Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ugatják a szomszédot a...

Nagyon ugatják a szomszédot a kutyák kerítésen keresztül. Hogyan tudnám őket lenevelni erről?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk panelből kertes házas albérletbe. Távolságtartóak az emberekkel, ha idegen akar hozzájuk érni van, hogy morognak, de nem harapnak. Liftben stb. soha nem volt gond.

Most kertesbe költöztünk, a kerítés sima drótkerítés. Amikor kint van a szomszéd mint két hülye, acsarkodva rohannak a kerítésnek, bármit csinálok, nem állnak le, max egy-két percre. Egymást húzzák bele a hülyeségbe.

Más probléma velük abszolút nincs, de ez nagyon zavaró, nem szeretném bent tölteni az egész nyarat vagy hogy neadjisten megmérgezzék őket. A kerítés lecserélése nem opció, albérlet, nem nyúlhatunk hozzá, költeni nem is szeretnénk rá, mert nagyon nagy a telek.



2020. febr. 28. 08:15
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Mindenképp megpróbálok beszélni a szomszéddal.

Akkor egyelőre úgy néz ki, pórázon leszünk kint.

Az hülyeség lenne, ha kerítésen keresztül adna nekik jutalomfalatot? A hasukat szeretik.

Az egyik kutya egyébként egy tacskó, a másik keverék, agár-bull lehet.

2020. febr. 28. 09:09
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám, hogy én adnék neki jutalom falatot, nem a szomszéd, mikor ő is a kint van az udvarán. Egy idő után a kutya összeköti a jelenlétét a nasival és kevésbé lesz agresszív, inkább a kaja velejárójaként tekinti majd.

A másik, hogy minden rossz megmozdulást azonnal büntetnék, figyelem elvonást alkalmaznék vagy korlátoznám a mozgásterét. Elég munkás, de megvan az eredménye. A szomszédtól annyit kérnék, hogy éljen úgy, ahogy szokott és nézze el egy ideig a küszködést. Ha a kutya ugyanazt látja mindig és közben megtanítod, hogy most az a normális, hogy tőle 4 méterre kertészkedik valaki, akkor el fogja fogadni. Lehet, hogy a saját területét nem tudja még meghatározni, és a szomszédot betolakodónak érzi. Ezt kéne valahogy elfogadtatni vele. Az én tacskóm is utálta a szomszédot, de mikor át kellett jönnie ereszt tisztítani, akkor pórázra fogtam és végig korrigáltam a viselkedését. Egy nyár alatt eljutottunk odáig, hogy meg tudtuk kérni a szomszédot, hogy etesse a távollétünk alatt. Nem szaladt elé csaholva, de tiszteletben tartotta.

2020. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
a szájkosár a liftben kell.
2020. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt szólj a szomszédnak, hogy mi a helyzet, panelban voltatok eddig, ez most nagyon új még a kutyáknak, sok az új inger, elnézést kérsz, és türelmét kéred a probléma megoldásáig.

Másrészt pedig minden alkalommal rászólsz a kutyákra, és ha szót fogadnak, és csendben maradnak, kapjanak valami jutalomfalatot, amit szeretnek, idővel megtanulják a helyes viselkedést, és megszokják az új helyzetet, de nem fog egyik napról a másikra menni.


Nekem mentettem van, lakásban, járunk kutyafuttatóba is. Az én kutyámat olyan zajok zavarják, mint például roller, kerékpár, gördeszka... Szóval ezekhez szoktatnom kell, de az utca nem mindig alkalmas, van, amikor teljes a nyugalom a környéken, ingergazdag környezetbe kell vinnem, hogy ehhez szoktatni tudjam. Van egy futtató a közelünkben, ami gördeszkapark mellett van. Ha zajszoktatós sétát tartok, akkor felszerelkezek valami jó kajával, és abba a futiba megyünk, ott tudom, hogy általában találkozunk valami ilyen jellegű zajjal, ha mással nem, akkor autók járnak ott, rászólok, ha nem hallgat egyből, odamegyek mellé, leültetem, ha nem megy magától, lenyomom a hátsóját (nem erővel), és úgy tartom, amíg le nem nyugszik, ha megvan a kívánt állapot, akkor megy a jutalomfalat. Nem megy gyorsan, van, amikor visszább kell lépni, hogy legyen sikerélménye, és tudja, mi a jó irány, de haladunk, az utcán már nem akar rárontani a kerékpárosokra például, de a zajra még felfigyel, csak már nem lendül utánuk.

2020. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszed végig a tiltást. Rászólsz, egy pillanatra abbahagyja, te pedig már ki is pipáltad magadban a dolgot. Neki viszont még mindig ezen kattog az agya, két pillanat múlva újra ott lesz a kerítésnél. Az első tiltás után állj meg és várj. Ahogy látod, hogy elkezd ismét odafigyelni, azonnal tiltod. És mellette maradsz, amíg nem válik teljesen nyugodttá.
2020. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a kertes ház többek között azért kertes ház, hogy ne kelljen a kutyát pórázon sétáltatni benne.

Azt semmiképp nem javaslom, hogy a szomszéd adjon nekik bármilyen jutalomfalatot, mert a kutyákat alapban arra kell nevelni, hogy idegentől ne fogadjanak el élelmet!

Persze nevelgetheted a kutyákat az nem fog ártani, de nekem az a megfigyelésem, a kutyáimmal, hogyha valakit nagyon utáltak, annak mindig oka volt. A kutyának nagyon éles az ösztöne az ilyesmire és érdemes rá odafigyelni!


Én a helyedben egyébként albérlet ide vagy oda, beinvesztálnék nádszövetre, ami a ki-belátást gátolja és a probléma megoldva. 30ezerből bebugyolálhatsz 100m kerítést.

2020. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%
"Persze nevelgetheted a kutyákat az nem fog ártani, de nekem az a megfigyelésem, a kutyáimmal, hogyha valakit nagyon utáltak, annak mindig oka volt." - Nem minden kutya bizalmaskodó, az én mentettem eleinte olyanoknak is nekiment volna, akikre oka nem volt, egyszerűen csak az előélete miatt a legtöbb emberben potenciális ellenséget látott. Meg kellett tanítani neki, hogy van, akiben megbízhat. A kérdező esetében meg inkább az újdonság, az idegenség az, ami okozza ezt.
2020. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Alapból bizalmatlanok sajnos mindenkivel, mentett kutyák, félnek az idegenektől.

A nádszövet jó ötlet, csak sajnos a hang is zavarja őket, de félmegoldásnak jó lehet.

Megpróbálom a pórázos-jutalomfalatos dolgot, jobb ötletem nincs :(

Nagyon kellemetlen. Minden esetben szót fogadnak nekem, ez a nagy kivétel.

2020. febr. 28. 12:48
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

Válaszolók többsége biztosan nem tart kertesházban kutyát.

A kutyáid védik a területet, ők nem azt látják, hogy "ott a csúnya szomszéd, ugassuk meg" hanem az, hogy valaki a kerítés túloldalán van, "el kell zavarni a területünkről". Az én kutyám is bárkit megugat a kerítésen keresztűl, azt is akit ismer és jóban vannak, főleg ha az adott illető beszél hozzá vagy csak ácsorog a kerítés mellett (aki simán elsétál azt nem ugatja). Persze tiltani kell ha épp ott vagy de gondolom nem 0-24ben vagy a kutyáid seggében. A legegyszerűbb, ha sima náddal befeded a kerítést (nádszövet néven fut). Így nem látnak át, nem is fognak ugatni.

2020. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az lemaradt, hogy eszedbe se jusson rászoktatni őket, hogy kerítésen keresztűl etessék őket. Pont, hogy arra kell őket tanítani, hogy nem ehetnek fel semmit amit bedobnak. Pláne ha ugatósak. Egy pillanat alatt lemérgezi őket egy idióta.
2020. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!