Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Dashing...

Mi a véleményetek a Dashing Dawn border collie kennelről? Hobbyra jók a kutyáik? Lehet velük hobby szinten sportolni vagy tényleg csak show kennel?

Figyelt kérdés

2020. márc. 1. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most végignéztem a kutyáikat, a felének még képességvizsgája sincsen, van egy-kettő akik értek el helyezést terelő versenyen, egy amelyiknek megvan a BH vizsgája. Ez alapján abszolút show kennel, nem tudom, hogy a tenyésztőnek nincs ideje/kedve többet foglalkozni a kutyáival vagy tényleg nem képesek többre, mindenesetre komolyabb sport célokra nem tőlük választanék.

Ettől függetlenül hobbira jók lehetnek, attól még, hogy show kennel nem jelenti azt, hogy semmit nem lehet velük kezdeni. Hobbi versenyzésre munkavonalas bordert nem is adnak, azzal a kutyával nem teheted meg, hogy ha mégsincs kedved sportolni, akkor foglalja le magát, a show kutyák nyugisabbak, de közel sem tehetetlen kanapékutyák. A show vonalon ami problémás lehet, az az idegrendszer, ha még egy képességvizsgája sincs a szülőknek, akkor nehéz felmérni, hogy mennyire stabil kutyák, sajnos rengeteg az ideggyenge border. De ha meglátogatod a kennelt úgyis látni fogod, hogy hogyan viselkednek a kutyáik, ha folyamatosan feleslegesen ugatnak, pörögnek, esetleg indokolatlanul megijednek tőled, akkor onnan ne hozz kutyát.

Ami nekem még furcsa, hogy borderhez képest nagyon zömökek a kutyáik, én jobban szeretem a nyúlánkabb, kecsesebb bordereket, sportra is alkalmasabbak. Szóval szerintem ne vesd el teljesen a show vonalt, fantasztikus eredményeket lehet elérni egy show vonalas borderral is, ha rendben van az idegrendszere egy hétköznapi gazdinak egyszerűbb is, mint egy munkavonalas borderrel, csak ezt a kennelt kezeld azért fenntartásokkal. Border kennelek közül én egyébként őket néztem: [link] ez is inkább show vonal, de sok terápiás kutyájuk van, szóval nagy eséllyel jó idegrendszerű kutyáik vannak.


Milyen sportra szeretnéd egyébként a kutyát?

Mert mondjuk ha agilityre, akkor azt nagyon át kell gondolni, hogy milyen szinten, mert az a sport annyira telített, maxi kategóriába annyi jó border van, hogy komoly versenyeken azok nyernek, akiknek több évtizedes tapasztalata van, aki olyan szakértelemmel tud kutyát választani, amilyennel tényleg csak a legtapasztaltabbak rendelkeznek. Egyszerűbb mezei versenyekre viszont egy jó, drive-os show vonalas kutya is jó lehet.

A terelés még nem túl népszerű sport itthon (az agilityhez képest), ott nagyobb eséllyel lehet komolyabb eredményeket elérni kezdőbb gazdáknak is, viszont az nagyon ösztönalapú, ha nincs benne a kutyában, akkor cseszheted. Ezért fontos a képességvizsga, ha terelni szeretnél, akkor a Dashing Dawn jobb választás, mint amit én javasoltam, az nagyon nem ez az irány.

Az obedience majdnem ugyanaz mint az agility, talán még nem olyan népszerű, de igazán komoly eredményeket ott is munkaborderrel lehet elérni.

A lényeg, hogy ha van egy kiválasztott sport, amire keresel kutyát, akkor nézd meg, hogy az adott kennelben azok a kutyák mennyire alkalmasak rá, van-e ezirányú képzettségük, mert az rengeteget számít és nagyon eltérő lehet, látod a pieces of dream kennelnek jó terápiás kutyái vannak, de azok meg valószínűleg terelésre nem lennének annyira alkalmasak. Ha nincs egy konkrét sport, csak valamit szeretnél csinálni a kutyával, akkor meg az legyen az elsődleges szempont, hogy stabil idegrendszerű kutyák legyenek.


Illetve annyit még szeretnék hozzátenni, hogy egyik kennellel sincs személyes tapasztalatom, szóval a honlapjuk alapján írtam az infókat, ismeretlenül szerintem ezeket érdemes átnézni, hogy vannak-e munkaeredményeik is a kutyáknak, ha igen, akkor milyen sportban, küllemre mennyire felelnek meg a fajtastandardnak és mennyire a te elképzeléseidnek (ilyen pl. a fül, nekem nagyon tetszenek az állófülű borderek, ezért engem nem zavar ha kicsit csálébb fülűek, viszont ha genetikailag nem hordozzák a szép "visszatört" borderes füleket a felmenők, akkor egész kölyök korában lehet majd ragasztgatni, ha te olyan fülű kutyát akarsz).

2020. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kutyussal agilityzni szeretnék de csak hobbyból, esetleg még másba is belekóstolnánk de nem nagyon magas szinten.A Pices of a Dream kennel is tetszett de úgy láttam nekik nem lesz mostanában almuk. Azt nagyon megköszönném ha ajánlanál még olyan kenneleket akiknek most tavasz környékén lesz almuk és jóknak tűnnek.
2020. márc. 2. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!