Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyusomnok,...

Mi baja lehet a kutyusomnok, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Felnőtt komondorról van szó, hétvége óta étvágytalan, a legfinomabb falatokra is elfordítja a fejét, elesett, sokszor percekig áll ugyanabban a pózban behúzott farokkal...Igazából más tünete nincs, megnyomkorásztam, a szájába is belenéztem, semmi, talán picit hunyorog, de a szemén se látok elváltozást, viszont száraz az orra és sokat iszik. Úgy egy éve vacakol az étvágya-a doki ezt letudta finnyássággal de hiába váltogatom a tápot, soványabb, mint a másik két kutyám.

Mivel tanyán élek, nem tudom dokihoz vinni (kocsim nincs), felhívtam és estére ígérte magát, de fanyalgott, hogy ez kevés tünet...

Azt ne mondjátok, légyszi, hogy nincs baja, mert látom, hogy beteg, inkább arra lennék kíváncsi, más tapasztalt-e ilyesmit a kutyusánál, illetve mire számítsak, mit tud tenni a doki...Köszi a válaszokat előre is.


2020. márc. 2. 08:09
 1/9 anonim válasza:
12%
Nezted a fulet?? A mienk igaz nem nagytestű de mikor begyulladt a füle ugyanezt csinálta! Neki kiderült h megedte a macska száraz ételét ezért gyulladt be, de nagyon nehezen jött ki belőle !
2020. márc. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, hogy tudsz tanyán autó nélkül élni?


Valószínű helyszínen az orvos sem tud túl sokat mondani.

2020. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha ivaros szuka, lehet méhgyulladása. Az enyémnek is hasonló tünete volt. Konzervatív kezelés mellett, ivartalanítottuk.
2020. márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld rá az orvost , vegyen vért és küldje laborba..

Cukorbetegség, vese elváltozás is lehet az ok.

Ránézésre nem lehet diagnosztizálni. Ezt még a vidéki orvosnak is tudnia kell. Annyit azért csak tud, hogy vér és vizelet vizsgálatokkal valamivel többet lehet megtudni.

2020. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel, teljes labor. Szólj a dokinak, hogy így készüljön. Vagy ha az a doki nem megfelelő (amit annak alapján gyanítok, amit írsz), akkor keress egy másikat.

Így a leírásod alapján, mert ránézésre egy orvos sem tudná megmondani, mi baja, ezer és egy oka lehet.

2020. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ne tápot válts hanem dokit. Ha sokat iszik cukkorbeteg lehet. A póz is elárulhat valamit, ha behúzott farokkal áll és homorítja a hátát, behúzza a hasát, akkor a veséjével van baj. A behúzott farok általában fájdalmat jelez. Mindenképpen fontos a labor (vér, esetleg vizelet). De lehet egyszerűen bél parazita is.
2020. márc. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na ha bárkit érdekel: este jött a doki, vett két kicsi ampullányi vért, első körben Lyme-kórt, babéziát és szívférgességet keres. Van bolhanyakörvük, meg csepegtetem is a szőrüket, de aláírom, így a téli időszakban tényleg nem úgy figyeltem a védekezésre, és lehet, hogy volt bennük kullancs, bár nem tartom valószínűnek. Mindenesetre a másik két kutya most kapott védőoltást Lyme ellen, Miki (amúgy 3 éves ivaros kan) meg antibiotikumot szuriként (mondjuk ezt annyira nem értem) meg egy erősebb féreghajtót. (ezt is szoktam adni, de ez van...)

A vesét meg a májat egyébként a doki is mondta, szóval most ellenőriznem kell a pisi-kakit is. Elvileg pénteken jön erre eredménnyel, ha nem talál semmit, jön a hiánybetegségekre való keresés, hétfőn pedig bevisszük UH-ra.

Köszi az eddigi tippeket, zöldítettem mindenkit, szurkoljatok légyszi!

2020. márc. 3. 00:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Szurkolok!
2020. márc. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szurkolunk, jobbulást!
2020. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!