Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyus kap a kéz után?

4 hónapos kutyus kap a kéz után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos akita inu kiskutyánk van, 9 hetes kora óta van nálunk. Eddig semmi hasonló baj sem volt, de 3-4 napja elég erőteljesen odakap a kezünk után egyes helyzetekben.

Például meg van neki engedve, hogy a hátsó ajtón a kis előtérig bejöjjön, sokat szokott ott ülni meg játszani mikor ott vagyunk, de ha ki akarjuk tenni (utasításra nem megy ki ezért kitoljuk) akkor elég erőteljesen odakap a kezünk után. Nem harap meg, de azért sokszor bevérzik a seb (még tejfogai vannak). Valamint eddig mindig játékkal játszottunk kint közösen, de mostanában felugrál a kézhez és erőteljesen elkapja. Ha rászólunk vagy rácsapunk az orrára akkor még inkább csinálja, még inkább ugrál, alig lehet leállítani. Ilyenkor meg szoktuk szidni és egyből bejövünk (abbamarad a játék).

A segítségeteket szeretném kérni, mi lenne a helyes nevelési módszer ebben a szituációban?

Előre is köszönöm mindenkinek.


2020. márc. 1. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Az ajton mindig a vezer megy ki eloszor...


Te azt kommunikalod a kutya fele,h kitolod,azaz o megy ki eloszor,h o feletted all a rangsorban.


Lent marad egesznapra az etele?? Az is hiba.


A veres nem hoz etedmenyt, “ csak “ a bizalmat,tekintelyt veszted el. Ami az alapja lenne a parancsaid teljesiteyenek.


Ha rakap a kezedre,nem szoval elintezed es rogton otthagyod,elmesz mashova. Ha meg utana is jatszok,akkor elfogadottnak titulalod a kezbeharapdalast. Sok helyzetben lesztek meg tesztelve,h tudtok-e falkavezerkent viselkedni vagy nem. A reakciotokbol jon le,h alkalmasak vagytok-e vezernek. Ha elkezdesz uvoltozni,dramazni,nem vagy alkalmas. Pl.


Felugral. Levezetetlen energia. Viszitek szakadni a szabadba? Athivtok mas kutyat jatszotarsnak gyakran? Ti nem tudtok vele ugy birkozni,ah mas kutya tud. Nincs lefarasztva a kutyatok.


Magasabb energiaszintu kutyat vettetek,mint,amit vallalni rudtatok. O szanhuzo kutya,regeteget kell futnia es sulythuzni.

2020. márc. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nem tudtam, hogy kiküldésnél is figyelni kell erre, mostantól így teszünk!


Nem, sosem marad lent az étele, sőt, már megtanulta, hogy csak akkor kezdhet el enni amikor engedélyt kap, ezzel szerencsére nincs baj.


Az orracsapást nem verésként kell értelmezni, odacsapunk de nem olyan erőset, hogy fájjon neki, csak hogy megérezze.


Igen, mint mondtam ha játéknál harap azonnal bejövünk.


Szintén igen. Kutyaiskolába is járunk, naponta rengeteget futkározunk a kertbe, plusz kint is sokat vagyunk. Az igazság viszont az, hogy nem nagyon akarnak vele játszani a kutyák mert még kölyök, szegényt mindig lemorogják akárkinél próbálkozik. Lehet keresnem kéne neki egy hasonló koru kutyust?

2020. márc. 2. 06:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt eleve meg kellett volna tanítani már ennyi idősen, hogy a kiküldés-behívás nem választható opció. Az enyém is be-bejön néha, de ha szólok neki hogy kifelé, akkor feltápászkodik és kimegy.


Ne taszigáld a kutyát, teljesen felesleges. Próbáld meg kicsalni először a játékával vagy jutalomfalattal. Ha kimegy rendesen, akkor megkaphatja.

Én a helyedben kajáltatás előtt hívnám be, aztán a vacsijával csalnám ki. Ha kimegy, akkor megkapja. Így legalább kellemes élménnyel kapcsolja össze a kimenetelt és nem úgy éli meg, hogy ki van tolva az ajtón és utána nem lát titeket.


Nekem is baromi makacs kutyám volt, én erről a kapkodásról csak úgy tudtam leszoktatni (mindent megpróbáltam én is), hogy lenyomtam a földre és addig ott tartottam, amíg le nem nyugodott. Utána elengedtem. Kb a 4.alkalom után rájött, hogy felesleges keménykednie, mert én vagyok az erősebb.


Az orra csapást szerintem inkább jàtéknak veszi mint fegyelmezésnek, szóval próbáld meg a földön tartani, amíg rá nem jön, hogy semmi értelme kapálózni.

2020. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ui: az nem baj ha lemorogják a kutyák, valószínűleg velük is ilyen pofátlanul játszik és egy kicsit helyreteszik, az nem árt neki. :)


A kutyasuliban nincs ovi vagy valami, ahol hasonló korúak vannak?

2020. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az akita egy elég nehéz fajta.

Orrára nem csapunk, nem érsz el vele célt.

Harapást fizikailag meg kell akadályozni, nem szabad engedni, hogy megkapjon! Határozottabb nevelést kezdjétek el. Ha nem akar kimenni, ne kitoljátok, hanem a nyakörvénél vagy ha nincs rajta, nyakbőrénél fogva határozottan vezessétek ki.

Harapási ösztönét ún. rongyozással vezessétek le. Azt húzhatja, haraphatja, kezet nem. Ti irányítsátok a játékot is.

Kutyaovit, sulit erősen javaslok, mert ha már most gondok vannak 4 hónaposan, a kamaszkor egy katasztrófa lesz.

2020. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!!

Kutyasuliba járunk, ma sikeresen találtunk egy hasonló korú kiskutyát akivel fergetegeset játszottak.

Tényleg nagyon köszönöm, a földre nyomást és a kicsalogatást is alkalmazni fogjuk.

2020. márc. 2. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!