jobb mint a semmi gond esetén.
2020. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz semmi ilyesmi, se kijárási tilalom, se állatelkobzás, se áruhiány. Nem háború lesz, csak egy influenzajárvány, ami amúgy jelenleg is van.
2020. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is vegyél tápot, legjobb estben nem fogod használni 🙂


Mondjuk ez a setaltatas dolog tényleg egy jó kérdés, eddig erre nem is gondoltam 🤔

2020. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 mantis religiosa ***** válasza:
55%
Felesleges ilyeneken agyalni. Ha véletlenül igazi járvány törne ki, kisebb gondod is nagyobb lesz.
2020. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
Hát Kínában egészen brutális a helyzet az biztos. Nem hogy senkit nem érdekel, hogy mi lesz a háziállatokkal de hatósági parancs szól a meggyilkolásukra! Rengeteg videó van már fent ezekről én nézni sem bírtam. A rendőr vascsővel veri halálra a két kis pudlit amit akkor vett el erőszakkal a gazdáitól. Kivégzi az utcán a macskát hiába ordít a gazdája, szörnyű ami ott folyik. Azt hiszik, hogy az állatok is terjesztik ami lehet, hogy igaz de ez akkor is barbár és embertelen 2020-ban. Azt nem hiszem amúgy, hogy ilyesmire vetemednének az európai hatóságok bárhol is, legalább is remélem.
2020. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Kijárási tilalmat Kínán kívül még sehol nem vezettek be, szerencsére még nem fajult el ennyire a helyzet. Mellesleg Mo. jobb helyzetben is van, mert későn ér el hozzánk a vírus és lassan elkészül már a vakcina is, szóval kötve hiszem, hogy pont nálunk tetőzne majd a vírus.


A kutyák koronavírusa más, nincs köze a mostani járványhoz, ami embereket fertőz meg.

2020. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

Állatban eddig még nem mutatták ki, szóval elkobzás nem várható a jelenlegi álláspont szerint.

Aki szerint csak egy influenzajárvány... Hát, a halálozási arány kb húszszorosa, és a betegek 20%-a oxigénre szorul, szóval el nem bagatellizálnám.

Ugyanígy pánikolni sem kell. Kijárási tilalmat sehol nem rendeltek el, csak karantén alá vontak területeket. Azért egy zsák tápot vennék óvintezkedésnek, max ha nem lesz rá szükség, ha lecseng, odaadod egy menhelynek.

Ha meg kórházi karanténba kerül valaki, akkor ugyanúgy oldja meg, mintha más miatt kerülne kórházba.

2020. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#5 ezt a hírt én is olvastam, de először nem akartam elhinni, azt gondoltam, hogy csak nem ennyire barbárok az emberek, szinte biztos voltam benne, hogy ez is csak a kedélyek borzolása miatt lett kitalálva. A videókat szerencsére nem láttam, borzalmas, hogy ilyen megtörténhet.


Tápot biztos, ami biztos veszünk, de azért még mindig nem látom azt, hogy ezt kutyával hogyan fogjuk átvészelni...

2020. febr. 27. 19:13
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
Rászokunk a kutyahúsra. Legalább lesz mit enni, ha már úgyis kifosztják a boltokat.
2020. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

#5:

Az Kína és nem Magyarország, ott másképp intézkednek, de ha neked most az a kényszerképzeted támadt ettől, hogy majd itt is biztosan halomra fogják gyilkolni mások háziállatait, akkor egészségedre.

2020. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!