Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Háború a kutyak. Ki ellen?

Háború a kutyak. Ki ellen?

Figyelt kérdés
Budapest, 15. kerület... Park, rengeteg zöld terület, játszóterek, ideális környék.. lenne, ha nem lenne minden talpalatnyi zöldfelület kutyakaki... 1 éves a gyerekem, most indult el. Nem telik el egy nap, hogy ne sikáljam egyik, másik, mindkét cipőjéről a gusztustalan cuccot. Hova forduljak, hogy legalább rakjanak ki zacsikat, gyűjtőket? Komolyan, olyan mérges vagyok, hogy fel tudnék robbanni.... Ja, van kutyánk, de én felszedem.... Nyilván a játszótéren leszünk sokat, ami el van kerítve, de azért szeretném ha máshol is tudna mászkálni...

2020. márc. 2. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az önkormányzathoz. Ők raknak ki gyűjtőket és zacsikat. Ha van értelme. Ha nem lopják el az összes zacskót, ha nem rongálják meg a szemetest, ha nem nyomkodnak bele háztartási hulladékot.
2020. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi településünk facebook csoportjában ez is folyamatosan vita tárgya. A rossz dolog még az, hogy a normális kutyásokat is egy kalap alá veszik ezekkel.

Nekem is többször szóltak már be agresszívan idegenek, hogy kutyaszart remélik felszedem, miközben ott lobogott a zacskó a kezemben.

Azok meg akik nem szedik fel, ezek után sem fogják és persze őket soha nem találják be.

2020. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mit tenni. Nem telik egy úgy hét, hogy a saját kutyám utáni felszedés közbe ne lépnék bele egy másik kakiba... A környékünkön már ki lett próbálva minden békés módszer, a kis zászlók a kakiba, a figyelem felhívó papírok, a kihelyezett zacskók - de aki bunkó, az bunkó is marad. Az a legszebb, hogyha az ilyen emberre rászólnak, akkor még ő van felháborodva. Nem tudsz mit tenni.
2020. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Egy hónapra kellene megtízszerezni a civilruhás közterületfelügyelők számát, akik keményen büntetnék a szemetelést. Aki nem szedi fel a kutyakakit, aki kidobja a kocsiablakon a cigarettacsikket, elhajítja a csokipapírt... HA elterjedne a köztudatban, hogy ezért sok pénzt lehet fizetni, mindenki meggondolná, elindul-e kutyát sétáltatni zacskó nélkül.

És nem, nem kell az önkormányzatnak zacskókat raknia sehová. Minden háztartásba kerülnek be nylonzacskók a bevásárlásnál, azokat kiválóan újra lehet így hasznosítani. De ha valakinek nincs elég, a gazdi vegye meg a megfelelő szaküzletben a megfelelő zacsit.

2020. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolom, hogy Újpalotán laksz? Mert ha igen akkor ebbe bele kell törődnöd ugyanis ott akkora suttyók laknak, hogy simán ott hagyják a járdán is a sz*rt rendszeresen. Ez sok-sok éve így van már és nem fog változni.
2020. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szomszédos Újpesten ez ugyanúgy probléma, szintén egy saját kutyám után rendesen feltakarító gazdi vagyok.

Sajnos azt látom, hogy amíg nem ellenőriznek, és nem tartatják be a szabályokat (ugyanis ez jogszabályban van rögzítve), addig ott fogják hagyni.

Nem tudom, mi kellene ahhoz, hogy kimenjenek razziázni és büntetni időnként.

Mondjuk nekem duplán bosszúság ez, mert ráadásul szuka kutyám van, és ha már csak pisilni guggol le, akkor is van, aki már rondán néz rám, ha nem hajolok le, mert azt már nem nézik, hogy mi jött ki a kutyából, és nem mindenki tudja megkülönböztetni a kakiló/pisilő pózt szuka kutyáknál, a kanoknál még tudják, hogy magasra emeli a lábát, de a szuka másképp pisil.

2020. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen bevezetését támogatnám:

[link]

2020. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, Újpalota. Katasztrófa, komolyan mondom.... Nem értem, miért nem változik a helyzet. Köszönöm mindenesetre a válaszokat.
2020. márc. 4. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!