Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy túl...

Honnan tudhatom, hogy túl gyorsan növekszik e a kutyám?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyám van, 5 hónapos, az első saját kutyám. Csomó fórumon írják, hogy ilyen olyan bajai vannak a kutyáknak, mert túl gyorsan nőtt.

Lehet, hogy az enyém is túl gyorsan nő?


Illetve sétánál többen mondták, hogy jó húsban van. Én nem szeretném, ha dagi lenne. Csak annyit adok neki, ami a táp etetési útmutatójában van és nem is eszi meg mindet.


Az állatorvos nem szokott mondani semmit rá. Jót se, rosszat se.


Hogyan lehetek biztos abban, hogy rendben van a kutyám?


2020. márc. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Dobbermann vagy staffi? A horpasz latsszon. A bordai enyhen latsszanak. A jarokelok megallapitasa,h tulsulyos. Akkor jon a santitas ugyetlenseg. Nalunk is ez volt. 3 kg-t fogyasztottam le azegenyt ,latszik abordaja es azota ugyes,nem santul le jateknal futasnal.
2020. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A túl gyors növekedés jele a csonthártya gyulladás, ami sántaságban jelentkezik. Ha nem eszi meg a kutyád az összes ételt, amit elé teszel, többet kap, mint, amire szüksége van.A meghagyott adagot eleve vedd le a következő etetéseknél. Az eteési útmutató általános. ha a kutya kerekedik, kevesebb kel neki. Ha sovány, több kell az ajánlottnál.
2020. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Labrador.


Ha nem eszi meg az egészet, mindig ekveszem tőle és legközelebb nem kap többet. De akkor visszaveszek az adagból.

Nem láttam még sántítani.


Köszönöm a segítséget.

2020. márc. 1. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kölyöknél eleve inkább kevesebbet adj mimt többet. Elég hízékonyak kicsinek, a labik meg főleg, de ők felnőttkorukban is. Ő még szerencsés mert a kora miatt könnyen leadja a felesleget.
2020. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!