Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatbarátok. Ti mit tennétek,...

Állatbarátok. Ti mit tennétek, ha az utcán megtámadna titeket egy kutya? Csak úgy, a semmiből.

Figyelt kérdés
2020. febr. 29. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nyilvan vedenem magamat, ahogy tudom, bar nem tudom, ket puszta kezzel lenne-e eselyem egy nagyobb vagy kozepes testu agressziv kutya ellen, altalaban nincs nalam vasrud vagy baseballuto az utcan :)

Allatbarat vagyok, de nem embergyulolo, ha az allat tamad elobb, plane a semmibol, akkor jogos az onvedelem.

2020. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Amit mindig. Szisszenne a paprikaspray, vagy durranna a gázpisztoly.
2020. febr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen nem letezik. Mindig azt tamadjak,aki fel toluk,ha tamadnak. Rengeteg koborkutya kozt setaltam hetekig minden nap,sose voltak agresszivak meg tamadok.
2020. febr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ mi van nálam. Munkámból adódóan elég sokszor támadnak rám kutyák. Amikor kezdő voltam nem készültem fel ilyen szituációkra így az első 1-2 alkalommal puszta kézzel kellett védenem magam. Azóta mindig van nálam paprikaspray.
2020. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

3 Szerintem egy normalis, mentalisan ep koborkutya alapbol nem tamad, de mondjuk ha nagyon rossz tapasztalatai vannak emberekkel, folyamatosan vertek, harci kutyanak kepeztek es kiszokott otthonrol, akkor tamadhat. Es attol meg, hogy az ember cseszte el a kutyat, nem lehet senkitol elvarni, hogy akkor o ott artatlan emberkent varja a halalt.

Mondjuk a spray jo otlet, ha van valakinel.

2020. febr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mit tennék, akkor derülne ki. Vannak praktikák, hogy mit érdemes tenni, de ezek mind szituáció függőek. Nemrég megtámadt nálunk egy kerítés mögül kiszaladó kutya egy idős embert, akinek durván 1 mp.-e volt a cselekvésre. Na most 1 mp. ahhoz elég, hogy az ember lekuporodjon a földre vagy maga elé emelje a kezét.
2020. febr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rodi91 ***** válasza:
87%
Akart már megtámadni koborkutya,én megelőztem azt,hogy valóban még is támadjon. Hangosan üvöltöztem,ilyen morgó hangon,meg dobbantottam a lábammal,és felemeltem a kezeimet,hogy nagyobbnak tűnjek. A kutya megijedt,és elfutott.
2020. febr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Megpróbálnám leverni magamról, kiabálni, hogy ha valaki a közelben van, akkor esetleg tudjon segíteni. Ha jött valaki, mondanám, hogy próbálja meg övvel lefojtani az állatot. Ez a legkíméletesebb és leghatékonyabb módja egy támadó kutya ártalmatlanításának. Az állat még pár másodpercig nem kelne fel, addig lenne idő elmenekülni. Ha még nem támadt meg, akkor levenném a kabátom, ha van, vagy a táskám és azt tartanám magam elé. Rögtön körül néznék, hogy van e a közelemben valami bot, vagy egyéb improvizált pajzs, eszköz, amivel távol tudom tartani magamtól. Abban az esetben, ha még nincs közel, és van rá lehetőség, akkor felmásznék valahova, például kerítésre. Ha a kutya rámakaszkodott a kiabálás nem használ, nincs ott senki, a rúgás nem használ, utolsó esetben megszúrnám, előszor csak a lábát, ha teljesen szájzárat kapna és nem lenne ott senki továbbra sem, nem engedne el a lábon szúrásra sem, akkor nagyon rossz szájízzel, de tarkón szúrnám. Ezt csak abban az esetben, ha tényleg nem tudnék már mit csinálni. Egy életre megnyomorodni, vagy esetleg meghalni nem akarok egy megvadult állattámadás miatt. Utána pedig rettentő mérges lennék a gazdájára, ha nem kóborkutya, mert ilyenre nem akarom sarkallni magam.
2020. febr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

szabályok:

1. nem fordítasz neki hátat mert akkor biztosan megtámad, mindig felé fordulsz, oldalra fog kerülni, követed, ráfordulsz.

2. nem nézel a szemébe, nem hergeled, csak úgy rá nézel

3. lassan hátrálsz

4. ha kisebb testű akkor sokszor elég lehajolni a föld felé mintha követ vennél fel és már spuliznak is

5. ha van nálad valami azt magad elé tartod, alapból annak fog neki menni és nem neked, táska, szatyor még a sapka vagy a sál is jó

6. higgadt maradsz, vagy nagyon agresszív, mikor mi jön be, kutya függő

7. nem futni, az a gyávaság jele, csak bátrabb lesz tőle a kutya


Nekem volt olyan hogy egy rotveller, egy véreb és egy németjuhász 2 év körüli felnőtt kutya háromszögbe fogtak, sehol a gazdájuk na az volt meleg pite, de karc mentesen magamtól kijutottam.


Amúgy vigyél sprét magaddal, meg van valami sip is.

2020. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
66%
Azért ez elég durva, hogy azért mert minden elmebeteg tarthat kutyát paprikasprével meg támadás ellen felkészülten kell élni ha valahova menni akarsz. Majd magyarázd meg egy autista vagy down szindrómás gyereknek is, hogy ne féljen, ne fusson, ne tegyen hirtelen mozdulatot. Nevetséges hogy annyira sem értékelik az emberéletet, hogy szigorúbb feltételekhez kössék a kutyatartást. Ott kezdődne, hogy nem tud kiszökni, meg hogy ráteszik a pórázt ahol ki van írva hogy kötelező. Ettől még állatbarát vagyok, nem egy állatot mentettem is, de amit már megengednek a kutyatartóknak (nem mind minősül gazdának), az már emberek életét veszélyezteti. Egy-egy öregember meg néhány kisgyerek még biztos belefér a jogalkotóknak. Majdnem minden harmadik ismerősömet érte már kutyatámadás önhibáján kívül, többségüket gyerekkorában, egész életükben magukon viselik a nyomát, van aki a homlokán, van aki a szeme alatt, van aki csak a combján. És ha nem támadnak meg senkit, csak ott vannak ahol nem kellene, akkor sem értem mitől normális, hogy félni kell azoknak akik A-ból B-be próbálnának közlekedni.
2020. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!