Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a fojtó nyakörv?

Hogy működik a fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés

Valószínűleg buta kérdés, de nem tudom elképzelni...

A kutyám többnyire szépen sétál, de ha másik kutyát lát, annyira oda akar menni, hogy nem tudom sehogy kizökkenteni, se szóval, se érintéssel, se jutalom falattal. Annyira húz, hogy hörögni kezd és félek, hogy baja lesz.

A fojtó nyakörvről olvastam, hogy húzás gátlónak is nevezik.


Szóval ugye nem fordulhat elő, hogy megfojtja magát vele a kutya???


2020. márc. 1. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A kutya nem hülye, tehát nem fordulhat elő, de alapvetően az elv ugyanaz, fojtogatod a kutyát vele.
2020. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fojtónak pont az a lényege hogy fojt.

Tehát ha a kutya elkezd húzni akkor szorul a nyakörv ha a kutya enged és nem húz, szépen melletted sétál akkor olyan mint egy nyaklánc.


Viszont fontos, hogy a fojtó nincs jó helyen semmit se ér. A fül tőnél kell elhelyezkednie állandóan hogy érjen is valamit. Egy egy rántás a kutyának és megérti. De ezt csak akkor szabad használni ha tudod mit csinálsz.


Inkább menj el kutyasuliba vele hogy megtanuld irányítani, kontrollálni a kutyádat. :)

2020. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

2 nekünk sem tudták a kutyaiskolában semmit elérni, max azt hogy hátsón csípte a kutya az oktatót. És ez még a legjobbak közül való volt, mert a kornyékbeli többi iskola a problémásabb kutyákra csípőből azt mondta, hogy adják inkább le.


Kérdező, az enyém is ilyen volt, és a fojtó nem sokat ér. Inkább fuldoklik de azért is húz. Nagyon sok munkával elértem azt, hogy most 3 évesen jön mellettem, és ha megfeletkezik magáról, akkor kicsi rántás meg rászólás, és visszajön mellém. Ha macska van, akkor viszont nem lehet bírni vele.

Annyi hogy nekem lánc van, de nem fojtóként, hanem fixre állítva. Így elég kényelmetlen neki ha húz, viszont nem fojtja.

2020. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs vele, de az nagyon fontos, hogy a fojtót egészen a nyak felső részére kell elhelyezni, akkor tud jól működni (ahogy a #2-es is leírta). Ezt mindig szoktam hallani a kiképzőtől, mert elsőre egyáltalán nem nyilvánvaló dolog és rosszul helyezik fel. Esetleg még a szeges nyakörvet lehet kipróbálni, de ha a fojtó nem működik, akkor szerintem ez sem fog...
2020. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "fojtót" lehet helyettesíteni a "rászorít" kifejezéssel.

Ha egy kutya szorosra feszített fojtóval húzza végig a gazdáját a járdán, akkor naná, hogy fuldoklik.

A fojtó nyakörv helyes, érezhető használata akkor megfelelő, ha laza póráznál egy istenes, gyors rántást kap a nyakörv, majd ismét laza következik.

Ott rontják el az emberek, hogy feszülő póráznál akarják megrántani a nyakörvet és nem is igazi rántást tesznek, hanem húzzák a pórázt, mert szegény kutya, ne fájjon neki.

Ilyenkor csak egyre jobban szorítják a kutya nyakát, de a kutya csak fulladozik. A gyors rántás olyan, mintha pl az anyakutya rászorít a rosszalkodó kölyökre. Nem szorongatja a kölyök torkát, hanem gyorsan odacsíp, ráfog.

2020. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!